Elektronický regulátor otáček minisoustruhu

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Odpovědět
Jara

10. 10. 2014, 9:37

Ano přátelé,mám prokoumané,a ověřené 2 integráče (je jich víc),jeden je TDA 1085C...ale bacha na datasheetové zapojení...jsou tam chyby. Můžete si vyrobit kurvítka těchto čipů....
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

10. 10. 2014, 11:37

No, příteli, to jsi nám opravdu podal velmi důležitou a hlavně vyčerpávající informaci.
Jara

11. 10. 2014, 1:02

Hlavně že Ti pomohla. S regulátorem se stavím po chvílích asi 3 týdny...stačí pitomost v datasheetu,a odejde Ti to během zlomku sekundy. A stalo se mi to u obou IO bastlených podle datasheetů. Teď regulátorů mám asi 8,už vím jak na to ,a všechny je využívám. Ale stále je co zlepšovat,zmenšovat PCB,jiné rozmístění na PCB,a např. u té TDA 1085 je variabilita,a rozsah otáček dost rozdílný dle součástek. A na té 1085 se ještě pracuje. Je to dost draze časově i finančně zaplacená zkušenost, nemohu to schéma hodit jen tak do placu,sorry.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

11. 10. 2014, 1:40

Jojo, máš to těžký. Naštěstí všichni ostatní mají všechny zkušenosti zdarma, tak to je pak samozřejmě něco jiného.
Každopádně díky, že ses nám pochlubil. Hned jsme všichni šťastnější a spokojenější.
vruboun
Příspěvky: 368
Registrován: 25. 3. 2010, 7:11

11. 10. 2014, 5:09

Od německého hobíka řízení otáček pračkového motoru http://www.zisoft.de/elektronik/drehzahlregelung.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Gogle překlad: https://translate.google.cz/translate?s ... edit-text=" onclick="window.open(this.href);return false;

On ten motor použil pro pohon pásové pily na dřevo. Vůbec netuším zda se jeho verze zapojení bude hodit k čemukoliv jinému, jsem prostě elektronický nemehlo.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

11. 10. 2014, 9:41

To řízení pomocí TDA 1085 s tachem mám na frézce i na soustruhu a krouřák to má opravdu solidní.
Naposledy upravil(a) Max dne 5. 1. 2015, 11:42, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 10. 2014, 11:42

Jara píše:Hlavně že Ti pomohla. S regulátorem se stavím po chvílích asi 3 týdny...stačí pitomost v datasheetu,a odejde Ti to během zlomku sekundy. A stalo se mi to u obou IO bastlených podle datasheetů. Teď regulátorů mám asi 8,už vím jak na to ,a všechny je využívám. Ale stále je co zlepšovat,zmenšovat PCB,jiné rozmístění na PCB,a např. u té TDA 1085 je variabilita,a rozsah otáček dost rozdílný dle součástek. A na té 1085 se ještě pracuje. Je to dost draze časově i finančně zaplacená zkušenost, nemohu to schéma hodit jen tak do placu,sorry.

vis prisel jsi na forum kde se informace sdili zdarma
je to tu dost velka studnice informaci tak by bylo slusnosti se podelit
jiste jsi se tu uz taky neco dozvedel a taky po tobe nikdo nic nechtel
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Jara

12. 10. 2014, 7:17

To schema od toho Němce je dobré,taky jsem nad tím hloubal. Ale šel jsem trochu jinou cestou. A k těm poznámkám...pánové,nejste z Prahy? Za uštěpačnost,či kyselost...se nedává nic,či po něčem. Jestli má někdo zájem,kontakt na mne sežene...je i na videu. Zas tak mnoho jsem se zde nedověděl,a vstřícně vycházím rád se slušnými lidmi..
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 10. 2014, 7:24

a co nasleduje po kontaktovani? cenova nabidka?
to sis mel zaplatit reklamu zde na foru a ne tvarit se jako radovy clen
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Jara

12. 10. 2014, 1:27

Klidně ti robo řeknu...jak, komu. Ale zde nejde o cenu. Zde jde o způsob jakým se žádají informace. Není mou povinností řadového člena poskytnout veškeré draze získané informace. Nevím,co se zde pohybuje za lidi. 3,5 roku jsem zde nebyl...a tak asi informace jsem zde nezískával. Domluvím se více jazyky, takže spíš ve světě. Klidně tu další roky být nemusím.....To schema toho Němce už mám dlouho-dost přesně vychází z datascheetového zapojení,kde je dost podstatná maličkost,která může způsobovat nesprávnou činnost regulátoru,či harakiri čipu. Takže kdo má zájem,ať si to zbastlí,no a pak ať se slušně zeptá....ale raději budu chtít osobní kontakt.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

12. 10. 2014, 3:32

se ti divím že se vůbec obtěžuješ tady s náma bavit a že nejdeš ty rozumy prodávat do světa... jen se prosím neuraž, protože kdyby jsi zase na tři roky odešel tak by nám to všem bylo strašně líto..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

12. 10. 2014, 3:49

Tahle diskuse mi připomněla:

Inzerát:
Mladý, pohledný, sportovec, abstinent, nekuřák, finančně zajištěný. Auto, luxusní vilu, chalupu na horách a tučné konto mám.
Zn:
Nikoho nehledám, jen se chlubím.


Pardon za OT :D
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

12. 10. 2014, 4:34

Jara píše:Klidně ti robo řeknu...jak, komu. Ale zde nejde o cenu. Zde jde o způsob jakým se žádají informace. Není mou povinností řadového člena poskytnout veškeré draze získané informace. Nevím,co se zde pohybuje za lidi. 3,5 roku jsem zde nebyl...a tak asi informace jsem zde nezískával. Domluvím se více jazyky, takže spíš ve světě. Klidně tu další roky být nemusím.....To schema toho Němce už mám dlouho-dost přesně vychází z datascheetového zapojení,kde je dost podstatná maličkost,která může způsobovat nesprávnou činnost regulátoru,či harakiri čipu. Takže kdo má zájem,ať si to zbastlí,no a pak ať se slušně zeptá....ale raději budu chtít osobní kontakt.
Ze by reinkarnace Aeroomniho? ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 10. 2014, 4:40

zacinam mit ten pocit
jestektomu dalsi borec s nickem CHLAST

asi se tam aeroomni s pupakem sami nudej tak prisli rejpat sem
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Jara

12. 10. 2014, 6:29

Jaksi té diskuzi nerozumím. Jsem dost tvrdohlavý....takže se mi podařily ty chyby v datatasheetech (že by záměr?) vyřešit (a jak jsem pátral po Webu,těch úspěšných bylo opravdu pár ve světě),nejsem žádný borec. Ono to brzy stejně ztratí význam,neboť programy v automatkách,i s motorem řídí naprogramované
mikroprocesory. Motory se nemění,ale ty IO se nebudou vyrábět. Ten další prokoumaný IO ten v pračkách nikdy nebyl,není již pomalu v Evropě. Musel jsem si je nechat poslat z ciziny,a banka si vzala pěkné prachy,neboť jsem musel platit v jejich měně. Kdo má snahu si s tím pohrát,ať se ozve. Ta schemata do placu nedám,znevážil bych tu pěknou práci s tím,znevážil bych sebe,a jízlivosti...nas..t. Žádný borec,zabejčený důchodce.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“