Krize v CZ jak to vidíte?

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

12. 6. 2009, 4:49

Ahojky ,to co se píše včlánku z odkazu Aeroomniho je velmi pdobře vystiženo...každý by si tohle měl přečíst :!:
podobné rozbory a úvahy začaly už s rozpadem Svazarmu ,který mnozí jedinci rádi urychlovali a letadla se stávala takříkajíc "kořistí"... 8)
takhle se pomalu vkrádá do všech oborů pomocí ISO9000 jakési povrchní chápání každé lidské činnosti ...mám na TO papíry.... :roll: :P
prichy
Příspěvky: 767
Registrován: 29. 7. 2006, 11:05
Bydliště: Sokolov

12. 6. 2009, 5:49

reknu kamaradce, co je svobodna matka a uz nevi kudy dal, at se jednoduse nenecha masirovat medii...co vy na to?


....pozor strasidlo nezmizi, kdyz zavrete oci.......


asi to tentokrat nebude u poslednim chlebu, ale jsou lidi co uz opravdu nemaji na potraviny, zacinaji mit dluhy ohledne bydleni a to podotykam, ze pracuji, nevim, jak by dopadli, kdyz by o tu spatne placenou praci prisli
Prichy
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2009, 7:29

A co myslíš že bude až lidem v králíkárnách (panelácích) dojdou úspory?
Všichni co si uřízli cestu zpátky na vesnici prodejem chalupy nebo tam nemají babičku, vyskáčou z balkonů.. Je to zcela logický následek toho, že se někdo odtrh od půdy a místo toho uvěřil v sílu peněz. V česku se to ještě nějak semele, nebude to tak hrozný, ale počkej si na tu palbu ve velkých mětsech v USA - to bude soda..
prichy
Příspěvky: 767
Registrován: 29. 7. 2006, 11:05
Bydliště: Sokolov

12. 6. 2009, 7:47

mas pravdu, chtel jsem jen upozornit, ze je dobre videt situaci realne z hlediska globalniho.....vse je propojene.

kazdopadne tuto krizi asi vydychame bez ztraty kyticky a nekdo i diky tomu, ze zkratka neco dela "bokem" jako prave dost clenu i cnc fora
Prichy
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

12. 6. 2009, 7:52

Aeroomni píše:Je to zcela logický následek toho, že se někdo odtrh od půdy a místo toho uvěřil v sílu peněz.
Máš žel pravdu, předsedo ..
Pamatuju větu pamětníků války z měst (já ji nezažil, díky Bohu) :
"Jóóó, ti měli kliku, měli rodinu na venkově tak měli aspoň občas něco k jídlu" ..
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2009, 7:54

přesně tak, proto mnohem větší perspektivu vidim v 15 letym klukovi co sem včera přišel a má zájem, než v megafirmě, kteoru řídí ekonom co o CNC nic neví a jsou to pro něj bedny z kterých padaj "peníze" ve formě výrobů.
b) s ním moc nepokecáš
c) nemá to logiku a je to postavené na hlavu. CNC dělám proto, že mě to baví a poskytuje to možnost vlastního osobního rozvoje na hodně dlouhou dobu dopředu. Peníze jsou sekundárním produktem a stejně skončej v další mašince, co taky s nima jinýho? Poslat na dávky pro cikány? :lol:
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

13. 6. 2009, 9:06

Aeroomni píše:Peníze jsou sekundárním produktem a stejně skončej v další mašince, co taky s nima jinýho? Poslat na dávky pro cikány? :lol:
Rovněž přesně tak, letos asi koupím tabulové gilotinové nůžky které hodlám o-motorovat a kdyby měla dílna
prasknout ve švech nakoupím hromadu užitečných "blbostí", nedám ani korunu navíc (zbytečně) pryč.
Uživatelský avatar
Gustavson
Příspěvky: 260
Registrován: 20. 5. 2008, 8:02
Bydliště: Posázaví-Podveky

14. 6. 2009, 8:26

Nojo pamětníci mi řikaj:Zařiď si dílnu když tě to baví,nauč se makat na strojích,nezbavuj se polí a zůstaň na vesnici.Když to přežiješ,bude se ti žít mnohem líp.
Hlavně to chlapci tak nemažte,železo nepije.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

14. 6. 2009, 8:31

Nojo pamětníci mi řikaj:Zařiď si dílnu když tě to baví,nauč se makat na strojích,nezbavuj se polí a zůstaň na vesnici.Když to přežiješ,bude se ti žít mnohem líp.
Přesně tak a politiku/y můžeš mít v řiti :lol:
Odstěhovat se do paneláku a koupit si byt za prodanou chalupu na vesnici je taková nenápadná sebevražda. Někteří si lano na kterym se oběsí i pojistěj ještě hypotékou :roll:
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

15. 6. 2009, 6:27

Vesnice a puda je hezka vec,ale ani ta vesnice neni odtrzena od zbytku sveta.System rika: neprodavas,nevyrabis,nevydelavas,nenakupujes,neprodavas.... atd do nekonecniku.
Je to uzavrenej kruh,kterej nema vnitrni rovnovahu a stoji pouze na neustalem vyvijeni tlaku na cloveka,aby nakupoval,zadluzoval se a pomohl tenhle kolotoc udrzet v pohybu.
Kazdymu normalnimu cloveku je jasny,ze to takhle nejde delat porad,ale oni pevne veri,ze manipulaci si dokazi cloveka natolik ochocit,ze se bude podle tohoto vzorce chovat.
Dnesni svet je v situaci,ze se kdyz lidi zacnou chovat racionalne,tak dve tretiny z nich za par mesicu prijdou o praci,protoze bude takova nadprodukce,ze kazdou druhou fabriku muzou zavrit.
Priciny krize lezi mnohem hloubeji,nez se na prvni pohled zda.Navic je zcela evidentni,ze ona krize je v podstate mnohem normalnejsi stav,nez ono vymodlene obdobi rustu.
kiko01
Příspěvky: 1597
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

15. 6. 2009, 8:45

umely rast hospodarstava a ekonomiky, nebolo to v komunizme?
EU nam prikazuje kolko mame vyrabat a kolko pestovat, respektive ze kolko pestovat a chovat nemame... to je priklad z polnohospodarstva za posledne 3 roky...
Uživatelský avatar
Gustavson
Příspěvky: 260
Registrován: 20. 5. 2008, 8:02
Bydliště: Posázaví-Podveky

15. 6. 2009, 9:03

Aeroomni píše:
Kravskýmu mlíku se vyhýbej jak čert kříži je to jeden z největších shitů pod Sluncem. To samý platí o cukru a soli - dalších dvou bílých jedech.
No jo s tim mlíkem je to tak.Nevim co do toho perou v mlíkárně ale já dělám krmiče v kravíně a vidim co tam všecno jde.Filtr plnej sraček a slámy a sem tam se jim tam povede poslat nějakej ten zánět i s antibiotiky.Chcanky filtr nezachytí takže "dobrou chuť".Proto mlíko pasterujou aby ty mikroorganizmy pozabijely a lidi se po tom nep..rali.
Surovej cukr je jinak takovej nažloutlej,ale lidi to nechtěli že prej to má blbou barvu tak to nějak chemicky běleji,povidal jeden chlápek z cukrovaru.Hlavně že teď jim chutná.
A to bych se dostal k bio potravinám.No větší frašku sem neviděl.Chci vidět někoho jak pěstuje třeba bio brambory.Přilítne "americkej brouk" a jaký to byli pěkný brambůrky.A ikdyby je sezbíral tak plíseň to jistí.A tak je to se všim.Je taková doba že to bez chemie nejde.Páni "Mičurinové" se nám o to postarali.
Hlavně to chlapci tak nemažte,železo nepije.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

15. 6. 2009, 2:50

Já už za komančů říkal: "Ve všem je bordel, akorát v mléku je ještě i voda!" Ti kovaní to velmi rádi slyšeli. Když mi říkali, že ho stejně piju, tak jsem jim řekl, že to jejich ne, ale domácí. Hned se ptali, kde by se dalo koupit. Tak jsem jim říkal, že pro ně je ke koupi v JZD. Nevím proč, ale po troše toho jejich "mléka" mne vždy rozbolel bachor. Asi jsem zhýčkaný.
Uživatelský avatar
Gustavson
Příspěvky: 260
Registrován: 20. 5. 2008, 8:02
Bydliště: Posázaví-Podveky

15. 6. 2009, 4:33

No rozbolel protože na to nejsme zvyklí.Je tam úplně jiná mléčná kultura než třeba v jogurtech.Pasterizací tu mikrofloru zničej a dosaděj tam svojí.Vlastně to naočkujou bakteriema uměle pěstovanejma.Syrový mlíko je humus.Nadýmá a prdí se po něm.No a krabicák je zas voda.
Prostě mlíko je pro telata.
Hlavně to chlapci tak nemažte,železo nepije.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2574
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

15. 6. 2009, 4:57

Gustavson píše:...Syrový mlíko je humus.Nadýmá a prdí se po něm....
Tak nevim, mozna to "prumyslovy" (JZD a spol).
Ale co si pamatuju (pokud spravne :-) ), kdyz babicka nadojila mliko a dala nam jeste cerstve (zpenene) z te dojici nadoby (dojeni pekne na stokrlatku, nadoba mezi nohama a uhybat pred kravskym ocasem, zahanejicim mouchy) , tak jsme se olizovali az za usima a nejake "vedlejsi efekty" po poziti si nepamatuju.
Ale to uz je 40 a vic let ...
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“