CANOPEN versus ETHERCAT

Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

31. 1. 2014, 5:45

jo jenze kdyz to system neumi kompenzovat coz bezne neumi tak je treba to mit v servech (driverech)
je to i uplne bezne v servech (driverech) a logicky je to i spravne kdyz maji v sobe zpetnovazebni smycky a maji primou informaci o poloze
serva ktere to nemaji jsou ostatne i z jinych dalsich duvodu vetsinou nevhodna pro cnc pouziti
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Thomas
Příspěvky: 38
Registrován: 19. 12. 2012, 9:47

25. 2. 2014, 12:53

Co tak čtu ten Tvůj původní dotaz, tak jsi od něj malinko odskočil. Původně jsi chtěl něco vědět o CANopen atd.
Nepíšeš nic o těch servozesilovačích, které ti někdo nabízí. Možná by jsi je mohl koupit, protože můžou mít řízení Step, Dir.
Mám totiž doma něco obdobného, konkrétně Advanced motion controls DX15C08. Podívej se v této sekci o pár dotazů níže, mám tam i pdf manuál. Problém u mého servozesilovače je pouze v tom, že veškerá data která do něj potřebuješ uložit tečou přes komunikační port CANopen. Takže koupit nebo nějak sehnat buď kartu do PC nebo prostě sólo převodník z RS 232 na Canopen. Jinak po zadání dat jaký servo (AC, DC) to má různé programovatelné vstupy a výstupy. Zatím jsem ho ještě nezkoušel, ale mám od jednoho maníka ze Slovenska přislíbeno, že by mi půjčil kartu Kvasar Canopen do PC. Někdy se k tomu určitě dostanu. Servo DC mám taky doma. Zatím zdar.
walter2
Příspěvky: 119
Registrován: 19. 2. 2013, 3:44

25. 2. 2014, 1:00

Díky za nabídku. Máš pravdu, že jsem od dotazu odskočil, protože jsem pochopil, že bych prošlapával (pro amatéra) neprošlapanou cestu.
walter2
Příspěvky: 119
Registrován: 19. 2. 2013, 3:44

23. 3. 2016, 11:02

walter2 píše:Jake "kouzelne" slovo bych mel v datasheetu driveru/serva hledat, abych si sám dokázal ověřit, že Mach3 (resp. Řízení step/dir) bude pouzitelny?
Doplnuji, jaká různá značení jsem u serv (resp. v datasheetu driveru) našel a považuji je za ekvivalent:
Postion control:
- step/dir
- sign + pulse train
- Pulse + symbol
r4cv
Příspěvky: 2701
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

23. 3. 2016, 12:04

Ešte je možnosť aj ELECTRONIC GEAR (iný názov pre pulzné riadenie)
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“