Multifunkčné výukové CNC

RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

9. 8. 2015, 12:08

přesně tak, zkušenosti jsou nepřenesitelné.. každej si musí nabít hubu sám :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

9. 8. 2015, 12:58

prochaska píše:Zařekl jsem se, že se nebudu vyjadřovat k dřevěným CNC a k CNC na podepřených tyčích. A zase jsem to porušil...
mne to také ... no řekněme udivuje. z principu frézování a 3D tisk nejde dohromady. Čím víc se ten stroj přiblíží k jednomu, tím na tom bude hůř v té druhé funkci. Opatrně jsem zkoušel nadhodit zvolit 3D tisk v kombinaci se skenováním nebo laserem. To si tak nějak dovedu představit. Ale to vše je pochopitelně na diskusi.

Teraz však štartujem bakalársky ročník na strojarine a mám možnosť robiť ako bc prácu
nebo je skutečně cílem "mistrovské" bakalářské práce ... hledat slepé cesty či si nabít hubu ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
jarage
Příspěvky: 4
Registrován: 5. 8. 2015, 3:04

24. 8. 2015, 11:40

Zdravím,

ospravedlnujem sa za neúčast na diskusii ktorú som sám začal, nejak som nestíhal.

Tak profesorka ktorá nás ucila predmet Navrhovanie výroby mi po zhliadnutí toho modelu navrhla aby som v niečom takom pokračoval aj na bp. Ona sa nevenuje konkrétne CNC strojom takže to že to ona navrhla neznamená že si myslím že je to ideálny koncept. Preto som prišiel na toto fórum a požiadal o radu ľudí viac z praxe.

Celkovo si nemyslím, že je koncept kombo 3D tlaciarne s frézkou úplne zatrateniahodný. Nehovorím že to bude stroj ideálny v oboch smeroch, ale myslím si že cielom konštruktéra je vždy skúsit nájst ideálne riešenie v rámci zadaných parametrov a požadovaných konečných vlastností stroja. A ak ide o to, že výsledkom bcp bude fail, tak aj to sa dá považovat za výsledok :)

Áno, primárnym využitím je 3D tlač a frézovanie má byť ako bonus. Nerád by som úplne opustil myšlienku kombo stroja, nakoľko je lacnejšie postaviť jeden stroj ako dva...

V každom prípade mám ešte rok na to aby som tento projekt dal dokopy. Takže prvá fáza bude vychytať muchy v konštrukcii v 3D plus nejaké pevnostné simulácie a až keď budem presvedčený o funkčnosti konštrukcie tak to začnem staviať.

Momentálne zariaďujem byt a vpodstate ani nie som za PC takže veľmi nemodelujem ale keď spravím nejaký progress tak to sem hodím a počkám si na kritiku :) .

Ďakujem vám zatiaľ za rady, niektoré veci určite podľa nich prerobím a domyslím.
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“