Prodáno

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Odpovědět
Andrew
Příspěvky: 207
Registrován: 24. 5. 2010, 12:31
Bydliště: Liberec

18. 12. 2017, 1:28

Zdravím,
nabízím starší verzi tohoto suportu: http://www.tumlikovo.cz/projektyfrezova ... soustruhy/" onclick="window.open(this.href);return false; https://www.kovonastroje.cz/sk/Nastroje ... 150mm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
upraveného pro soustruh Bernardo Junior 150.
CIMG2480.JPG
CIMG2478.JPG
CIMG2479.JPG
CIMG2481.JPG

K suportu nabízím i výpalek na zakázku pro snadnější upnutí většího svěráku a prodlužovací redukci pro dotažen matice na suportu soustruhu bernardo.

Suport jsem nakonec využil jen jednou, jelikož jsme v zápětí pořídil ještě CNC frézku a především soustruh Bernardo předělal na CNC s vlastní revolverovou hlavou, takže jsem suport již neměl kam uchytit.

Cena za komplet včetně dopravy 5500Kč. Možno zaslat na dobírku či s platbou předem či osobně Liberec a občas Jičín.

S pozdravem

Plachý
tel. 602 709 379
Naposledy upravil(a) Andrew dne 6. 1. 2018, 1:41, celkem upraveno 1 x.
Andrew
Příspěvky: 207
Registrován: 24. 5. 2010, 12:31
Bydliště: Liberec

29. 12. 2017, 12:34

Sleva na 4500Kč včetně poštovného.
melsoft
Příspěvky: 366
Registrován: 25. 1. 2012, 5:41

30. 12. 2017, 4:44

Jsou někde ke stažení rozměry? Zajímalo by mě, jestli by pasoval na PROMA 500 ???
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

30. 12. 2017, 8:59

Kolik máš na pětistovce místa pro frézování? (posuv od rohu nožové hlavy proti ose vřetena směrem od sebe /od obsluhy/ po konec posuvu příčného suportu). Lze ten frézovací přípravek vůbec smysluplně využít?
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5211
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

30. 12. 2017, 10:26

Reinkarnace píše:Kolik máš na pětistovce místa pro frézování? (posuv od rohu nožové hlavy proti ose vřetena směrem od sebe /od obsluhy/ po konec posuvu příčného suportu). Lze ten frézovací přípravek vůbec smysluplně využít?
Ale ano jde to, ale je to opravdu jen náhražka pro někoho kdo nemá frézku.
Naposledy upravil(a) Zdenek Valter dne 31. 12. 2017, 4:35, celkem upraveno 1 x.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

31. 12. 2017, 1:15

A jaký je tedy pracovní rozsah pro frézování (s tímto přípravkem) v ose příčného suportu soustruhu? Nezavazí tam ten zadní krycí plech/stěna?
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

31. 12. 2017, 3:07

Reinkarnace píše:Lze ten frézovací přípravek vůbec smysluplně využít?
Podívej se, je to tak jak píše Zdenek, nemůžeš se na to koukat z pohledu člověka, který má za prdelí vybavenou nástrojárnu. Typický kupec, uživatel, který to po mě chce je právě někdo jen se soustruhem, modelář, jemnomechanik obyvatel třeba paneláku, někdo s malou a ještě menší dílničkou, který prostě nemá místo na plnohodnotnou frézku, pokud ji časem pořídí tak se třeba rozhodne tohoto zbavit i když já si myslím, že to nějaké opodstatnění má i u toho soustruhu. Uvedu jen pár příkladů práce na konci či v části hřídele, kterou chytnu jen na plochu třeba přes T drážku
-drážka pro pero v roszahu příčného posuvu
-půlení konce hřídele, případně příčná drážka do hřídele
-úhlování konce hřídele na přesný úhel,
-výroba osazení pro klíč
-práce s pilkami pro axiální drážky na hřídeli
-vrtání otvorů kolmo na hřídel + vystružení,
- výroba mimoosých závitů matic
-vyřezání závitu do hřídele, plochy, plocháče, tohle vše i pod úhlem jaký si nastavíš na vrchním podélném suportu
vše co jsem tak v rychlosti vypsal lze velmi rychle realizovat i pod jakýmkoli úhlem, což ne vždy na každé frézce obzvláště nenástrojařské jde, že? :)

to se bavím jen o hřídelích, samozřejmě v rámci rozsahů nějaké ty kapsy, drážky, osazení, kolmice, hrany atd v plošném materiálu, jen s využitím toho soustruhu, neznamená to že na tom budeš mydlit dvacetikilové bago. Můžem se o tom hádat, můžem o tom diskutovat, ale to je asi tak vše. Mám třeba když vrtám na vrtačce za zády ručního schaublina 102 s pákovým koníkem, potřebuju udělat kolmý závit na plocháči, vyvrtám ho, než bych vyhrabal závitořeznou hlavu, hodil ji na frézku, našteloval spojku, přehodil svěrák, ustavil atd. tak se otočím, upnu závitník do univerzály toho soustruhu, opřu plocháč o pinolu pákového koníka a pákou ten závit naprosto přesně kolmo vyříznu za 5sec. i s vyjetím, takhle třeba uvažuju já a to tady na takový chujoviny mám poměrně slušné vybavení :D
sorry za plevelení prodeje, ale nedalo mě to nezareagovat, když už figuruju v názvu topicu :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5211
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

31. 12. 2017, 5:54

K dokončení tohole stolu
jsem to použil k vyfrézování osazení pro zapuštění šroubů:
Přílohy
zafrezovani_der02.jpg
zafrezovani_der00.jpg
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

31. 12. 2017, 6:20

Já vůbec nehaním ten přípravek, to je bezesporu super věc, jen nevím, jak to komu na Promě SPA-500/500P pasuje. Když dojedu příčným posuvem maximálně od sebe, dostanu se rohem nožové hlavy asi 10 mm za osu včetena. Pokud vytočím nožový suport noniusem k sobě, abych nožovku dostal více k ose, pak je to s plně odsunutým suportem (roh nožovky proti ose vřetena) max. 40 mm. To mi přijde dost málo. Někde jsem viděl, jak s podobnými stolními soustruhy jezdí s celou nožovkou až za osu a to je pak využití frézovacího přípravku úplně o něčem jiném...
A jak vidím tak třístovka a podobné klony s tím také asi nemají problém.
Odpovědět

Zpět na „Prodej“