Krize v CZ jak to vidíte?

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

24. 5. 2009, 11:26

- Pavel R píše v jiném topicu o dobrých nabídkách na nabytkové CNC díky krizi.
- Mě došel mail "Našel jsem dole v šuplíku kolo co jste mi posla před rokem. Teď je krize tak Vám ho za tu cenu uděláme ať aspoň udržíme lidi"

Nicméně Tumlík je pořád lepší takže má pán smůlu.

Zatim ze zdálo, že se výroba jen zpomaluje a teď už se začíná i zastavovat? Novinám nevěřím samože ani slovo, tak jak to vypadá v realitě? Bude ještě hůř nebo se to už bude zlepšovat?
PavelZ
Příspěvky: 356
Registrován: 10. 3. 2008, 11:48
Bydliště: Praha

24. 5. 2009, 11:33

U nás furt blbý, skoro žádná práce, propustili napřed všechny důchodce a skoro důchodce, ted jedeme jen 4 dny v týdnu a pokud se to nezlepší do prázdnin, hrozí další vlna propouštění. Mimochodem, my děláme ocelový konstrukce (domy, haly atd.). Ale vždycky záleží na oboru, některým se docela daří.
AcemanLB
Příspěvky: 564
Registrován: 11. 11. 2008, 8:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

25. 5. 2009, 7:09

Jsem truhlář kterej dělám sám na sebe a je poznat že lidi mají problém s penězma, Jen tenhle měsíc jsem přišel kvůli téhle krizi o 2 zakázky, takže pomalu ale jistě krize doléhá i na mě.
Uživatelský avatar
lamoz
Sponzor fora
Příspěvky: 369
Registrován: 31. 1. 2008, 1:26
Bydliště: Praha

25. 5. 2009, 7:28

Bude hůř.
Ale pak bude lepše.

Mam velmi zajimavi članek o križe, bohužel v ruštine, kde je popsano co bude (članek z minuleho roku, ale skoro všecko co tam slibeno se spluje krok za krokem).
AcemanLB
Příspěvky: 564
Registrován: 11. 11. 2008, 8:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

25. 5. 2009, 8:16

No já doufám že hůř už nebude, nerad bych měnil práci :(
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

25. 5. 2009, 9:32

Aeroomni píše:.. Mě došel mail "Našel jsem dole v šuplíku kolo co jste mi posla před rokem. Teď je krize tak Vám ho za tu cenu uděláme ať aspoň udržíme lidi" ..
Teda potkal jsem hodně vyčůraných lidí na dosavadní cestě životem, ale tenhle vychcanec to je teda kalibr,
z principu bych mu nedal vydělat, i kdybych si měl jít lehnout do teplárenskýho kanálu vedle něj .. :lol: 8)
NEUVĚŘITELNÁ věta .. to je fakticky doslovnej citát ??? :?:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

25. 5. 2009, 3:11

Není dobré od-souditi pokud nemáš dostatek informací. Ten pán pro mě dělá delší dobu jiné věci a jsem s ním převelice spokojen. Opravdu ale opravdu se chytá jako tonoucí stébla, vychcanosti v tom není ani za mák. Nicméně od Tumlíka necouvnu, protože je mi milejší 100% kvalita a 100% spolehlivost byť i trochu dražší než zkoušet něco jiného s riskem že nebudu mít ani jedno..

To je první důvod, druhej je jistota rozptylu výrobců - jednoho, co mi vyrábí jednu věc nahradím levou zadní,kdežto někoho kdo mi dělá půl heliny a řeknem si z nějakého důvodu ahoj, nahradím těžko.. Helina má 1200 dílů. Mnohem větší jistotu mi dává obmalovat a objednat od 500 sklepních výrobců než od jednoho koncernu co zejtra zkrachuje nebo si prostě jen postaví hlavu..
Obrázek
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

25. 5. 2009, 3:15

Anyway, když krize začínala, odhadovali jsme s RakdemB jak se to bude vyvíjet. Jeden názor byl, že velký pudou do kytek a budou vyrábět jen sklepní a garážisti. Druhej, že velký pudou na ceny sklepo/garážistů a sklepo-garážisti zdechnou. Zatím bez diskuze vedu - velký jsou do kytek jeden za druhým Obrázek
Naposledy upravil(a) Aeroomni dne 25. 5. 2009, 9:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

25. 5. 2009, 5:27

Ahojky ,
k té krizi a pánovi s "vyhnívacím šuplíkem" jeden takový se také ozval až té země amerikánské ,neomezených možností a soutěže volného hospodářství......poptávala jsem před ŠESTI LETY jakousi folii....prý mi ji rádi dodají SIC.... :evil: děkuji pěkně...takový termín je zajímavý uř proto ,že mají můj email uschovaný tak pečlivě..... :lol: :P
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

25. 5. 2009, 6:01

Aeroomni píše:Není dobré od-souditi pokud nemáš dostatek informací. Ten pán pro mě dělá delší dobu jiné věci a jsem s ním převelice spokojen.
Aha, tos neřek. No tak nic, no, nic jsem neřek. :wink:
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2009, 6:51

Skvělá akce v době krize, Tesco v Břeclavi :lol: :lol: :lol:
Přílohy
tescokrize.jpg
Uživatelský avatar
pájač
Příspěvky: 1143
Registrován: 28. 1. 2008, 8:35
Bydliště: Levice

3. 6. 2009, 7:12

HOSPODARSKA KRIZE

Pise se mesic srpen, jedno male mestecko na Riviere, hlavni sezona.
Prsi a prsi, takze mesto je prazdne. Vsichni se zadluzuji a ziji na
kredit.

Najednou prijede k jednomu hotylku bohaty Rus. Pozada recepcniho o
pokoj, polozi na pult stodolarovou bankovku a jde si pokoj prohlednout.
Hotelier vezme bankovku a pospicha k dodavateli masa zredukovat dluh.
Dodavatel masa vezme bankovku a bezi k chovateli prasat flastrovat dluh.
Nyni vezme 100$ chovatel prasat a bezi k vyrobci krmiv platit.
Tento vyrobce prijme s velikou radosti penize, vezme je do ruky a
pospichak prostitutce,kterou nedavno navstivil a pritom jeji sluzby uzil na sekeru. ( Je prece krize!)
Prostitutka bere s radosti penize a jde do hotelu srazit dluhy, ktere tam mezitim nadelala.
Ve stejne vterine prichazi Rus zpet z pokoje a rika, ze pokoj neni dost dobry.
Vezme svoji stodolarovku a opusti mesto.
Nikdo tedy nevydelal, ale mesto uz je bez dluhu.

Divejte se optimisticky do budoucnosti.
Nemáš CNC - nič neznamenáš.
30.01.10 pokusne spustené CNC. Neviem, ako som mohol doteraz bez neho žiť. ><((((º>
http://www.fishpol.sk
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

11. 6. 2009, 10:01

teebee
Příspěvky: 75
Registrován: 21. 7. 2006, 4:26
Bydliště: Bratislava

12. 6. 2009, 6:31

martulin píše: asi by to chtělo impuls v našich médiích, aby někdo řekl: "je po krizi, zase je vše v normálu" a věřím, že by lidé začni nakupovat a ekonomika by se rozhýbala...........
Plne suhlasim, myslim ze vacsina krizy je dielom medii - uz ma nebavi nechavat si kazdy den v spravach masirovat mozog kecami o tom ako je zle... A je to strasne pohodlna vyhovorka pre takzvanych podnikatelov, ktori 'zle bacovali' a ked uz sa problemy nedali skryt je najjednoduchsie sa vyhovorit na krizu :evil:
Sanest choice in the insane world:
Beware the beast but enjoy the feast he offers
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

12. 6. 2009, 6:46

Ahojky ,rok 1929 krach burzy NY ,krize v USA a její přemístění do Evropy kolem roku 1932,
instalace A.Hitlera a II.s.v.....stačí se podívat do historie a používat selský rozum ...
Ony ty myšlenky Marxe a Engelse mají svoji platnost...znárodňuje se ve všech státech jen se o tom nemluví...vlastnictví nerostného bohatství jedincem je nesmysl byť ta rodina vlastní třeba ropu stovky let...neoprávněná historická výhoda se tomu říká... :lol: :P a jiné.....
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“