Drnčení oz. kol

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

3. 6. 2009, 7:00

Tento problém nám nastal při koupi FA3AV místo z ČS z Koreje, kde v horizontální hlavě byly místo kol šroubových, kola kuželová. Na našich strojích mohl být záběr jakékoliv hloubky, pokud to stroj utáhl, nebyl s hlukem problém, na koreji nešlo brát více než 2m na hloubku a frézka se třepala jek drozdovi zadek. Dnes sehnat tato kola bude asi problém. Pokusil bych se ještě v bývalé TOS Olomouc, ti už asi ale také nežijí. Další problém je sestavit správně záběr kuželových kol a to bych svěřil nějakému starému servisákovi patrně z Olomouce (hledej servis FA3AV na NETu), my jsme se s tím také dlouho natrápily a to tam byla ta šroubová kola. U kuželových kol ale nic dobrého nečekej. Hledej kola šroubová. Možná najdeš hlavu i ve výprodeji, nebo na šrotišti (to jsou rady, co?).
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

31. 1. 2010, 8:35

Nakonec jsem problém vyřešil, nebo spíš jen oddálil tak, že jsem hlavu shodil a dal jsem si tam křížovou. Jenže se mi začíná stýskat po kuželu ISO40. V té křížové mám morse 3 a to mám jen pár fréz. Navíc je nižší, takže mám konzolu až uplně dole a upnu jen asi 80 mm vysoký kus pokud mám frézu padesátku
Nabídl se mi člověk, že mi to kolo vyrobí, tak shánim výkres. Z Olomouce už mi jednou jeden výkres skenovali tak doufám, že tam ten člověk, co mi to posílal, ještě dělá.
Sběratel strojů :-)
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“