Easy servo vs. servo motor

Zamčeno
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 2. 2018, 9:50

Ja to nedam
Nestiham
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

5. 2. 2018, 3:49

Škoda, no ale téma můžeme rozjet, ne?
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

5. 2. 2018, 4:14

Mrosconi píše:Dobré ránko všem. Pánové, začíná se mi tady líbit. Sice to mu nerozumím, ale poctivě vše čtu:)

...tak mně napadlo. Pojďme vytvořit nové téma, něco ve smyslu "Stavíme ideální frézku". Já vím, bude to velmi obšírné, ale možná by to bylo fajn. Začali bychom od zadání, tedy co a jak chceme obrábět. Na a hned první téma by mohlo být, jakou konstrukci vůbec zvolit. Co Vy na to?

Určitě se to bude opakovat, ale kdyby se nám povedlo vše, co už tady bylo popsáno napsat do jednoho fóra, které bude jen věcné. tedy osobní narážky, ironie a podobné věci by jsme vymazali. Ono to je tak asi 50% všech vláken a to se blbě čte:( Ať si každý píše co myslí do těch starých vláken a to nové by jsme se pokusili nechat vážně jen věcné.

Dáme to? Administrátore, co Ty na to?

Díky a fajn den:)
Já se obávám, že stále nechápeš, že Tvou ideální frézku si musíš postavit sám.
Protože nejsi příliš vnímavý, bude Tě to stát mnoho úsilí a času.
Lidí kteří by Ti mohli poradit je zde stále méně a méně ...

Hodně štěstí hochu!
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

5. 2. 2018, 4:41

Mrosconi píše:
...tak mně napadlo. Pojďme vytvořit nové téma, něco ve smyslu "Stavíme ideální frézku". Já vím, bude to velmi obšírné, ale možná by to bylo fajn. Začali bychom od zadání, tedy co a jak chceme obrábět. Na a hned první téma by mohlo být, jakou konstrukci vůbec zvolit. Co Vy na to?
Marný pokus protože jak to dokončíš tak zjistíš že každý další stavitel to udělá naprosto jinak protože sám ví nejlíp jak to udělat, a rady chce jen proto aby si potvrdil že má pravdu a když ne tak si to stejně udělá po svém .(ale to znáš ne?? :lol: )
Jednou jsem tu dal i se základníma 3d datama menší portálku kterou stačí jen proporčně zvětšit nebo zmenšit .Kreslil jsem to tak aby šla v mezích možností lehce vyrobit .Výsledek- zajímalo to asi 3 lidi ,a další zase mordujou plechové nesmysly nebo hliníkové hrůzy protože oni sami ví nejlíp jak je to správně. :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

5. 2. 2018, 7:21

Chlapi je to přesně tak, jak píšete! Každý si bude dělat co chce. Fórum je na konfrontace. Jak jinak si má člověk udělat jasno? něco přečte, něco vymysli... tak to je.
Já jsem si řekl, že když se tak hezky rozvinula debata o těch motorech a z nevinné otázky vzniklo téma, že by bylo fajn v tom pokračovat. Vy jste mně asi nepochopili. Toto měl byt pokus o "snění". Pokud si na konci z toho někdo udělá návod a postaví podle toho frézku, bude to fajn. Ale jde mi o něco jiného. No jo, jenže když se Vám do toho nechce...
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

5. 2. 2018, 7:33

Milý Zdeňku,

já si budu časem stavět vlastní frézku, ale ještě nevím jakou. Do té přestavby jsem se pustil proto, jelikož nemám žádné zkušeností a vybavení. Vlastní prozatím nedám. Vyměnit pár věcí a spojit pár drátku, to nějak zvládnu, ale na vlastní si ještě netroufám. A kdoví zda vůbec někdy budu.

Ještě ani nevím, zda by byl vhodnější portál nebo klasika s křížovým stolem. Ono když jsem před těmi dvěma léty začal, myslel jsem si, že budu dělat jen jedinou věc. Na to ten portál byl super, protože měl hooooodně velké rozjezdy. Jenže najednou jsem chtěl trochu víc. Znáte to.

Myslím si, že na většinu práce by mi stačila mašinka, co umí XY tak 800x500mm a výšku 500mm. Určitě bych chtěl ATC a alespoň 8-10 nástrojů. Na systému mi nezáleží. Určitě bych chtěl lineáry a ne ty posrané klíny. Vřeteno s možností kontrolovaně závitovat. No a také 4. osu.
Určitě nedám za mašinu více než 300tis. Bojím se starších věcí, protože mám hold obrovskou smůlu. Láká mně to postavit sám. Ale nemám na čem:( Ani zkušenosti... takže jen sen:)
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2018, 7:20

Ciao Pánové,

pokud by se Vám chtělo odpovědět na pár anket, byl bych velmi rád. A klidně můžete psát komentáře. I ty ironické:)

https://www.facebook.com/mariomrosconitestuje/" onclick="window.open(this.href);return false;

Díky
atlan
Příspěvky: 3347
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

6. 2. 2018, 7:25

Zase nepocuvas, stavat sa neoplati more penazi a este viacej casu s neistym vysledkom.

Mal si kupit toto
http://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic ... 78&t=26651" onclick="window.open(this.href);return false; a dat do poriadku. To cocty vyrobis sa tomu ani nepriblizi.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2018, 7:54

otazkou je zda bylo potreba neco davat do poradku
jestli ona nebyla za ty prachy v cajku
hlavne tam byli v cene serva
zadny kompromis
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

6. 2. 2018, 8:11

Chce to hledata a čekat jak se něco vhodného objeví.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2018, 8:15

jj
kazdy den na internetu na inzercich
prachy v hotovosti v supliku
auto pripraveny
hrubou kupni smlouvu taky, jen napsat specifikaci a podepsat

a bejt ochotnej okamzite bez vahani vyrazit

nic z toho neni nadsazka
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

13. 2. 2018, 7:22

Chlapi co by jste udělali. Můžete koupit 20Nm obyčejný krokac s driverem nebo 12Nm easy servo nebo 400w servo za stejnou cenu. Když budu mít několikrát silnější krokac než potřebují, je mi zapotřebí mít zpětnou vazbu? Kdy vypadávají kroky? Při nedostatku výkonu ne? Tudíž pro běžné použití stačí ten krokac ne? Co by jste zvolili.

Je to jen otázka. Nic nekupuji. Díky
atlan
Příspěvky: 3347
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

13. 2. 2018, 7:31

Cim vecsi krokax tym mensia ochota ist do otacok.
Namiesto otazok si stiahni datasheete l tym motorom a rozdiel uvidis sam.
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

13. 2. 2018, 7:34

Ja bych se pridal, kde se da koupit co mozna nejlevlevnejsi 400W servo s driverem pro nejakou nenarocnejsi aplikaci (a za kolik).
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

13. 2. 2018, 7:36

1..servo
2..easy servo
3..krokáč

Krokáč ztratí krok když se dostane do rezonance a jeho náhle snížený moment není dostatečný
Jinak při přetížení taky ale to se asi moc nestane pokud 20Nm krokáč nebudete krmit 30v.
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Zamčeno

Zpět na „Krokové motory“