Posuďte odborným okem

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

19. 2. 2009, 7:54

http://www.youtube.com/watch?v=I7ZNacp6Ki4
Co tomu chybí??
Kromě toho že to je bláto matroš - jaká cesta vede k urychlení obrábění? Rychlost a malá špona nebo větší špona a menší posuv??
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

19. 2. 2009, 8:01

Čím roztáčíš vřeteno? Podle zvuku to dost zpomaluje...

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

19. 2. 2009, 8:04

Tim motorem co tam byl je jen 0,5-1 KW tuším. Na novej svýcar už bude servo řízený machem
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3611
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

19. 2. 2009, 8:36

Je to cca 12 let taky jsem oddělával špony rukou :lol: jednou se namotala a vzalo mě to dva prsty.Když si na to vzpomenu tak mě to bolí ještě teďkonc :roll: Od tý doby to oddělávám takovým šikovným háčkem

já vím BOZP je otrava :D
to jen pro zpestření
Přílohy
P1030640.JPG
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

20. 2. 2009, 12:04

Aeroomni píše:http://www.youtube.com/watch?v=I7ZNacp6Ki4
Co tomu chybí??
Kromě toho že to je bláto matroš - jaká cesta vede k urychlení obrábění? Rychlost a malá špona nebo větší špona a menší posuv??
Matroš je fakt šílenej....rukama odebírat špóny bych taky neradil (i když já si zkrátil prsty jiným strojem :lol: )

no a teď něco k dotazu....běžně beru na hrubo na soustruhu velikosti toho tvýho cca 5-10mm z průměru v duralu a tak 3-7 v mosazi (na ocel to netýrám). Rychlosti posuvů Ti neřeknu, neboť to jsou pákový mašiny a tlačím to ručně....Motor mám 3 fáz. 180W (cca 1300 otáček). Klíčem k tomu abych i u tak malýho stroje měl myslím celkem slušný výkon v úběru materiálu je v otáčkách a v kluzným uložení vřetene. Prakticky nikdy netočím míň než 2750 RPM. Další aspekt je nůž, na dural a mosaz používám výhradně vybrušovaný nože z rychlořezky, ale dokonale zaleštěný. SK plátky mi na takovým malým stroji nějak prostě nikdy nedaly odpovídající výsledek (tím pochopitelně nechci tvrdit že to s nima nejde). :wink:

Ale upřimně řečeno to bláto co jsi točil, bych měl asi taky broblém chroupat a asi bych bez důkladnýho chlazení svoje obvyklý špóny na tomhle nebral.... :wink:

Jinak mne ale začínáš inspirovat na to abych některý kousek ze svojí sbírky upgradoval na CNC. :wink:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

20. 2. 2009, 1:43

i když já si zkrátil prsty jiným strojem
Halo, je tu někdo kdo máte doma stroj a máte všechny prsty?? :lol: :lol: :lol:
rychlořezky
to je co? radeko??
Jinak mne ale začínáš inspirovat na to abych některý kousek ze svojí sbírky upgradoval na CNC.
Co Ti brání? Nejsi sám a to je taky důvod proč jsem se sem vrátil. Napsat to rovnou všechno sem je pro mě mnohem jednodušší než 10 ti lidem denně odpovídat na jedno a to samý. Dokud tu do mě někdo nezačne rejt tak sem napíšu všechno - nemám co skrývat a zaplaceno je názory od lidí jako Ty .. Postav, vystav lidi to zkouknou, řeknou názor, vybereš si co se Ti hodí, upravíš a jedeš dál..
Ale upřimně řečeno to bláto co jsi točil, bych měl asi taky broblém chroupat a asi bych bez důkladnýho chlazení svoje obvyklý špóny na tomhle nebral....
Zkusim to přepsat na větší šponu a menší rychlost posuvu při stejných točkách. Dal sem mezi servo ampármetr takže to teď funguje jako žáběro-špono-metr a na něm bude vidět jakou silou servo tlačí než vyhodí pojistný okruh. Problém ale je, že driver serva se vyhodí jen jeden a druhej jede dál, takže když se to nesleduje, bouračka je jasná. Potřebuju zjistit jak to udělat aby když se přetížením vyhodí jeden driver, aby to vyhodilo celej stroj - tedy i okolní serva.

Momentálně je pro mě velká rychlost a malá špona jistotou že tam strčim špalek a můžu jít v klidu na ICQ s holkama než se to dotočí:)
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

20. 2. 2009, 8:31

Pokud ma servodriver vystup Estop/fault a nebo proste jen ze neni pripraven , tak tento vystup zaved do okruhu Estop Machu nebo ridiciho systemu co pouzivas.

A je to.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

20. 2. 2009, 10:20

Gecka 320 http://www.geckodrive.com/support.aspx?n=677485
a
AMT102 encodery
http://www.amtencoder.com/
To by mohlo umět !?
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“