Přístřik olejový mlhy

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

1. 4. 2009, 3:08

Serva maj proti krokáčum velkou výhodu - vyhoděj chybu hned jakmile překročí povolený ampéry - jiným i slovy, jakmile začne vypadávat servo, ampérmetr se dotýká 40A = je tupej nůž. Vypínám, přejedu nůž na brusce, nadám a hned je tam 0,5A a jede to jak dělo. úroveň proudu odpovídá ostrosti nože
SERVA JSOU SERVA - dejte si už konečně říct!! :lol: 8) 8) 8)
Když tak to od tebe potom okopíruju Smile))
Okopči si co chceš, nejsem patentovej úřad nebo ochránce iluzorních práv -
budu mít jen a jen radost, že to zafunguje i někomu jinýmu.. :wink:
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

1. 4. 2009, 3:17

Heled, ty servo jedno :wink:

-1. Servodrivery od Maďarskýho kluka ochotnýho už jsou na spadnutí na cestě (čekám už jen na pl. kartu tenhle týden)
-2. A-metr v jedné fázi motoru s bočníkem a diodou už sem měl (někdy v 88th last century) na starém 3m Kameníčkovi.
-3. Až na servu je to pěkná prasárna od Tebe vůči driverům i servům, dej si A-metr na motor spindlu, jak sem Ti říkal .. 8)
-4. (ampérky můžeš měřit i na vstupu do driveru KM jako i u serv) :wink:

Hehe - moje řeč, co nechci nepouštím do světa, ne ? copy-right ! - okopíruj správně ! jak říkáš, ne ? :lol:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

1. 4. 2009, 3:29

Mě to funguje takto přímo alogicky bez problémů proč do toho vrtat :lol: Co funguje at funguje až někdo rukolapně předvede a medvědovi vysvětlí tak že to hned pochopí něco lepšího, medvěd klidně přehodí výhybku :lol:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

2. 4. 2009, 8:37

Zas na vola sedlo štěstí :lol: :lol: Procházko kopíruj:)
Vběhnul jsem do autošrotu tam fronta lidí čekala na techniky - tak jsem sekretářce vysvětlil, že chci nádrž velkou a s motůrkem co myje skla a že mi vůbec nezáleží na jaký to je auto a že na technika co mi vybere tu správnou na mý auto čekat frontu nechci. Tak zaběhla do skladu a vybrala jako správná ženská tu největší a rovnou s dvouma motorama. Na dostaz jestli 10 Eur není moc, že to je stejně z nějakýho nákladáku a nikdo to nechce jsem podskočil štěsím, s radostí zaplatil a hned kul železo, že to je dost že jestli bych si ještě moh vycvaknout trysky z toho Punta co stojí rozebraný za rohem. Souhlasila, trysky jsem vycvak, nebyly ani ucpaný. V dílně to pak šlo rychle. Připojil jsem spínanej stavitelnej zdroj , na 6 voltech to dává klidnej pramínek kterej se dá spínat relátkem v průběhu soustružení jako mazání nože a na 12 voltech to sříká jako o závod tak jak všichni známe z ostřikovačů skel na autě. Tedy je to možno použít na mířený střik maziva na špičku vrtáku nebo závitníku před zasunutím do díry. Ovládání relátkama na CNCboardu už je jen otázkou několika minut 8) Dobré ne??
Přílohy
mazani_1.jpg
mazani_2.jpg
Naposledy upravil(a) Aeroomni dne 2. 4. 2009, 8:46, celkem upraveno 2 x.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8165
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

2. 4. 2009, 8:41

A kde máš tu mlhu? To má bejt správně všechno od oleje, z univerzály cákat olej, ze špon odkapávat, ventilátory ji maj nasávat do elektroniky a tady zatím jen takovej čůrek jak z ostřikovače :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

2. 4. 2009, 8:47

Ty a nemluvil jsi původně o mlze ? Teda pokud by byla mašina v plechový skřínce s odtahem přes filtr z auta (vzduchovej) tak by to asi nebyl takovej problém s bordelem a ani špony by nelítaly.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

2. 4. 2009, 8:50

Když jsem dal 12 voltů málem mi to vystříklo oko:) Mlha bude neboj! Zdá se, že rozprašovač z nějakýho pičifugu bude stačit - vymyslíme :lol: Tak to vypadalo i na tom videu na youtubu.
Jestli Ti takto stříká ostřikovač na Tvym autě tak raději za sněžení mlhy a hustého deště zůstan doma:)
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

2. 4. 2009, 11:47

Já chci taky mlhúúúúúúúú ! :)))) .. slíbils mlhu, tak mlhu ..
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

3. 4. 2009, 2:00

mlha už je! brnkačka: spraví to tryska z rozprašovače na mytí oken - mlhu dělá dokonalou. Vskutku zajímavá věc takový rozprašovač prozkoumat - nedělal to žádnej blbec :idea: Teď zbejvá jen tu trysku napodobit - silně se podobá vntiřku vsřikovací trysky dieslu jen s tim rozdílem že místo injektoru je to tam zajímavě naofsetovaný, výstupní díra trysky je na boku, uvnitř jsou ještě dva kanálky zrdcadlově proti sobě :lol: nemáme tu nějakého tryskaře??:D
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

3. 4. 2009, 10:56

Ha ! Tento způsob starý jak svět z malířských stříkaček mi unikl :lol:
kanálky a do zatáčky a proti sobě, aby kapalina nabrala rotaci a rychlost, máš pravdu ..
Tryskaře neznám, makej sám na sebezaškolení ať to můžeme správně okopírovat .. :lol:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

3. 4. 2009, 6:41

jo tak to je a je to typická čína jedni to maj okopčený od druhých. Dnes jsem byl na severu a prolez pár obchodů s technickejma a zahradníma rozprašovačema. Všechno na jedno kopyto, jeden bytelnej jsem nakonec vzal - má vyndavací vložku právě s těma spirálkama což je alfou a omegou věci. Za chvilku to složim a vyzkoušim. Jinak trysky.cz maj asi 4000 druhů trysek - kdo by řek, že trysky jsou taková věda a takovej byznys.
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

3. 4. 2009, 9:37

kdo by řek, že trysky jsou taková věda a takovej byznys.
Ze všeho se dá udělat věda a byznys ..
Jinak pozor na jednu věc u těchhle typů rotačních trysek - nevím s jakou viskozitou jsou schopny pracovat.
Možná budeš muset ředit, kdysi jsem nějaký olej míchal s petrolejem, pak to bylo teprve ok.
Ale ta emulze by měla být bez problémů, pokud Ti to zafunguje hned si to zmáknu taky ..
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

3. 4. 2009, 10:12

Tak začni hledat BIBU :lol: Biba to je řešení! Zapadla PRESENĚ do obrázku na mej obrzovce :lol: http://www.dimartino.it/jspdimartino/fa ... familyid=3#
Dělá mlhu jako z katalogu 8), a není třeba žádných úprav, gumová hadička od čerpadýlka svým OD přesně na pevno pásne do ID nátrubku. Eva by šla taky, ale Dolly raději nebrat :D
Pod obrázkama jsou technický charakteristiky a až to koupíš, kouknem na to zkusíme udělat různý úhly rozstřiku. To be mělo jít v pohodě - jednim motorem 75 st druhym třeba 25 trefit přímo na sšpičku nástrojů než je natlačíš do díry.
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

4. 4. 2009, 8:45

Nevím, jestli zrovna Bibu, nebo jinou taliánku :lol:, ale něco jsem určitě zahlídnul tady vedle v marketu pro kytičkáře, mrknu na to.
rhinov
Příspěvky: 85
Registrován: 21. 4. 2008, 8:05

5. 4. 2009, 12:57

konečně jsem se dostal k tomu foceni...trysku zítra :wink:

přikládám zatím foto tanku na olej...ale předesílám že v našem případě se jedná o profi řešení.
Trysky jsou 10-ti stupňové
Přílohy
250220091531.jpg
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“