Krize v CZ jak to vidíte?

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

12. 6. 2009, 7:18

Podobné až na to, že za těch osmdesát let přibylo úředníků a obchodníků. A ti rozhodně nepůjdou k lopatě stavět třeba dálnice jako tenkrát. To spíš vznikne úřad a zpracuje projektovou studii (financovanou z Phare), že to nejde.
Pokaždé, když si vzpomenu, kolik blbců se na mě přiživuje a jejichž jedinou prací je výmýšlet mi práci, mám zkažený den.

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8165
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2009, 7:25

Hlavně to není žádná pořádná krize (lidi mají problém z toho, že mají šet let staré auto a nemají zrovna na nové a ne z toho, že jim došel poslední bochník chleba a další bude až za týden).

To co se děje s některými firmami by se stejně dřív nebo později stalo. GM měl naběhnuto na bankrot už léta ale pořád se to nějak pytlíkovalo, "krize" to jenom trošku rázněji utnula.

Marxisti a podobní týpci to samozřejmě využívají k masáži lidu a k vlastnímu obohacení :-) ale jinak se jich moc nebojím, tahle ideologie už snad má definitivně odzvoněno (což neznamená, že nemůže přijít jiná, stejně výživná :-)).
Aleš Procháska
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2009, 9:52

Nemuzu si pomoct,ale rikat krize siruaci,kdy lide proste odmitaji nesmyslne nakupy a vyhazovani starsich funkcnich veci jen pro to,ze vysly z mody,nebo je trhu neco,co ma dalsich dvacet zbytecnych funkci,mi prijde smesne.
Svetova ekonomika je nafoukla bublina stojici na nesmyslnem zadluzovani , utraceni a vyrobe nekvalitniho zbozi,ktere nema zadnou skutecnou hodnotu a trvanlivost.Svet se stal jednim velkym supermarketem nacpanym ciskym smejdem,ktery od rana do vecera masiruje ze vsech sdelovacich prostredku cely narod GO SHOPING.
Vzpomente si na Bushuv vrcholne debini vyrok po 11. zari.
Utok na samou podstatu lidske osobnosti.Nemas tohle a tohle,jsi povl a pod. Je to hnus.Nejhorsi je,ze nikdo to nechce zastavit,ale jen tu karu zase roztlacit a vsechno znovu a znovu opakovat. :roll:
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2574
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

12. 6. 2009, 11:27

pavlaxy píše:Ahojky ,rok 1929 krach burzy NY ,krize v USA a její přemístění do Evropy kolem roku 1932,
instalace A.Hitlera a II.s.v.....stačí se podívat do historie a používat selský rozum ...
Hmm, videli jste Zeitgeist ( http://video.google.com/videoplay?docid ... 7580799888 )? Docela dobry material k zamysleni.
Prvnich cca 15-20 min. to chce prezit (ovsem uvahy o originalite jisteho 2000-leteho nabozenstvi jsou doslova bozi :-) ). A pak zajimava fakta ...

Zvlast ta docela mraziva podobnost s 30. lety (krize, Hitler) s dneskem ("krize", Bush).
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2009, 12:31

rozhodne problem neni nekde v americe nebo cine
ale u nas doma
protoze si sami kupujeme smejdy ponevadz nam jde v prvni rade o cenu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

12. 6. 2009, 1:41

Aeroomni píše:prej to jen začíná .......
A dyť furt nestraš lidi a nevypouštěj bubáky, krzi mají kravaťáci, pyramidáři a jiní podrazníci a
křiváci co si mysleli že budou donekonečna žít z druhejch
a media to hustí těma nejvýkonnějšíma hustilkama do lidí v nadcházející okurkové sezóně, přesně .. 8) :wink:

Update: Kdosi to tu vystihl přesně, až budu mudrovat co strčím za týden do huby, místo šrotovného na popelnice, které už teď ucpávají příjezd k domovům těch magorů co si je kupují po 4 do familie, tak řenu : KRIZE, dřív ne ..
Musím se jen smát těm co skočí na reklamu kde napucovanej týpek nejlépe s kočenou upalují naleštěným bourákem po LIDUPRÁZDNÉM pobřeží, no idylka !
Ale realita ? Ta je na hony jinde, je mi líto těch co jim todle sežerou a pak poskakujou tou raketou do práce přískokem vpřed.
Výsledek ? Do cca 5 let bude mít krizi i doprava, nikdo se nikam nedostane autem, vsadím boty ..

Dobře to píše Pupák, je to nenormální stav považovaný vymasírovanou veřejností (žel) za normální . :roll:
Naposledy upravil(a) TimeCop dne 12. 6. 2009, 1:54, celkem upraveno 1 x.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2574
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

12. 6. 2009, 1:44

robokop píše:rozhodne problem neni nekde v americe nebo cine
ale u nas doma
protoze si sami kupujeme smejdy ponevadz nam jde v prvni rade o cenu
Drobna poznamka: pokud si je (smejdy) kupujeme sami (mineno osobne), pak to "jde za nami".

Ale pokud si date udelat neco na zubech (myslim tim v ustech), jak ovlivnite, ze vase "zubni nahrada" neni z Ciny? Az do minuleho mesice by mne takova blbost/myslenka ani nenapadla. Ovsem pry se nektere veci delaji v Cine - sice skutecne vam na miru, ale v Cine. Patrne tam odejdou data a zpatky prijde vyrobek (neco jako remote CAM :-) ).
Napadlo by vas to?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2009, 1:53

muzem jit k jinemu doktorovi ktery to tam vyrabet nenecha nebo to bere od slusnejsiho cinana kterej to udela tak ze to vydrzi

napr. cela amerika uz leta nakupuje z ciny
ale lidi se vykaslali na to jim to kupovat tak si nakupci v marketech davaji pozor jakou kvalitu nakupujou i kdyz stale v cine

nedelam si iluze ze tu nekdo zacne makat
na to jsme se stali prilis "vyspelou zemi" a patri nam to
ted nezbyva nez zdimat pracujici lid tretiho sveta
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2009, 2:06

vždyť se právě proto ptám jaká je reálná situace, do strašení to má daleko:) A jak je vidět, vyvíjí se to dobrým směrěm - kravťáci k soustruhu :lol: :lol:
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2574
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

12. 6. 2009, 2:10

robokop píše:muzem jit k jinemu doktorovi ktery to tam vyrabet nenecha nebo to bere od slusnejsiho cinana kterej to udela tak ze to vydrzi
A jak to poznam ("ktery to tam vyrabet nenecha")?
Jak poznam, ze v mlece neni melamin, ktery zvysuje obsah dusiku, kterym se detekuje uroven bilkovin (ci kvuli cemu se fixlovalo)? No napadlo by to nekoho?
A propo - nefixluji se uz i hmozdinky? Pred chvili jsem daval nejakou do betonu a zdala se mi nejaka "gumova" ...

Ale v tomto threadu uz nepokracuji, to nema smysl :-) (tim nikoho nanapadam).
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2009, 2:33

asi nejde o to poznat odkud to je, nic to neprinese
nekoupit to znovu ale nedoporucit to lidem kolem
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2009, 3:10

Jak poznam, ze v mlece neni melamin, ktery zvysuje obsah dusiku, kterym se detekuje uroven bilkovin (ci kvuli cemu se fixlovalo)? No napadlo by to nekoho?
Napadlo mě to, když jsem zjistil, že moje matka nemá 4 nohy a není kráva, ale celkem hezká ženská pak jsem se kouk do zrcadla zjistil, že jsem malej človíček a ne telátko. Ze všech uvedených poznatků jsem došel k závěru, že moje máma nekojí telata a tedy ani mě nepříšluší být kojen krávou :lol:
Kravskýmu mlíku se vyhýbej jak čert kříži je to jeden z největších shitů pod Sluncem. To samý platí o cukru a soli - dalších dvou bílých jedech.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2009, 3:17

asi nejde o to poznat odkud to je, nic to neprinese
nekoupit to znovu ale nedoporucit to lidem kolem
Můžeš Ty doporučovat jak chceš, když to stojí půl, jakákoliv Tvoje výhodná doporučení cena přebije. Každej se musí popálit sám to za a)
za b) jelikož existují výrobci co mají na výrobku 1000%,lze koupit stejný a stejně kvalitní výrobek za 500% pořizovací (výrobní) ceny a neproděláš.
A teď se z toho poser, 2x koupíš stejně kvalitní výrobek za poloviční cenu, přestaneš dávat pozor a potřetí koupíš shit, že se rozpadne cestou domu.
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

12. 6. 2009, 3:32

Aeroomni píše:Ze všech uvedených poznatků jsem došel k závěru, že moje máma nekojí telata a tedy ani mě nepříšluší být kojen krávou
Hezky vysvětleno .. :lol: 8)
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2009, 3:39

To je houby ale sledujte:)
http://www.dreamer.cz/blogs/?p=73
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“