výběr CNC stroje

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
mikl3
Příspěvky: 7
Registrován: 8. 12. 2014, 2:51

8. 12. 2014, 3:01

dobrý den,
jsem student a mám na práci udělat technologický postup výroby určitého výrobku
výrobek mám předem daný, polotovar bude tyčovina o průměru 35 materiál 15 xxx
chtěl bych vás poprosit, jestli neznáte nějaký CNC soustruh, který má jedno hlavní a jedno protivřeteno a poháněnou třetí osu, hydraulické upínání a automatický podavač tyčoviny?
omlouvám se, jestli se dopouštím chyb v pojmenování, moc toho zatím o technologii nevím
zkusím proto následující vysvětlení - CNC soustruh, 3 osy - dvě vřetena proti sobě, obě s hydraulickým upínáním, poháněnou třetí osu (revolverová hlava, kde bude alespoň 1 slot poháněný - bude tam upnuta drážkovací fréza průměr 8 - ještě nevím jak upnuta), automatické podávání tyče, maximální průměr upnutí obou vřeten přiměřeně k průměru polotovaru, maximální pracovní délka cca 350 400 mm, příkon přiměřený obrábění obrobku typu hřídel
našel jsem typ od http://cz.dmgmori.com/products/lathes/u ... ar#Technic, něco takového si představuji, jen je to moc velké
je-li potřeba více informací, rád je uvedu
prosím omluvte mou neznalost v oboru

Děkuji Michal
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8165
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2014, 3:35

Tohle jsou poměrně standardní požadavky, splňuje je řada soustruhů, například http://www.emco-world.com/en/products/i ... iew/6.html.
Je potřeba se rozhodnout, jestli pro to frézování bude stačit osa C (pak by stačila verze soustruhu SM) nebo jestli je potřeba i osa Y (to bude znamenat verzi SMY).
Podavač tyčí se objednává zvlášť (dá se použít víc typů a velikostí), soustruh samozřejmě umí s nějakým omezením pracovat i bez něj (popotahuje si tyč protivřetenem).
Aleš Procháska
mikl3
Příspěvky: 7
Registrován: 8. 12. 2014, 2:51

8. 12. 2014, 3:38

děkuji za výbornou odpověď
na otázku odpovím takhle - frézovat se budou drážky pro pero, takže to znamená co prosím? resp. jaký je rozdíl mezi těmi osami C a Y
měl bych sem uploadnout výkres součásti, aby to bylo jednodušší?
součást budu nakonec brousti nakulato (geometrická tolerance souososti průměr 0,004), půjde do té rev. hlavy upnout nějak brusný kotouč, resp. zvládne to tento stroj?
děkuji

ještě bych se chtěl zeptat na vysvětlení tech. parametrů (spíše překlad)
Max. turning diameter: 300 mm
Swing over bed: 430 mm
Distance between centers: 670 mm
Spindle distance: 720 mm
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

8. 12. 2014, 5:28

to máš maturitu z vyšívání a spletli se v zadání a nebo jsi škola strojního zaměření a jsi učivem neposkvrněn?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
mikl3
Příspěvky: 7
Registrován: 8. 12. 2014, 2:51

8. 12. 2014, 5:53

nejdřív mi řekni kdo a odkud jsi, abys mohl kritizovat
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2014, 5:57

si to tu muzes precist
uzivatel RaS tu ma: Příspěvky: 4314
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
mikl3
Příspěvky: 7
Registrován: 8. 12. 2014, 2:51

8. 12. 2014, 6:02

tak jo, jestli si myslíte, že tohle je odpověď namístě, pak byste měli odevzdat maturitu vy, jestli teda nějakou máte...
pokud nechcete odpovídat z jakéhokoliv důvodu, nelezte do tohoto tématu, ale to je v rozporu s ukojením komplexu méněcennosti, tak jen dál flamujte...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

8. 12. 2014, 6:03

já nekritizuju.. to není tvoje chyba, ale chyba školy a systému..a ty se jen vezeš jak většina dnešních "studentů" ,tak mě jen zajímalo jakou školu navštěvuješ? Ale pokud student strojního oboru nezná nebo není schopen přeložit základní parametr soustruhu "Max. turning diameter" tak to jsem ještě neviděl..

za mých let a není to zas tak dlouho by takovejhle student opustil školní systém hned na začátku a neprznil by jméno školy..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
mikl3
Příspěvky: 7
Registrován: 8. 12. 2014, 2:51

8. 12. 2014, 6:07

přeložit jsem schopen více, než tyto věty, chtěl jsem se ale ujistit, jestli vše chápu naprosto správně, protože mi na tom záleží
místo egoistického filozofování zapojte zdravý rozum a vzpomeňte na svá studijní léta, jinak se o systému školství můžeme bavit opravdu dlouho, ale nemáte jedinou informaci o mně, tak trefujete naslepo
už se konečně dozvím, kdo jste, co jste studoval (spíše vystudoval) a vaše nynější pracovní nasazení?
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

8. 12. 2014, 6:21

ZŠ, SPŠE Jičín, ČVÚT elektro, obor telekomunikační technika pracuji v oboru, co se týká strojařiny okrajově ve vlastním zájmu což znamená asi tak o 500% víc než dnešní studenti.. a mě by na oplátku zajímalo jakou školu tedy navštěvuješ ty? děkuji...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
mikl3
Příspěvky: 7
Registrován: 8. 12. 2014, 2:51

8. 12. 2014, 6:31

tak to je velice zajímavé, další nabubřelý výtaha, který si myslí, že zbaštil moudro světa, děláte o mě závěry, nevíte ale jediný fakt...
místo přihřívání vaší omáčky vám řeknu jediné, i kdyby všichni lidé na světě studovali průmku, pak čvut, tak oborů je nespočet, šíře rozmanitosti je nepředstavitelná, a tam někde se také skrývá "obyčejná" strojařina
říkáte, že jste studoval FEL, kdybych se vás zeptal na základy ze všech předmětů či oborů, velmi jistě si troufám tvrdit, že nebudete vědět

tímto končím bezpředmětnou debatu s vámi, jak už jsem řekl, pokud z jakéhokoliv důvodu nechcete věcně odpovídat v tomto tématu, nelezte sem a spamujte si moudra jinde
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

8. 12. 2014, 6:54

děkuji za odborný názor na mou osobu..
další ukřivděný mladíček který nedostal svoji odpověď a kope kolem sebe :D
máš pravdu když se mě zeptáš na něco co jsem studoval před 15lety už taky nebudu vědět.. ale právě ty základy si myslím pořád pamatuju a hlavně v dnešní době najdeš uplně všechno.. jenže uznávám že je jednoduší se zeptat a ukázat svoji neschopnost někde na fóru..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
mikl3
Příspěvky: 7
Registrován: 8. 12. 2014, 2:51

8. 12. 2014, 7:01

míra osobního jednání, které vkládáte do svých příspěvků, je velice směšná, uživatel prochaska mi odpověděl, laskavě nemelte nesmysly
již prvním příspěvkem jste naznačil, čeho chcete dosáhnout, je zajímavé, že na tomto fóru vám to tolerují, asi je to podobný gang
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

8. 12. 2014, 7:26

Jseš tu poprvé tak by jsi se podle toho měl chovat.
Sice umíš napsat flame a spam ale nic z tebe nevylezlo.
Ras napsal co studoval a jak , za ničím se nezkrývá. Zajímalo ho jakou školu studuješ, že nejsou schopni naučit základní znalosti své studenty. Pokud studuješ školu vyšívání je vše v pořádku a dá se to pochopit. Pokud studuješ strojařinu tak je to smutné.
Pokud chceš urážet všechny členy fora a označovat je za gang, který něco toleruje pak jsi trochu mimo.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
michal.c
Příspěvky: 23
Registrován: 17. 7. 2014, 9:29

8. 12. 2014, 7:37

:shock:
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“