3D modelování

CAM software
Odpovědět
Roman K.
Příspěvky: 3
Registrován: 4. 11. 2015, 9:10

4. 11. 2015, 10:28

Jsem začátečník,
vím že takových temat je tady hodně koukam a čtu co vidim. Mám ale malou otázku už nějaky čas se učim kreslit a pracovat na freze a cnc stroji moje zkušenosti jsou 2 roky na stroji a stoho necelý rok na programu Fagor. Začlo mě to hodně zajímat a proto hledám malé 4 ose cnc spiš modelářske nebo stolní (nechám si poradit) a dotoho něco na tvoření programu na tento stroj. Moje otázka je, jakým směrem se ubírat, ať to ma hlavu, patu. A co se unás nejvíc použiva na kresleni nebo programování. Předem díki.
Uživatelský avatar
Ferda
Příspěvky: 329
Registrován: 28. 5. 2009, 9:15

5. 11. 2015, 6:38

Ahoj,

Nikdo nereaguje? Podle mne dobrý modelář je Solidworks-SW. Samo že jsou lepší , ale SW je pro blbce, naučil jsem se také :lol: . Ten kdo to dělal (programoval) tak byl podle mne bývalý konstruktér a technolog zároveň. Možná, ale jsou již všechny PRG obdobné. Mé srovnání vycházi z období AutoCad a ještě nejaký CAD ten si nepamatuji a ten zanik :P .
Samo že problém SW je však cena . Když modelář a CAM tak to chce to co je spolu integrovaný a dobře si rozumí s modelem a plochami. Ale s cenami to bude asi problém.
Práce fšeho druhu (hlavně závity)
Jsme ČEŠI, musíme si pomáhat!
Uživatelský avatar
azamo
Příspěvky: 604
Registrován: 11. 4. 2014, 7:43
Bydliště: Zlín

5. 11. 2015, 10:34

Zkus se podívat na http://www.autodesk.com/products/fusion-360/overview http://www.autodesk.com/products/fusion-360/try-buy
Je to pro nekomerční použití zadara včetně HSM works což není vůbec špatné .
Roman K.
Příspěvky: 3
Registrován: 4. 11. 2015, 9:10

6. 11. 2015, 4:29

Ahoj, no at reaguje kdo chce, díki za rady už se na těch programech pracuje :), zatim jen čtu tady na netu. Nainstaloval jsem autocad 2015 (zatím).
Attila1976
Příspěvky: 29
Registrován: 29. 12. 2013, 9:39

7. 11. 2015, 8:53

já zastávám názor , že je nejlepší je naučit se s tím , co spolu souvisí . jestli budeš dělat v SolidCamu , modeluj v Solidworksu , jestli budeš používat NX , tak ten má vlastní modelování v NX . Jestli budeš používat PowerMill nebo Featurecam , modeluj v PowerShape . Protože on ten přenos modelu má různý rizika . Tobě doma je to jedno . Ale i tak kolikrát ten model chceš ještě třeba upravit nebo opravit nebo při práci s camem kreslíš různý šablony - potom je to nejlepší . Na druhou stranu je ten Solidworks tak jednoduchej a dostupnej , je na to hodně literatury , různých internetových stránek , mraky tutoriálů na youtube , že to dáš do 14 dnů když nad tím budeš po večerech sedět .
Roman K.
Příspěvky: 3
Registrován: 4. 11. 2015, 9:10

13. 11. 2015, 6:26

Attila1976 píše:já zastávám názor , že je nejlepší je naučit se s tím , co spolu souvisí . jestli budeš dělat v SolidCamu , modeluj v Solidworksu , jestli budeš používat NX , tak ten má vlastní modelování v NX . Jestli budeš používat PowerMill nebo Featurecam , modeluj v PowerShape . Protože on ten přenos modelu má různý rizika . Tobě doma je to jedno . Ale i tak kolikrát ten model chceš ještě třeba upravit nebo opravit nebo při práci s camem kreslíš různý šablony - potom je to nejlepší . Na druhou stranu je ten Solidworks tak jednoduchej a dostupnej , je na to hodně literatury , různých internetových stránek , mraky tutoriálů na youtube , že to dáš do 14 dnů když nad tím budeš po večerech sedět .
Asi máš pravdu, jenže nakonec jsem se rozhodl pro inventor 2016.... jestli jsem udělal dobře nebo ne to se uvidí časem měl jsem tu možnost tak jsem do toho šel. po novem roce bude nový stolní troj tak snad se něco do te doby naučim. :)
Odpovědět

Zpět na „CAM“