dukaz misto slibu

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
FuN
Příspěvky: 292
Registrován: 12. 4. 2007, 6:57
Bydliště: Choceň

20. 12. 2009, 12:02

Opravdu začínám mít pocit, že toto fórum je jen pro vyřizování osobních sporů a ne o tom o čem má být. Přestává mě bavit už jen to číst, vždyť je pořád dokola. Myslím, že za poslední dobu to tu pěkně upadlo..
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 12:05

Tehdy me Radek nepresvedcoval o tom,ze je konstrukterske eso,ktere mrkne na tri fotky a uz vi,ktera bije. Dnes se do teto pozice stavi,a proto musi pocitat s tim,ze po nem nekdo dukaz jeho erudice pozadovat bude.Obvzlaste pak ten,jehoz praci posuzuje.
Na mem vyroku neni nic urazliveho. Nemam pocit,ze by se Radek urazil,a komentujes to ty,jehoz se to vubec netyka. Radek sam poukazal na tento stroj jako na dukaz sve erudice.Muj napad to nebyl.To,ze se k tomu vyjadrim se asi dalo cekat.Nerekl jsem nic jineho,nez tenkrat,jen jsem to uvedl do souvislosti s dneskem.
Ty proste asi nikdy nepochopis,co je to diskuze.Ze to neni tupe kyvani na nazory nekoho,kdo to tady ma pod palcem.Sve nazory proste musis umet obhajit a to ty proste neumis. Neodpovis na jedinou otazku.Vse, co ti nevyhovuje prehlizis,nebo oznacis OT. Vse konci je osobnimi utoky.Ja ti behem debaty polozim pet otazek k tematu.Ani jedina reakce.Misto toho posloucham o stiznostech svych zakazniku a tvem zehleni. Napred jeden,pak dva.Nakonec uz jsou to tri. Sakra,prodal ja sem vubec tolik stroju,kolik si ti prislo stezovat lidi?
Ted ti ani nevim.No,mozna nez zkoncime jich bude deset,kdo vi.
Trocha pokory pred cizi praci by tady asi prospela vsem a taky ucta k pravde.
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 12:08

FuN píše:Opravdu začínám mít pocit, že toto fórum je jen pro vyřizování osobních sporů a ne o tom o čem má být. Přestává mě bavit už jen to číst, vždyť je pořád dokola. Myslím, že za poslední dobu to tu pěkně upadlo..
Musis si vybirat.Ja taky nectu vsechno. Forum je o strojich,ale tvori ho lide. Proto je takove jake je.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 12:21

jestli si to fakt neuvedomujes tak je mi lito
cim dal vic porusujes svymi utoky jedno ze zakladnich pravidel fora uvedom si to

a cti si po sobe co jsi napsal a prestan se tu navazet do kohokoli kdo ti nevoni (tot nezahrnuje podlozenou konstruktivni kritiku v mezich slusnosti)

ber toto jako varovani

uz to tu obtezuje ostatni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 1:43

Ja tu nic neporusuju. Nikoho nenazyvam volem,broukem pyltlikem, neumetelem a nevim jak jeste. To je jen nepatrny vyber vaseho rejstriku atributu pouzivanych v diskuzi, a to ne jen se mnou.
Jedine,co pro tebe muzu udelat,je nabidnout di dohodu o vzajemnem ignorovani. Ja nebudu vstupovat do tvych vlaken a komentovat tvoje vyroky,pokud se tyto nebudou tykat me prace,nebo osoby.
Ty se zachovas stejne a bude klid. Delsi dobu jsem tenhle princip v podstate zachovaval,ale jsou veci,ktere jsou i na me moc.
Svoji praci zde prezentovat nebudu,takze snad budes konecne spokojeny.
Jestli do tohoto principu chces zahrnout i okruh svych spriznencu,neni problem.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 2:31

myslim ze si vsichni oddechnou kdyz se zdrzis vsech svych svetaznalych komentaru nejen v mych vlaknech ale ve vsech
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 3:02

Tak k tomu se da dodat jedine.

HajHou
kalin.oleg
Příspěvky: 313
Registrován: 15. 7. 2006, 5:37
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 6:09

Všetci určite nie.
Počas práce s CNC možno fajčiť...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 12. 2009, 7:37

robokop píše:myslim ze si vsichni oddechnou kdyz se zdrzis vsech svych svetaznalych komentaru nejen v mych vlaknech ale ve vsech
nerad se vsouvam do Vasich hadek, jsem tady par mesicu a neznam vsechny okolnosti, ale muzu se zeptat proc se snazis vystipat z fora cloveka kterej se aspon snazi ostatnim pomoci? za tu dobu co jsem tady me tady moc lidi neporadilo, jestli to bylo stupiditou mych otazek nebo cimkoliv jinym neni dulezite, pupak byl jeden z mala ktery nejen me poradil konkretne.. a myslim si ze takovych lidi by si melo forum vazit nez se je snazit vyhnat.. nevim kdo s kym a proc pece a je me to fuk, beru to jako uzivatel techto stranek ktery hleda info..
sam mam od pupaka stroj o kterem sam autor tvrdi ze ho odbyl na testovani a ja na to dost doplacim a nebo sem doplacel, vim kde co udelal blbe, co odflakl a co mohl udelat lepe a byly chvile kdy jsem si rikal jak takovy clovek muze vubec neco prodavat, to snad nemysli vazne, za co chtel takovy balik penez.. nicmene si myslim a urcite nejsem sam, ze kazdy takovy clovek je pro forum prinosem a admini by si ho meli vazit nez se ho snazit sprudit.. kdo tady potom zbyde?
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 8:12

RaS, tak tomu co jsi napsal, to nějak nemůžu pobrat, na jednu stranu píšeš, že to co jsi koupil od pupáka tak to stálo za h........o, a na druhou stranu píšeš, že on je pro toto forům přínos a admini by si ho měli hýčkat, tak to mě hlava nebere :evil: Rost'a
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 8:42

Bob píše:RaS, tak tomu co jsi napsal, to nějak nemůžu pobrat, na jednu stranu píšeš, že to co jsi koupil od pupáka tak to stálo za h........o, a na druhou stranu píšeš, že on je pro toto forům přínos a admini by si ho měli hýčkat, tak to mě hlava nebere :evil: Rost'a
To je takova metoda,jak na nekoho plivnout,ale tvarit se,ze ho vlastne chces pochvalit. Tim zamaskujes fakt o co ti vlastne jde, ale svuj ucel to splni. Vypadas jako charakter. V Cechac velice uzivana metoda,nebot presne odpovida ceske mentalite. Myslim, ze tenhle styl si tady sve ctenare urcite najde.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 12. 2009, 8:48

Bob píše:RaS, tak tomu co jsi napsal, to nějak nemůžu pobrat, na jednu stranu píšeš, že to co jsi koupil od pupáka tak to stálo za h........o, a na druhou stranu píšeš, že on je pro toto forům přínos a admini by si ho měli hýčkat, tak to mě hlava nebere :evil: Rost'a
to jsi ten muj komentar prelozil trosku jinak..
protoze jsem koupil od Pupaka vec ktera se musela upravovat tak proto bych ho mel chtit vyhnat z fora?
koupil jsem cely stroj, mel musky i velke mouchy, ktere se museli upravit, mozna jsem byl tenkrat hodne naivni kdyz jsem si myslel ze koupim stroj ktery bude 100%, dalo se to cekat nebyl , nabil jsem si usta a mam zkusenost pro priste,nicmene dnes uz jsem par veci upravil, a hlavne se s tim naucil a kdyz vidim nektere masinky tady tak uz nelituju toho ze jsem koupil od Pupaka, presto tvrdim ze Pupak je pro forum prinosem a nechapu tu snahu ho vystipat.. ackoliv treba zrovna ja bych se mohl citit od Pupaka poskozeny..

venoval jsem dost casu procitanim fora a pokud odmaznu haldu hnoje co je na kazdem foru tak tady neni moc lidi ochotnych poradit, a pripada me hloupe se snazit vystipat jednoho z tech co radi ostatnim..

pokud nekdo vyzene me, zbytku fora se to nijak nedotkne ja nejsem prinosem, stejne tak jako dalsich 95% lidi tady.. muj nazor je ze by se melo diskutovat konkretne k tematu bez urazek a nesmyslnych boju at si pripadny tazatel nebo zbloudily ctenar neco z fora odnese, pak si rekne melo to smysl.. pokud procita forum hodiny a jedna jedina dulezita informace kterou hledal je zabalena do nesmyslnych urazek a dalsiho hnoje tak je to smutne..
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 12. 2009, 8:53

Pupak píše:
Bob píše:RaS, tak tomu co jsi napsal, to nějak nemůžu pobrat, na jednu stranu píšeš, že to co jsi koupil od pupáka tak to stálo za h........o, a na druhou stranu píšeš, že on je pro toto forům přínos a admini by si ho měli hýčkat, tak to mě hlava nebere :evil: Rost'a
To je takova metoda,jak na nekoho plivnout,ale tvarit se,ze ho vlastne chces pochvalit. Tim zamaskujes fakt o co ti vlastne jde, ale svuj ucel to splni. Vypadas jako charakter. V Cechac velice uzivana metoda,nebot presne odpovida ceske mentalite. Myslim, ze tenhle styl si tady sve ctenare urcite najde.
kdyz bych chtel plivat tak sem hodim detailni fotky, video Vasi prace, z fotek si clovek ci pripadny zakaznik vezme daleko vic nez z nesmyslnych textu.. omlouvam se ze jsem se Vas zastal..
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 9:05

kdyz nekdo neumi slusne diskutovat nema zde na foru co delat
zatim na zadne vyhazovani nedoslo ale je to dobre minena vyhruzka v zajmu slusnych diskuzi zde na foru

uz me nebavi se handrkovat s pupakem a nemam na to cas
jeho mnohdy nepodlozna tvrzeni me a nejen me rozciluji a co hur obcas i nekoho svadeji na zcesti (tim netvrdim ze si chci hrat svoji cinskou nudlovou polivku) tim minim fakt ze kazda jeho rada/tvrzeni nema narok na dokonalost nebo pravdivost i kdyz je tak deklarovana a to je ten problem

jestlize vim ze nekde keca nesmysli tak se ho snazim vyvest z omylu coz on bere za primy utok

v pripade ze s necim nesouhlasi tak primo utoci

a to vse je proti zakladnim pravidlum fora racte si je precist
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Jiří Pavlík
Příspěvky: 175
Registrován: 23. 8. 2008, 11:19
Bydliště: 675 03 Budišov 169, Budišov u Tř.

20. 12. 2009, 9:20

myslim ze si vsichni oddechnou kdyz se zdrzis vsech svych svetaznalych komentaru nejen v mych vlaknech ale ve vsech
Podobné větě mířené na Pupáka snad nelze ani uvěřit. Spousta lidí zde hledá rady a poznatky ze stavby CNC a není zvědavý na hádky v podobném stylu, které denně slyší od našich politiků. Sám jsem docela dost čerpal z jeho zkušeností (mimo jiné zde takových moc není) ať již zde na stránkách fóra, nebo na jeho vlastních stránkách. Byl bych rád a věřím, že i spousta dalších čtenářů, kdyby se zde probírali věci ke stavbě a užívání amatérských konstrukcí CNC a ne napadání jednotlivých členů fóra. Myslím, že Pupák se zde zasloužil o to, že fórum má svou hodnotu, je zde od něho spousta konstrukcí a myslím, že i rád každému nezištně poradí. Hoďme hádky a osobní napadání za hlavu a věnujme se raději konstrukcím, případně předvedením svých výrobků.
Podle mě je toto téma nešťastné , protože nelze srovnávat tak odlišné konstrukce CNC frézek. Každý, kdo si ji postaví, ji staví s různými nároky na přesnost a také stroje mají různé použití a pokud tvůrci vyhovuje a nemá na to dostatek prostředků, staví ji třeba na nábytkových pojezdech.
Důležité je, že je se svým dílem spokojený a stroj mu vyhovuje. Jedná se přece o hoby cnc mašinky a jiné domácí cnc projekty, tak, jak je psáno pod názvem tohoto fóra.
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“