výroba hřídele náhonu řemenice

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
almac
Příspěvky: 715
Registrován: 28. 5. 2015, 6:35
Bydliště: Liberec

15. 1. 2016, 10:02

ale jo, možné je všechno, spíš bych to ale viděl na druhovýrobu. Díly jsou pak unikátní a nedají se moc vyměňovat. Hřídele také by se neměly s nábojem přivařovat a děje se to, lepit atd. A.
SN 20, SM 16 B, FN 25
Weitl
Příspěvky: 49
Registrován: 9. 1. 2016, 8:17

16. 1. 2016, 7:01

.. a vyrobil by mi to tady někdo? Ten půlzávit bych klidně nechal něčím nahradit. Podle mne to není dobrý a spolehlivý spoj, bo byl uvnitř rozlomenej na půlku. I když jsem hřídel vyndal velmi opatrně, je vidět, že má už něco zasebou.. . Raději bych chtěl vytočit nový.. . Co to může stát?
Zbýňa
Příspěvky: 1923
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

16. 1. 2016, 9:28

almac píše:nerovnej to, nemá to cenu, stejně to nenarovnáš. Je to prachobyčejný hřídel, jaký Ti vyrobí kdokoliv se soustruhem a frézkou, ani to nebude zušlechtěné, měkota. Ten konec s půlzávitem, to je nějaká samodělka, takovýmto způsobem se "levně" nahrazovalo pero+axiální zajištění, protože se nasadil náboj, svrtalo se to, zazávitovalo a bylo. Na profesionálních dílech se to nevyskytuje (tím neříkám, že to není funkční). Chce to ale pořádně nakreslit, taky nějaké tolerance, aspoň tedy vědět, kde jsou ložiska a kde řemenice atd. A.
Tu opravu vidím stejně jako almac. Tohle vyrobí každej obraběč u tebe v okolí. Není ale pravda, že spojení náboje s hřídelem pomocí podélného šroubu je jenom domácí bastl. Naprosto běžně se tohle spojení ve velmi hojném počtu vyskytuje na starých strojích ještě po válce. Ohledně výroby píšu SZ.
Weitl
Příspěvky: 49
Registrován: 9. 1. 2016, 8:17

3. 2. 2016, 5:58

Hřídel již precizně vyrobena. Díky Zbýňo!
Zbýňa
Příspěvky: 1923
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

5. 2. 2016, 6:36

Weitl píše:Hřídel již precizně vyrobena. Díky Zbýňo!
Rádo se stalo. Ať už ten německej ďábel brzo chroupá železo. :)
Přílohy
240120161723.zmenena-velikost.jpg
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“