Likvidace provozovny v Chocni

"Zdroje tu jsou"
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

19. 11. 2009, 4:22

Přišel mi tento mail od firmy Jindrák-Hrkal, která prodává použité stroje. Mám od nich frézku FH32 za slušnou cenu. Jednání s nimi bylo dobré. Řekl bych, že tato firma (narozdíl od některých svých nejmenovaných konkurentů) nepatří mezi ty, které "nevědí, co by za ten šrot chtěly" :D

Třeba se tato informace někomu z vás bude hodit, a možná si z tama někdo i něco přiveze. Kdyžtak se podělte o zážitky, já se tam určitě nechystám - moc práce, málo peněz, málo místa v dílně ...


Dobrý den,
posílám nabídku strojů z likvidované provozovny v Chocni.
Prohlídka a nakládání strojů proběhne ve dnech 23-25.11.2009.

Soustruhy univerzální S 28-3 kusy,SU 32,SN 320-cena 40 000,-CZK/ks
Soustruhy univerzální SV 18 R-4 kusy-cena 30 000,-CZK/ks
Soustruhy univerzální SV 18 RA-4 kusy-cena 50 000,-CZK/ks
Soustruhy univerzální SN 40B-cena 60 000,-CZK/ks
Frézka svislá FA 2V-2 kusy-cena 30 000,-CZK/ks
Frézka svislá F2-250-2 kusy-cena 30 000,-CZK/ks
Frézka univerzální FA 3U-cena 30 000,-CZK
Vrtačka otočná VR 2-cena 40 000,-CZK
Vrtačka otočná VR 4 A-cena 50 000,-CZK
Obrážečka na ozubená kola Harbeck,
Stolní vrtačky
Sloupové vrtačky
Pila rámová
Lis vřetenový
Bruska univerzální 1V MAG 10
Kompresor 2 JSK 75

Ceny platí při zaplacení a odběru ve dnech 23-25.11.2009 v Chocni.

S pozdravem R.Jindrák
tel:602160976
jindrak-hrkal@seznam.cz
Naposledy upravil(a) Krutor dne 20. 11. 2009, 8:10, celkem upraveno 1 x.
Petr Spáčil
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

19. 11. 2009, 9:46

Taky mi to poslal a ty ceny mne překvapily. No ti překupníci to taky nemají v tuto dobu jednoduché udat. Záleží v jakém stavu ty strojky jsou. Třeba to může být dobrá koupě.
FuN
Příspěvky: 292
Registrován: 12. 4. 2007, 6:57
Bydliště: Choceň

21. 11. 2009, 3:03

Nevíte náhodou z jaké to je firmy?
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3598
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

22. 11. 2009, 9:04

:lol: klasika,ceny zaokrouhlené na desetitisíce a na počet kusů bez rozdílu stavu
po dotazu jak ta mašina vypadá většinou univerzální odpověď ,že je z "údržby" další oblíbená :z výzkumáku :lol: :lol: to se míním potrhat smíchy,je zbytečné se ptát protože v š e c h n y mašiny co se prodávají jsou z údržby :lol:
někde jsem viděl desetitunovou vyvrtávačku a u ní napsané ,stroj prakticky nepracoval :z údržby
o příslušenství ke stroji se decentně pomlčí a prodá se zvlášť

pro zasmání:
nebudu psát jméno ale na moravě kousek od brna je taky jeden takovej šikula ,když jsem kdysi sháněl pákovku tak jsem u něj narazil na F1J takovej prcek ,na dotaz ohledně ceny chtěl 40000 a chybělo tam vrchní rameno,všechny kliky,čerpadlo chlazení tak jsem jen tak ze srandy zavolal a ptám se jestli si dobře přečetl co jsem chtěl a co mi napsal za cenu
jeho argument mě fakt dostal:pané víte kolik ta mašina stojí nová ? na to se dají jen zeširoka otevřít ústa

ale neříkám,že všichni jsou stejní :lol: jen někteří jsou stejnější :wink:
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

23. 11. 2009, 9:17

Jo, a všechno to jsou "uloženky", prakticky se na nich nedělalo :D
Je jasný, že nemá cenu se na nic ptát, prodejce o tom konkrétním stroji ví úplně stejný houby co kupující, a pokud něco přeci jen ví, tak je to většinou nějakej průšvih a o tom se pomlčí.

Chce to dobře koukat, případně je zkusit přemluvit aby to pustili a poslouchat. Ale většinou mají výmluvu, že je to zrovna odpojený a elektrikář je nemocnej :)

Jo a asi to chce smlouvat o cenu. Já to teda moc neumím, ale většina obchodníků slyší na to, že mu tady a teď dáš cash a odvezeš si to.
Petr Spáčil
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3598
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

23. 11. 2009, 9:47

Vidím,že máš stejný zkušenosti :lol:
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

23. 11. 2009, 10:16

No moje zkušenost je po pádu totality, hned po ní byl problém nějakej stroj sehnat. Postupně jsme tyto překupníky objížděli ale jeden tedy vynikal ,měl to co jsme potřebovali ,ale domluva hrozná ,jakejkoliv stroj na kterej jsme ukázali a mohl bejt orezlej jak chtěl tak jeho slova byla " to je nový to vůbec neběhalo, :D
Snad už bude brzo ATC

http://www.kovohejduk.websnadno.cz/
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8177
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

24. 11. 2009, 8:04

kovohemil píše:No moje zkušenost je po pádu totality, hned po ní byl problém nějakej stroj sehnat. Postupně jsme tyto překupníky objížděli ale jeden tedy vynikal ,měl to co jsme potřebovali ,ale domluva hrozná ,jakejkoliv stroj na kterej jsme ukázali a mohl bejt orezlej jak chtěl tak jeho slova byla " to je nový to vůbec neběhalo, :D
Chce to překonat vrozenou slušnost a oplácet mu stejně. Napoprvé mě překupník napálil, pak jsem se nějak otrkal a o čem řekl že je skoro nové a že to prakticky neběhalo tak jsem mu opáčil že je to hromada šrotu a výborně jsme si rozuměli :-)
Aleš Procháska
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

24. 11. 2009, 8:16

No já jsem mu to oplatil během pár let jelikož jsme se občas navzájem navštěvovali. Párkrát se stalo ,že jsme měli zase něco my co on chtěl a to byla radost se koukat jak se šklebí při stejnem sloganu " to je nové to neběhalo :D
Snad už bude brzo ATC

http://www.kovohejduk.websnadno.cz/
Fizol
Příspěvky: 355
Registrován: 24. 11. 2006, 6:22
Bydliště: Košice

24. 11. 2009, 2:34

a najlepsie je , ktory sa opyta "kolko date?" a ja "jedno EURO" :lol:
bad
Příspěvky: 12
Registrován: 17. 12. 2009, 4:20

17. 12. 2009, 7:50

nebylo to z firmy, ale z učiliště, nejsou žáci, proto čás strojů prodávali. Přivezl jsem si s28, mám to 8km daleko :D bylo možno vyzkoušet, odpojoval se až po prodeji
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

17. 12. 2009, 8:58

jestli to není tajné ,za kolik byla ta S28 . Mám jí už 17 let a byla to dobrá koupě i když v té době se mě zdálo dost dát 60k ,ale byla od vojáků a ta opravdu neběhala ,dnes na to pochopitelně nahlížím jinak a jsem rád že jsme jí tehdá vzali. :D
Snad už bude brzo ATC

http://www.kovohejduk.websnadno.cz/
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3598
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

17. 12. 2009, 9:30

kovohemil píše:jestli to není tajné ,za kolik byla ta S28 . Mám jí už 17 let a byla to dobrá koupě i když v té době se mě zdálo dost dát 60k ,ale byla od vojáků a ta opravdu neběhala ,dnes na to pochopitelně nahlížím jinak a jsem rád že jsme jí tehdá vzali. :D
:D když už jsi tady práskl,že ji máš,měl bych takovej malej dotázeček i na ostatní
už jsem ji viděl makat a protože tam jsou kovové kola od motoru tak to bylo docela hlučné ale možná to byl jen ten konkrétní kus a byla někde na převodech chybka.
Ten systém převodů je cestou nahoru spřažený s posuvy ?a nebo posuvy jdou až od vřetene dolů? běží to v oleji ty náhonové kola?Je možnost předělání toho pohonu na klíňáky a nebo je to nesmysl.

Přemýšlím o ní do přízemí pod barákem že bych to vyměnil za toho mého donauwerka ale musel bych to rozdělat na části a pak dole složit tak když bych už to měl rozbráklé tak že bych ten převod upravil.Jde mi o hlučnost


Jinak je to poměrně unavená mašina takže bych ji stejně rozdělal do šroubku :D
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

17. 12. 2009, 10:12

No hlučná je dost ,já to bral vždy jako normální. Motor je dole přímo na převodech a tlačí to olej postupně hore :D Ted v zimě je to celkem hukot ,musím to dát nahoře do neutrálu ,protože se vřeteno jinak samo pomalu točí jak je to stuhlé a někdy padali i pojistky :D Předělat to na klínáky je asi nesmysl a stejně by to ničemu asi nepomohlo a náhon na posuv jsem zas tolik neštudoval ,ale je to v jedný skříni takže je to vše asi pohromadě.vše běží pod olejem, stačí a nebo ještě nějakej dotaz :?: :D
Snad už bude brzo ATC

http://www.kovohejduk.websnadno.cz/
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8177
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

17. 12. 2009, 11:26

Z těch vložených kol se cestou nic nepohání, konstrukce je úplně klasická jen místo řemenu jsou kola. Možná by to i šlo předělat, protože předlohová skříň je oddělená přepážkou a má vlastní mazání, ale dalo by to dost práce, je to tam poměrně kompaktně uspořádané a muselo by se do toho hodně hrábnout.
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „Kde koupit starší stroje“