Deckel DE 10

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
Mitas
Příspěvky: 81
Registrován: 5. 10. 2015, 5:28

8. 1. 2016, 3:30

Dobrý den,
sháním elektroschéma na hloubičku Deckel DE10 nebo jakoukoliv pomoc.Monitor odešel do věčných lovišť ...no kamarád to zapojil na lcd od PC a zobrazení je velmi slabé skoro nečitelné.No a já jako obraběč se z elektrikou nekamarádím leč s elektroschématem by mě prej pomoci mohl.Proto zde prosím o pomoc jelikož vím že vy tu oživujete i nemožné :D .Všechno krom toho je zdravé takže sem s toho dost špatný...předem moc děkuji.
Wernery 800n a víš,MAS POWER,MULTICUT 500 a 630 a SPY 280,MAZAK INTEGREX 200,VARIAXIS 600 a nemyslitelne množství HITACHI a jiných japoncu rok výroby tak 80,samouk SWorks a EDGECAM
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7216
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

8. 1. 2016, 3:42

to skoro vypadá, že ten monitor nesvítí
LCD monitory mají vestavěné takové dlouhé tenké výbojky - zářivky, které ten vlastní LCD panel zezadu prosvětlují, dost často odcházejí
Svítí?
Není stažený jas toho monitoru?
PC VGA monitor potřebuje jen signály R,G,B, GND (zem) a H a V synchronizaci
najdi si na netu zapojení VGA konektoru a ostatní dráty odpoj, mohl by tam být nějaký, který ten monitor zhasíná
nahrazoval jsem LCD monitorem původní CRT u Heidenhaina, tam byla obrácená fáze H synchronizace
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mitas
Příspěvky: 81
Registrován: 5. 10. 2015, 5:28

8. 1. 2016, 3:51

Zatim díky,o výkendu musím nabrat co nejvíc info,s kamošem se uvidím až v pondělí.
Wernery 800n a víš,MAS POWER,MULTICUT 500 a 630 a SPY 280,MAZAK INTEGREX 200,VARIAXIS 600 a nemyslitelne množství HITACHI a jiných japoncu rok výroby tak 80,samouk SWorks a EDGECAM
vykym
Příspěvky: 12
Registrován: 19. 10. 2015, 4:22

15. 1. 2016, 4:52

Ono je to tak, už ten starý monitor nefungoval tak, jak má. Trvalo spousty hodin (někdy i celé dny), než se někde něco "ustálilo", než obraz zůstal stát, jinak obraz lítal, jak divý. No a ten samý problém je u toho LCD. Mám ho zapojený přes převodník na kompozitní vstup, protože frekvence výstupu obrazu ze stroje je 24Hz. Chyba bude asi někde v desce (grafické kartě) stroje. Proto by byla nejlepší možnost sehnat nějakou elektro dokumentaci k tomuto stroji. Anebo nějakého experta na elektrotechniku, který by si s tímto dokázal poradit i bez dokumentace.
petrL
Příspěvky: 115
Registrován: 3. 11. 2007, 1:04

16. 1. 2016, 10:29

Měl jsem u drátovky úplně stejný problém s monitorem.Taky trvalo zpočátku několik hodin později den a nakonec vůbec než se ustálil obraz. Běžné LCD mě tam nefungovalo protože original monitor používal horizontální frekvenci 24 kHZ a běžné LCD začíná na 31 kHZ. Mrkni na starý monitor na štítek jakou má frekveci horizontální. Vertikální není důležitá. Není od věci jej rozdělat a podívat se jak jsou zapojeny barvy. Většinou je to tam vevnitř označený. A potom zkotrolovat jestli to sedí se zapojením monitoru nového. Taky nejsem elektrikář ale s tímto problémem mi nepomohl ani servisák monitorů, musel jsem si na to přijít sám a řešení bylo velmi prosté, jen se držet původních parametrů.Nakonec jsem přecejen našel monitor LCD které používalo horizontální frekvenci 24 kHZ a problém byl vyřešen.
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“