SOUSTRUH C8C r.v. 91

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Odpovědět
domasov
Příspěvky: 1
Registrován: 23. 12. 2008, 9:19

29. 1. 2009, 1:12

koupil jsem soustruh c8c r.v.91 nemam k němu manual znate někdo tento typ soustruhu
Frantisek Hašek
Příspěvky: 1
Registrován: 17. 2. 2009, 3:02

17. 2. 2009, 4:23

vlastním ofocený manuál na soustruh c8c v bulharštině,soustruh jsem zakoupil v lonskem roce
smejkal112
Příspěvky: 1
Registrován: 28. 3. 2009, 8:23

28. 3. 2009, 8:29

ahoj. Měl bych zájem o kopii manuálu bulharského soustruhu c8c protože mám následující problém: někdy mi nevypne posuv. nebo prosím o radu. jsem z Kolinska. děkuji smejkal112@seznam.cz
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4891
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

11. 5. 2015, 9:12

At nezakladam dalsi vlakno, pisnu sem. C8C si me nasel :-) zda se budeme docela kamaradi. Par veci co me zarazilo.

Kladne: stroj lezel desitky roku rozlozeny, pan co ho hybernoval pro dalsi generace nastesti vsechny klicove plochy radne opatlal. Bohuzel na plechy se vykaslal. Pekna, mala, pro moje potreby presna hracka. Lampicka jezdi s nozovkou, na chlazeni vyndavaci bedynka a podobne paradicky. Pan soustruznik si vybral opravdu minimalne pouzity kousek.

Zapory: otresne zpracovani plechovych casti. Dokonce mi prijde, ze bulharsky udernik nemel beznou ohybacku. Plechy vypadaji snad ohybane pres hranu stolu. Vsechno je krive, nepasujici, upravovane kladivem. Dvirka neznaji pravy uhel, panty se nedaji nastavit, hnus. Dvirka nejak ohnuly do priblizneho tvaru a potom zrejme svarovali autogenem. Material nabehnul, tak boule zatloukli kladivem. Diry pro panty, nejdriv jedna az dve diry spatne, potom treti spravne. Proste to rozvrtali nez se konecne trefili. Nosne nohy svarene s centrimetrovou presnosti. Svary hruza.

Z mazlika mam vellkou radost, je ve stavu novehu stroje (mimo ohnilych plechu), vule nula na vsem. Puvodnim zamerem byl dokonala repase originalu, ale nevim, nevim. Mam rad v dilne pekne veci a tohle pekne vubec neni. Pokusim se tu plecharinu nejak zkulturnit. Origo veci je asi lespi nevyhazovat. Uvazuju zda strojarskou presnou cast jim v ramci RVHP nedodavala nejaka spratelena zeme a cigosi pouze dodelali plecharinu a elektriku ??

https://www.youtube.com/watch?v=6EzMdAskU9M" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

11. 5. 2015, 9:26

Bulharská produkce obráběcích strojů byla vždycky zážitek :lol: moc jsme je nechtěli ,zpracování nic moc .V tvém případě to bude chtít proměřit funkční plochy a případně zaškrabat ,plechování udělej nové, spousta lidí má ohraňovák tak to nebude takovej boj :wink: doufej že to soudruzi nevyráběly v pátek nebo v pondělí :lol: :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“