Krize v CZ jak to vidíte?

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

27. 6. 2009, 2:45

Název fora je hoby cnc mašinky a jiné domácí cnc projekty
tedy je zcela jasné že sem toto výbušné téma nepatří. Nacionánální nebo rasistické emoce to je to poslední co u CNC mašiny potřebujem. Naopak Klid a pohoda je mnohem důležitější. Proto jsem také dotyčnému odepsal, ať si věci prostuduje, než se pokusí odstranit něco, co dobře funguje a třeba pak změní názor. O Hitlerovi bylo napsáno, že to pořešil a že jsou židi zpátky. To žes sis z toho dovodil že bylo napsáno "pořešil to dobře" je zcela Tvůj problém a Tvoje iluze.. Násilím nic vyřešit nelze stejně jako dohadama s někým, kdo o věci slyšel v televizi nebo čet v Blesku. A navíc na serveru kde je toto téma totál off topic.
Uživatelský avatar
Pavel R
Příspěvky: 477
Registrován: 5. 7. 2008, 5:52
Bydliště: Hlinsko

27. 6. 2009, 4:27

Ano, teď s Tebou souhlasím. Toto je fórum o CNC - bavme se o CNC. Mě jen nadzvedly plky o Židech zavinivších krizi a Ádovi, který to pořešil.
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

27. 6. 2009, 7:02

Pokud nebudete s tezkym rasovym podtextem napadat rasu ci narod, tak tu politiku klidne probirat muzete a myslim ze to tu k tematu krize patri.
Nevidim nic spatneho na tom ze nekdo rekne pravdu.

Ja kdyz mne to chyti tak si obcas chodim cist zde :

www.zvedavec.org

Obcas je tam v tech zvastech vic pravdy nez by clovek cekal.
Tam se obvzlast probira urcita nedotknutelnost jistych svetovych minorit a narodu.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Bohous.23
Příspěvky: 9
Registrován: 22. 11. 2009, 11:52

18. 3. 2010, 11:52

Zdravím. Jak máte hodně práce ? Je znát nějaký zlepšení?
Nabíráte nové lidi ? :)

U nás je to bída.
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

18. 3. 2010, 1:25

Já teda dělám sám, takže asi nejsem ten správný respondent pro Tvůj průzkum, ale musím říct, že od roku 2009 mám tolik práce, že nemám ani chvilku oddechu. Byl to nejlepší rok za 5 let co to dělám. Letos - doufám že to nezakřiknu - to vypadá taky dobře, od začátku roku jsem se nezastavil.

A čemu za to vděčím?
1) TRON - už jsem udělal kolem 50 sad
2) Drobnější zakázky získané přímo nebo nepřímo přes toto fórum. Tímto bych chtěl poděkovat jeho správcům i všem členům. Kam se hrabou všechny job-servery :D
Petr Spáčil
Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 655
Registrován: 12. 6. 2007, 9:24
Bydliště: Šenov u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

18. 3. 2010, 2:38

Já teda nemůžu odpovídat na průzkum, protože jsem student, ale..
Krutore, myslím že tahle doba je přesně dělaná pro takové ty garážové mistry... Firmy krachujou, protože nemají dost práce pro lidi, jejich zákazníci si práci nechávají dělat po garážích, protože to je levnější a tím to jde hlouběji a hlouběji.. I když co jsem slyšel tak už se to zase zvedá, indián za rohem (Mittal Ostrava) už prý zase rozjíždí výrobu a ocelárna by měla za pár týdnů najet na 100%.. Taky to je ve vzduchu vidět a cítit :?
Fandím Ti a ať se daří!
5/2007 přístup na přestavěnou BF20
5/2009 dokončeno vlastní CNC
http://cnc.usysla.eu/
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

18. 3. 2010, 7:31

Já slyšel teorii, že konjunkturu ukazuje cena šrotu. Pokud si vzpomínám, tak v době před krizí byly až 5 korun za kilo, pak začala klesat a přišla krize, jaká je teď zrovna nevím, ale snad prý se malinko zvedá. A prý Amíci zase kupují nové stroje ze žlutého sektoru ve velkém. Evropa je ještě opatrná. No, uvidíme...
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

18. 3. 2010, 8:00

Dělam truhlařinu ,taky sám na sebe.Minulý rok jsem se moc nezastavil a už ted je práce na nasmlouvaná práce na 2011. Myslim,že když se živnostnik nemusí stydět za svoji práci a nešponuje ceny ,má z 99% práci skoro pořád.
el_fuego333
Příspěvky: 618
Registrován: 10. 2. 2009, 6:21

18. 3. 2010, 9:09

Ja si myslim, ze Hitler a CNC spolu velmi uzko suvisia. Raz sa mi stalo, ze sa mi na obrazovke pocitaca z nicoho nic objavil Hitler, nieco krical ako zmyslov zbaveny, potom sa pocitac resetol a vsetky data boli kompletne prec, ani sa to uz nerozbehlo. Musel som aj vymazat CMOS, aby ten pocitac vobec nabootoval do biosu. No a samozrejme odzova vsetko instalovat.
Poloboh vetra a mora, hrdina mužov.. radikalny ultra heterosexual
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“