eloxovani

Odpovědět
tom ltr
Příspěvky: 161
Registrován: 16. 12. 2011, 6:59
Bydliště: nymburk

21. 5. 2012, 10:43

jova píše:Pár technických:
Eloxovat se může pouze Al a jeho slitiny, pokud tam bude něco ze železa, tak se ti to v lázni rozpustí.
Pokud máš v tělese závity, otvory pro píst… tak ty by se musely nějakým způsobem chránit, jinak by se taky naeloxovali, což v praxi znamená že by změnily rozměry a vlastnosti.
Víc ti k tomu zřejmě řekne někdo, kdo se tím živí.
ta fotka nejni příliš vhodná..po demontáži je to na 2 půlky..zejtra dodám lepší. Vše co je Fe jde demontovat..závity a pracovní plocha válce jak píšeš.
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2012, 10:48

My jsme nechávali eloxovat polotovary a přesné věci se vrtaly a vystružovaly až po eloxu. Nevím jestli jde sundat starý elox chemicky, ale jestli by nebylo schůdnější to jemně opískovat a nakomaxitovat. Zakrýt funkční plochy budeš muset tak jako tak.
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

22. 5. 2012, 6:19

Ben Ash píše:... Nevím jestli jde sundat starý elox chemicky, ale jestli by nebylo schůdnější to jemně opískovat a nakomaxitovat...
Elox se dá odstranit při moření v louhu. Bohužel na úkor rozměrů.
Uživatelský avatar
pleximen
Příspěvky: 265
Registrován: 17. 4. 2007, 7:04
Bydliště: Zeleneč
Kontaktovat uživatele:

24. 5. 2012, 10:19

Nevíte někdo o dobré eloxovně v Praze (východ).Budu mít vždy serie 100kousků.Ted jsem to zadal do Galvanika fiala a to je katastrofa slibili tyden a uz to tam je treti tyden a porad to protahuji.A kdyz reknu, ze mam taky svoje terminy, tak je to nezajima.Potrebuju eloxovnu - na bílý satin - abych se tam mohl spolehnout na termin.Díky. Popřípadě kdo by byl ochotný nebráním se.
9/2011 portálka funkční
http://www.khplexi.cz/
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 5. 2012, 10:35

já tedy k fialovi chodím a většinou bez problémů.. problém je asi v té tvojí barvě, oni podle mě čekaj až se jim toho nashromaždí v dané barvě víc..
jinak ve své době jsem sháněl taky galvanovnu a jinou než Fiala jsem tady poblíž nenašel..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
j.p.m
Příspěvky: 112
Registrován: 13. 12. 2009, 10:27
Bydliště: Obříství
Kontaktovat uživatele:

24. 5. 2012, 8:03

S Galvanikou Fiala mám podobně špatné zkušenosti jako kolega pleximen. Nechával jsem si tam naeloxovat trialový auto do zlatého eloxu. Slibů jak to bude suprové plno, ale když jsem si pro model přijel, kvalita jejich práce byla na bli... Reklamování bylo skoro na kudly, nakonec jsem je donutil elox sundat, ale celá moje práce byla vniveč, všechno bylo vlastně poškozené. Pro mě další cesta navíc a plno ztracenýho času. Od té doby jsem radši elox neřešil.

j.p.m
j.p.m
Uživatelský avatar
pleximen
Příspěvky: 265
Registrován: 17. 4. 2007, 7:04
Bydliště: Zeleneč
Kontaktovat uživatele:

25. 5. 2012, 10:13

to RAS : bily saten je prirodni elox s predpripravou aby nebyly tolik videt skrabance. E6EV1 .
je to stanrartni elox nemyslim si ze bych po nich chtel nebo vyjimecneho.Me proste stve, jak se jak musim omlouvat zakaznikovi a za debila ve skluzu jsem ja.
9/2011 portálka funkční
http://www.khplexi.cz/
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

25. 5. 2012, 11:58

Ahoj Karle, já u Fialy dělám (nemám extra nároky), tak vcelku v pohodě. Mám to tam teď blíž. Kdysi jsem dělal u Švestky v technologickém parku Běchovice.
Tam to máš kousek. Nikdy tam "nemachrovali" :) a ukecal jsem je většinou na druhý den...Webovky jsem nenašel, ale nějaký tel. se dá
naguglit. http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 485&start=" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak dej případně vědět, jestli ještě existujou, pokud bys to zkoušel :D . Třeba pro ostatní jako info. Dík. M.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8164
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

25. 5. 2012, 1:50

Nevíte jestli funguje eloxovna která bývala v Letovu nebo Aeru v Praze Kbelích nebo tak nějak?
Aleš Procháska
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

25. 5. 2012, 2:38

Aleši nevim, eloxoval jsem tam kdysi obr akci pro "eurotel" před mnoha lety, půjcili mi titanový tyče na upnutí a 3x denně jsem zavážel 2 týdny elox.
Bylo to teda v Letňanech a dost pochybuju, že to ještě funguje. Tohle všechno šlo asi do háje, stějně jako můj kalič na LEYBOLDU isotermii tamtéž atd...
Zbyly jen vzpomínky :( . Ale kdyby někdo věděl, že fungují, info uvítám i když jako zakázky pro Boeing jim nenabídnu :lol: .
milpik
Příspěvky: 13
Registrován: 10. 2. 2012, 9:12

3. 6. 2012, 9:33

Eloxovnu ma RAVAK a myslim, ze ty nic spatneho mit nebudou. Eloxoval jsem tam kolejnice a byl to fofr. A OK.
Ali.g.i
Příspěvky: 133
Registrován: 25. 9. 2008, 8:41
Bydliště: Kroměříž

20. 6. 2012, 9:37

Můžete mi poradit jak se bude chovat eloxovaný material ktery bude klouzat po druhém stejne naeloxovaném materiálu. Našel jsem článek o tvrdé anodické oxidaci která by mi asi vzhovovala máte nějaké zkušenosti popřípadě jaká je orientačně cena.

Jedná se mi o materiál EN AW-2024.
franta107
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 11. 2011, 12:24
Bydliště: kolínsko

7. 9. 2012, 9:04

Třeba pro ostatní jako info. Dík. M.

Píšu své zkušenosti - s eloxem jsem začal u fialy, nároky velké nejsou, nekdy je třeba ale odstín barvy jiný než posledně, takže nejlépe dávat sady co jdou k sobě, samozřejmě stejné opracování a materiál to dotvrdí....aby nebylo jen plus - jednou jsem mu tam donesl krabici ocelových nýtů s povrchovou korozí a chtěl jsem na to nikl, byla to hrůza, nedali to do kyseliny trochu opálit a flákli na to hned nikl, takže to bylo spíše polorezavé - předával mi to sám majitel (někdy to ale vypadá,že to hlavní je exotické zvířectvo.... nohy na stole důvěře taky nepřidají),samozřejmě jsem bez brblání zaplatil,ale už žádný železo tam už nikdy neponesu - kdysi jsem četl,že nabízeli i možnost chromu na veterány, ale sami nebrousí, a to je myslím špatná kombinace.
...na to je fakt lepší švestka...a starý byl vždy vstřícný - jednou jsem potřeboval černit větší měděnou plochu která nešla do ničeho ponořit protože pokračováním byl jiný materiál - tak to nějak polévali, či co a bylo, nicméně nosím tam většinou mosaz na nikl i drobotinu, někdy je to blbě vysušené,takže na niklu zůstane mapka...někdy to dolů nešlo ani novým oplachem doma, takže jsem to párkrát musel vzít na molino kotouč - vrstvička niklu je jako když na podzim dýchnete na okno - nesmí se ani málo přitlačit jinak jste skrz, není to jako na starých kličkách od oken.
Jednou jsem pospíchal, tak jsem dal elox k švestkovi...to tam nastoupil mladej - za tři dny jsem proto jel, vše bylo připravený, zabalený, neměl jsem důvod nic kontrolovat, cena byla za pár kusů ale o dost nahoře oproti fialovi......šok a nasrání přislo až doma, když jsem dílo doma rozbalil a na černým eloxu mapy jak na zebře....většinou si řeknu seš blbej a držím hubu,ale tohle nešlo, z důvodu peněz a časové tísně a situace že toto si k zákazníkovi osobně nemohu nikdy dovolit, jinak už bych dávno zkončil......i když vím jak to v čechách chodí, druhý den jsem mu to jel ukázat co mi dal (škoda, že tam nebyl starý....myslím, že by již při předání řekl, že jim to nejde a nedal by mi zabalený zmetky tak jako by to bylo i u fialy) - krčil ramena, zavolal toho co to dělal a ten řekl, že to jsou různý materiály a bla bla bla a barva na trička...prachy zůstali na jejich straně... u fialy jsem si nasypal popel na hlavu a za týden to bylo ok.....samozřejmě jsem to vzal ukázat zpět - známé krčení ramen....ale on se snad časem srovná.
Jinak z Letova bych pár věcí z eloxu možná našel (tatík dělal klempířinu na letadýlkách.. před cca 60ti léty)- od stojánku na kytky a možná i popelník ve tvaru letadla v modro zlatým provedení - ten jsem chtěl jednou u fialy, aby to bylo k mosazi a byl z to nějaký okr k nepoužití, i když si osobně myslím, že z eloxovny Letov je eloxovna fiala - na letadla něco taky dělá a když má zakázku, tak jste s čekací dobou někde venku u popelnice. Kdy máte poptat čas vyhotovení, ale většinou dá.

Jednou ještě když tatík žil jsem ho vzal do fabriky, aby zavzpomínal...to se po "úspěšných" privatizacích rozprodával inventář... z velké haly která již byla pod dohledem překupníka strojů....myslím, že se jmenuje novák, jsem si odvezl pár přichycovacích chňapek, které jsem doma znal z šuplíku u ponku a zkracovačku na nýty, kterou přesně před týdnem zdražili na dvoujnásobnou cenu...tak asi tak, víc o letovu nevím, jen jsem předevčírem míjel letadlo za plotem na kterém bylo napsáno muzeum letadel....někdy se musím zastavit.

Můžete mi poradit ... elox je suchý a pokud se po sobě vzájemně pohybuje nejspíš se brzy zadře, když mám závity do sebe chtějí namazat jinak vržou i při dostatečné vůli. tvrdý elox jsem také sháněl možnosti si již nepamatuji,ale zkusím dohledat - od toho jsem upustil, při volbě trdého duralu 7075 - jde blbě eloxovat, jsou na něm mapky ...alespoń má zkušenost.
Nicméně taky bych byl zvědavý na další možnosti eloxu, ale většinou to je z ruky, nicméně přidávat do tématu firmy, které se s tím zabývají by nebylo od věci - pro jednoho jsou z ruky... a druhý neví, že za humny má bezva firmu........ tak ať to tady neusne.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

7. 9. 2012, 7:37

Ahoj
dělám u fialy a v podstatě jsem zpokojený dělám hlavně modrý elox, a černý zinek ( ten stojí za hovno ale je možné že je to obecně špatně) černý zinek v pohodě oškrábu a tak hledám něco jiného co ochrání železo. Naproti tru jsem si nechával dělat elox a černý zinek někde u Velkého meziříčí a kvalita absolutně super , zkusím dohledak kontakt. Taky jsem eloxoval v běchovicí, a myslím i ten černý zinek ale už nevím proč jsem tam přestal ( asi proto že fialu mám kousek - jsem v letnanech).
Obecně galvanoven moc není jsou ty co jedou a mají vyběhané všchna povolení, dneska postavit novou galvanovnu by asi nidko nezaplatil.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

7. 9. 2012, 8:24

já teda u fialovy dělal olivovej pozink a ten teda držel.. žlutej šel sedřít nehtem..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „povrchová úprava“