Šroťák - nejlepší supermarket !!!

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 828
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2008, 9:42

Ano - tam seženete všechno!!!

Asi před čtyřmi lety jsem chodil často bufetit na šroťák a vymontovávat z různých mašin hlavně různé nestandardní šroubky a součástky. Nakonec to skončilo tak, že jsem se nepohodl s jedním starým ometákem, který si tam hrál na velkého šéfa, (poslal jsem ho natvrdo do ***** - však víte .....) byl jsem označen za zloděje a potupně vyhozen. Ovšem to už jsem měl značnou zásobu všeho možného - a to mi už několikrát ušetřilo značné finanční prostředky.

Naposledy dnes. Ráno mi nahlásil zaměstnanec, že nu nejde příčný soupport na soustruhu. Po obhlídce jsem sice naznal, že je asi odpálený krokáč (nebyl by první ....), ale pro jistotu jsem to rozhodil - a ke svému úžasu zjistil že se mi na pružné spojce (značkový Oldham) vytočil zajišťovací šroubek, který ji svírá na hřídeli. No a padl někam do pilin - a hledejte takovou drobnost v pytli s pilinami - to by se i ta jehla v kupce sena hledala líp ..... Normálně bych musel vyměnit celou spojku, protože šroubek M2,5 imbus asi v železářství běžně nekoupím ..... Takhle jsem ale šáhl do svách zásob, našel nový šroubek, našrouboval - a jel ....

Naprostá ptákovina a blbost - ovšem mě ušetřila minimálně 1500, na kolik by mě nová spojka vyšla + 3 dny prostojů, než by mě ji poslali (ev cestu do Prahy, pokud bych si pro ni chtěl zajet osobně) A pak ať mi někdo říká, že v kovošrotu je jen kovošrot ....
Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 655
Registrován: 12. 6. 2007, 9:24
Bydliště: Šenov u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2008, 9:46

A taky ti doma říkají že jsi vetešník a ptají se na co to všecko máš? Řídím se pořekadlem: Co kdyby se to mohlo někdy hodit :D
5/2007 přístup na přestavěnou BF20
5/2009 dokončeno vlastní CNC
http://cnc.usysla.eu/
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 828
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2008, 9:51

Naštěstí ne - manželka tomu nerozumí, mladej je ještě mladej - a ostatní mi do dílny nelezou ..... Ale tak moc toho zase nemám ....
Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 655
Registrován: 12. 6. 2007, 9:24
Bydliště: Šenov u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2008, 10:04

Taky toho moc nemám, mamka tomu nerozumí ale stejně kritizuje, naštěstí že taťka drží se mnou :) někdy musím krotit ale i já jeho....
5/2007 přístup na přestavěnou BF20
5/2009 dokončeno vlastní CNC
http://cnc.usysla.eu/
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

3. 9. 2008, 8:09

Ja bych rekl ze nejhorsi je kdyz clovek musi krotit na srotaku SAM SEBE :D

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Uživatelský avatar
pájač
Příspěvky: 1143
Registrován: 28. 1. 2008, 8:35
Bydliště: Levice

3. 9. 2008, 8:57

Dennne nový tovar . Toť moje heslo pri návšteve kovošrotu . Tam je ale niekedy materiálu . Vyhodené z podnikov celkom nové veci , ešte aj so záručným listom . :D
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8164
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 9. 2008, 1:16

pájač píše:Dennne nový tovar . Toť moje heslo pri návšteve kovošrotu . Tam je ale niekedy materiálu . Vyhodené z podnikov celkom nové veci , ešte aj so záručným listom . :D
Kde jsou takové pěkné šroťáky? Že bych si taky zašel :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
pájač
Příspěvky: 1143
Registrován: 28. 1. 2008, 8:35
Bydliště: Levice

3. 9. 2008, 1:42

U nás . Osobne som videl na jar vyhodené kompletné čerpadlá na vodu s asi 5 kW motormi nakonzervované z výroby a ešte mali v sáčku na motúziku priviazané doklady . Bolo vidieť , že dlhú dobu ležali niekde v sklade , ale inak doba prevádzky = 0 hodín . Celkom asi 5 kusov . :shock:
Uživatelský avatar
ferguson
Příspěvky: 462
Registrován: 20. 8. 2008, 7:51
Bydliště: Žilina

3. 9. 2008, 6:34

a u nas nie je na okoli nic takeho, max tak zberne suroviny :cry:
Uživatelský avatar
crickett
Příspěvky: 270
Registrován: 12. 10. 2007, 3:00
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2008, 5:56

Vcera som nahodou navstivil jedno srotovisko... a som z toho sklamany...

Ta banda vsivava vykupuje kilo po 8Sk a predava po 15Sk... a pytal som sa aj na moznost ci mi nieco nevymenia za nejake ine zelezo...
takze v tom pripade im musim priniest dvojnasobne mnozstvo zeleza... :evil:
Uživatelský avatar
pájač
Příspěvky: 1143
Registrován: 28. 1. 2008, 8:35
Bydliště: Levice

4. 9. 2008, 6:13

Tu je to tak isto , ale keď je dobrá potrebná vec dáš aj 50.- za kilo , keď ju súrne potrebuješ a inde ju nezoženieš .
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8164
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2008, 6:23

crickett píše:Vcera som nahodou navstivil jedno srotovisko... a som z toho sklamany...

Ta banda vsivava vykupuje kilo po 8Sk a predava po 15Sk... a pytal som sa aj na moznost ci mi nieco nevymenia za nejake ine zelezo...
takze v tom pripade im musim priniest dvojnasobne mnozstvo zeleza... :evil:
Přiznám se, že mi to nepřipadá divné... Majitel šroťáku se snaží vydělat a jako každý správný obchodník levně koupit a dráž prodat. Ostatně oni to dál (hutím) prodávají určitě dráž než za těch 8 Sk a těch 15 Sk za kilo mi nepřipadá přehnané, dovedu si představit spoustu věcí za které bych tuhle cenu vypláznul bez mrknutí oka kdyby byly k dispozici :-)
Aleš Procháska
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

30. 10. 2008, 6:35

Tak jsem také dneska navštívil sběrnu. Musim tedy říct, že vyvežená jako dnes nebyla už hodně dlouho, ale přeci jenom se něco našlo. Obvykle jsou to různé nástroje a nářadí, ale dnes bych úlovek přirovnal k několikametrovému sumci. Jdu takhle kolem bedny na špony a kouká na mě pevná luneta na soustruh. No, říkám si "Ty tady nebudeš sama". Přehrabávám se v bedně mezi vnitřnostmi z motorů a ona tam i ta druhá. Odcházím směrem k váze a kouknu ještě do jedné bedny a tam příměrné pravítko. Lunety vypadají jako nikdy nepoužité, sice tedy nevím na jaký je to soustruh, ale nikterak mi to nekazí tu radost. Za 100 korun tohle nekoupíte nikde jinde.
Je to opravdu dobře zásobená sběrna, jednou tam byl vyhozený dokonce i soustruh, rámová pila, kotoučová bruska a vrtačka.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

2. 2. 2010, 4:52

Vážně nechápu jak někdo může vyhodit něco takového. Fungl nový montážní hydraulický lis CTC5. No samo že už je doma.
Naposledy upravil(a) capumpor dne 2. 2. 2010, 6:05, celkem upraveno 1 x.
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
cncp100
Příspěvky: 572
Registrován: 29. 12. 2006, 8:02
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

2. 2. 2010, 5:38

Jednoduše, někdo to ukradl a dal do sběru. :D
kdo nic nezkusí, nic nezíská.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“