Nástrojová bruska - stolní

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

1. 2. 2016, 10:47

Ted jsem chtel zavolat do zminovane firmy s dotazem na max. prumer brouseneho vrtaku. Ctu pouze nasledujici: Osobní návštěva firmy a případná prohlídka a odběr zboží jsou možné pouze po předchozí domluvě!
Domluva bez telefonu je tezka. V minulosti se podobne firmy spec. z hlediska reklamaci ukazaly jako problemove. Vubec ti nechci kazit radost, brusku maji za super cenu, ale tohle me stve.
V konkurencni firme Markagro, kterou mame pres celou republiku, maji jeden stroj i v ramci predvadecky. Podle slov obchodaka zatim vim, ze rozsah je pouze do 16 prumeru vrtaku a zpusob uchyceni valcovych stopek netusi. Zitra se mi ma ozvat kolega co se venuje pouze bruskam.
zverodoktor
Příspěvky: 2994
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

1. 2. 2016, 2:15

lubbez píše:Tak jsem dostal odpověď s popisem ostřičky a s výkresy celé mašinky. No a rovnou jsem si jí objednal. V mezičase alespoň nastuduju broušení nástrojů :-). Až přijde, hodím sem pár fotek a postřehů.
Ak to nieje nejake velke, nemohol by si tie vykresy a popis hodit sem? Pripadne SZ.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
613ziza
Příspěvky: 196
Registrován: 26. 1. 2010, 11:32
Bydliště: na okraji Moravského Krasu

1. 2. 2016, 2:18

elbarto píše:Ted jsem chtel zavolat do zminovane firmy s dotazem na max. prumer brouseneho vrtaku. Ctu pouze nasledujici: Osobní návštěva firmy a případná prohlídka a odběr zboží jsou možné pouze po předchozí domluvě!
Domluva bez telefonu je tezka. V minulosti se podobne firmy spec. z hlediska reklamaci ukazaly jako problemove. Vubec ti nechci kazit radost, brusku maji za super cenu, ale tohle me stve.
.
A proč jsi, namísto psaní sem na forum, tam rovnou neposlal mejlíka? Už bys ten telefoun i prohlídku měl domluvenou a možná i zboží již bylo doma! :idea:
Od "zmiňované" firmy mám doma ledasco. Nikdy žádný problém v komunikaci, dodání zboží vždy obratem pošty. Dokonce zde diskutovanou ostřičku mi loni v lednu přivezl pan inženýr osobně a gratis , pomohl mi ji odstěhovat do dílny (je dost masivní a těžká) a ještě mně dal pár moudrostí do začátků. Žádná záloha, splatnost faktury tuším 15 dnů. Co bys teda ještě chtěl? Já nic podobného ještě nezažil. :mrgreen:
Všechno, co může počkat do zítřka, klidně počká i do příštího týdne. ;-)
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

1. 2. 2016, 3:33

zverodoktor píše:
lubbez píše:Tak jsem dostal odpověď s popisem ostřičky a s výkresy celé mašinky. No a rovnou jsem si jí objednal. V mezičase alespoň nastuduju broušení nástrojů :-). Až přijde, hodím sem pár fotek a postřehů.
Ak to nieje nejake velke, nemohol by si tie vykresy a popis hodit sem? Pripadne SZ.
O ty výkresy bych měl taky velký zájem - tedy pokud nejde jen o dispozici základních či jen vnějších rozměrů :wink: .
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

2. 2. 2016, 8:10

To 613ziza: odpoved je prosta. Nechci psat mail na pul stranky, kdyz se muzu zeptat. Jen az se firmy snazi.
Markargo je uplne opacky pristup. Ted mi volal technik s dotazem co presne potrebuji. Na prodejne maji vsechno plne k dispozici na vyzkouseni !
Vrtaky se upinaji pomoci ER klestin, coz je mam pocit chytre reseni. Vrtaky s kuzelevou stopkou se upinaji pry primo za sroubovici. Co si o tom myslite ?
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

2. 2. 2016, 9:20

elbarto píše:…Markargo je uplne opacky pristup. Ted mi volal technik s dotazem co presne potrebuji. Na prodejne maji vsechno plne k dispozici na vyzkouseni ! …
Tohle Markargo http://www.markagro.cz/kontakty/" onclick="window.open(this.href);return false;?
No nevím jestli bych jel až do Frýdku Místku si ostřičku vyzkoušet :wink:
U té ostřičky http://www.markagro.cz/produkt/univerza ... oju-dm2770" onclick="window.open(this.href);return false; vidím velkou výhodu v univerzálních 5C kleštinách (když si vzpomenu na anabázi ohledně shánění do té mé, obzvlášť když je do ničeho jiného nepoužiji). Nevýhoda je že cena naroste o přípravky, které se musí zakoupit zvlášť - bez přípravků je to opravdu použitelné jen na jednobřité gravírovací frézy, i když vrtáky by na ní šly vlastně také, ale nabroušené s rovným hřbetem (nikoliv kuželovým jako s přípravkem) což by údajně u vrtáků do 10 nemělo až tak vadit :roll: . Ale když koukám kolik teď chtějí za tu mou (http://www.uni-max.cz/ostricka-nastroju-grave/d/" onclick="window.open(this.href);return false;) tak je cena i s přípravky OK.
elbarto píše:…Vrtaky se upinaji pomoci ER klestin, coz je mam pocit chytre reseni. Vrtaky s kuzelevou stopkou se upinaji pry primo za sroubovici. Co si o tom myslite ?
Myslím, že se vrtáky pomocí ER kleštin neupínají :) Stránka s příslušenstvím pro ostření vrtáků sice nejde otevřít, ale na tom videu na stránkách https://www.youtube.com/watch?v=snwdNhCqquc" onclick="window.open(this.href);return false; je v 2:36 minutě vidět jak se vrták upíná. Také je dobré, že má přípravek na vrtáky stupnici pro nastavení "kužele hřbetu" dle průměru vrtáku (video 2:16 min), má z UNIMAXu stupnici nemá, a broušení je pokus omyl, než si uživatel přijde na nastavení sám a rysky udělá třeba fixem :)
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22395
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 2. 2016, 9:59

ten pripravek upina asi tak presne ze to v ruce na dvoukotoucovce nabrousis lip
navic to funguje na vrtaky tak 8mm-13mm
to uz radsi do klestiny a nadvakrat liznout kazdej brit a pak odlehcit spicku
to upnuti za brity neni tragicke, na to brouseni to stejne nedorvavas ale jen lehce chytas
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Zbýňa
Příspěvky: 1921
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

2. 2. 2016, 11:09

Upnutí vrtáku za břity je nutný, chytněte si ten vrták za konec a uslyšíte u tenčích vrtáků ten drčák, zvlášť třeba kobaltovej. Upínám do kleštin v dělící hlavě ke Kameníčku a vrták je vysunutej tak 20mm max, podle průměru.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

2. 2. 2016, 2:38

To Franco: nechci tady delat uvedene firme reklamu, pouze ocenuju vstricnost k zakaznikum. Jedna firma se ani nenamaha uvadet telefon (piste si zoufalci maily) jina ma vsechno co prodava k vyzkouseni. Taky to nemam zrovna za rohem ohledne zkouseni. Ten komentar "upinani do klestin" mi rano vysvetloval prodejce, neni to zadny vyplod me stare hlavy. To video znam, tak mi to taky nejak nehraje.
613ziza
Příspěvky: 196
Registrován: 26. 1. 2010, 11:32
Bydliště: na okraji Moravského Krasu

2. 2. 2016, 4:08

elbarto píše: Vrtaky se upinaji pomoci ER klestin, coz je mam pocit chytre reseni. Vrtaky s kuzelevou stopkou se upinaji pry primo za sroubovici. Co si o tom myslite ?
Markagro dodává k tomuto http://www.markagro.cz/produkt/univerza ... oju-dm2770 doplněky na ER kleštiny?
Všechno, co může počkat do zítřka, klidně počká i do příštího týdne. ;-)
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

2. 2. 2016, 7:58

ale oni maji u te brusk napsané upínání pomocí 5C kleštin, kde vidíte ER, nebo o kterých kleštinách se bavíte ?

ja tam možná skočím to skouknout, celkem mě to taky zajímá...
613ziza
Příspěvky: 196
Registrován: 26. 1. 2010, 11:32
Bydliště: na okraji Moravského Krasu

2. 2. 2016, 11:37

Nikdy jsem u těchle ostřiček ER kleštiny neviděl, proto se Elbarta ptám. :wink:
U té mojí jsou samozřejmě 5C
Všechno, co může počkat do zítřka, klidně počká i do příštího týdne. ;-)
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

3. 2. 2016, 7:41

Ale jo, já tu informaci o upínání vrtáků do ER kleštin beru, ale vysvětluji si ji tak, že je pravdivá pouze v případě, že si u nich k ostřičce DM2770 dokoupíte jako extra příslušenství (není k ní jako doplněk standardně nabízeno) ještě tohle http://www.markagro.cz/produkt/presna-o ... m-2786-c13" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22395
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 2. 2016, 8:12

no er klestiny to urco nejsou

ale u tech 5C si taky nejsem jistej protoze ty co jsem videl urco teky nebyli 5c
vypadali stejne ale byli o pulku stihlejsi

tusim ze jsem dohledal ze to byli klestiny 2U nebo jak to bylo to oznaceni (vychazelo to z oznaceni predlohy teto brusky originalu od deckela)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

3. 2. 2016, 8:27

Myslím, že tahle rádoby polská DARMET kleštiny 5C jako jediná opravdu má. Na rozdíl od ryze čínských, které mají kleštiny U2 (tj. typ vycházející z původních Deckelových kleštin).
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Odpovědět

Zpět na „Nákup“