dukaz misto slibu

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 9:34

Budu zcela uprimny a priznam se,ze nestojim o to,aby se me nekdo zastaval a obvzvlaste ne takovymto zpusobem.
Muj prinos pro forum urcite nema nic spolecneho s faktem,ze jste si od me koupil stroj, takze neni nejmensi duvod se o tom zminovat, pokud ucel prispevku neni presne opacny. Uz prvni Vas Email byl plny arogance a daval tusit, ze je to jen zacatek. Dalsi pak jen dokazovaly,ze muj dojem byl spravny.Jak jsem jiz mnohokrat predeslal. Tady si muze kazdy napsat o komkoli co ho napadne a dotycny v podstate nema sanci se nejak branit. Nekoho zamerne poskozovat vyroky o odflaknute praci za ty sileny penize je strasne jednoduche. Ja jsem na stroji zamerne nic neodflakl. Nektere veci jsem proste nedomyslel a diky kratkemu testovani jsem je neodchytil. Kdybyste venoval desetinu casu,ktery venujete oslavnym prispevkum tady na foru predani stroje,mozna bysme nic neresili. Prohlasil byste s vrozenym taktem,ze takovy stary kram proste nechcete a odjel domu. Jenze to zrejme neni Vas styl. Klidne tu zverejnete fotky i videa,cokoli,co uznate za vhodne.
Mate me plne svoleni. Pokud Vas to uspokoji a nabydete pocitu,ze pomsta je dokonala,nic proti tomu. Navic tim nekolik lidi urcite potesite a to samo o sobe je zasluzny cin.
Nedavno jsem byl svedkem typicke sceny. Pan s DVD prehravacem stal pred obchodem a dival se na stejny prehravac,ktery v tom krame meli o 800 Kc levnejsi,nez za kolik ho koupil. Jak krasna byla jeho reakce:
Ty svine me okradli o 800 korun. Ja se tam vratim a omlatim jim ten predrazenej kram o hlavu,zlodejum zlodejskejm.
Ano,i tak se da zhodnotit fakt,ze jsem linej si projit par kramu a podivat se,kde co kolik stoji.
Jak jsem Vam napsal v Emailu,uroven komunikace je primym odrazem osobnosti kazdeho jedince. Pokud mate pocit,ze je potreba dat kazdemu vse hezky vyzrat,klidne si posluzte.
Nejsem zadny skolak a za svuj zivot jsem uz poznal leccos. Malo co,me jeste dokaze prekvapit. Jelikoz jsme se dohodli,ze dily, ktere Vam nevyhovuji si vezmu zpet a uhradim Vam vyrobu noveho sroubu do upinace,povazoval jsem vec za vyrizenou. Nicmene uz Vas prvni prispevek na tema vreteno SK30 me ubezpecil,ze tak jsednoduche to mit nebudu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 9:34

no a to si myslim je zavadejici protoze kdyz si prectes muj prvni prispevek
i kdyz je mozne ze to neni uplne stastne napsane
mel jsem namysli test pro ten ktery stroj

tedy frezka na tistaky pri testu nebude nucena frezovat 3D povrch
ale bude delat diry do tistaku a nekdo zde da testovaci fajl pro tistak dejmetomu 100x100mm vygenerovany tak aby behal pokudmozno vsude
v machu i ve fanucu

kazdy si vyzkousi jakeho vysledku pri testu dosahne

trejne tak masina na vyrezavani plastovych deskovych materialu bude rezat nejaky obecne dobre dostupny plast ve velikosi do trebas A4

daji se tim napriklad porovnat lineary a vretena o konstrukcich stroje nemluve

myslim ze vysledek tohoto vlakna muze byt to naprosto nejcenejsi co toto forum muze vygenerovat!!!

a totiz opravdu relevantni porovnani a za minimalni cenu
mnoho lidi za to vyhodi desetitisice nez zjisti co je pro danou aplikaci vhodne, vybone, nebo naprosto nevhodne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 9:43

jeste bych rad dodal ze pri generovani programu je dobre pro jednotlive operace zadavat F v chlupatych cislech
snadno se to pak hronadne modifikuje
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 9:46

robokop píše:kdyz nekdo neumi slusne diskutovat nema zde na foru co delat
zatim na zadne vyhazovani nedoslo ale je to dobre minena vyhruzka v zajmu slusnych diskuzi zde na foru

uz me nebavi se handrkovat s pupakem a nemam na to cas
jeho mnohdy nepodlozna tvrzeni me a nejen me rozciluji a co hur obcas i nekoho svadeji na zcesti (tim netvrdim ze si chci hrat svoji cinskou nudlovou polivku) tim minim fakt ze kazda jeho rada/tvrzeni nema narok na dokonalost nebo pravdivost i kdyz je tak deklarovana a to je ten problem

jestlize vim ze nekde keca nesmysli tak se ho snazim vyvest z omylu coz on bere za primy utok

v pripade ze s necim nesouhlasi tak primo utoci

a to vse je proti zakladnim pravidlum fora racte si je precist
Mozna,ze uz zacinam bejt sklerotickej,ale uprimne si nepamatuju,ze bys me nekdy vyvadel z omylu. Veskery nase spory tady na foru jsou naprosto netechnickeho razu a prameni vyhradne z tve snahy protlacit ty tvoje cinsky nudle,kde se da. Ty povazujes za utok kazdy nazor,ktery je odlisny od tveho. Ja ma pet cinskych masin a kdyz o nich napisu,tak je to nepodlozeny. Ve vlaknu,ktere jsi ted zalozil,se podobne jako ja,vyjadrilo nekolik jinych lidi,ale jejich nazor te zjevne nezajima, protoze ho jen oznacis za OT. Kdyz ti nabidnu kompromisni reseni,ktere by asi uvitala vetsina navstevniku fora,je tvoje reakce tak detinska, ze i me vyrazi dech.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 9:52

se podivej do svych prispevku, nedavno jsi to tu sam opakoval o vakuu z vesmiru a pod.

krom jineho to co jsi sem napsal to mi neprijde jako iso kod
prosim vrat se k tematu

mas nejakej program co by jsi sem hodil?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 10:01

robokop píše:se podivej do svych prispevku, nedavno jsi to tu sam opakoval o vakuu z vesmiru a pod.
Neumim si predstavit,ze by byl nekdo tak omezenej,aby mu nedoslo,ze to byl zert. Myslim,ze to pochopil snad uplne kazdy, krome nekolika vyvolenych. Vratil jsem se k tomu jen pro to,abych demostroval, s cim vsim se tady argumentuje,kdyz racionalni argumenty chybi.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 10:03

to taky nevypada jako g-kod

to ti vazne nedochazi ze se tu chci bavit o strojich?

cim jsi prespel konstruktivnim do tohoto vlakna
prosim uz zde radsi nic nepis
Naposledy upravil(a) robokop dne 20. 12. 2009, 10:05, celkem upraveno 1 x.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prichy
Příspěvky: 767
Registrován: 29. 7. 2006, 11:05
Bydliště: Sokolov

20. 12. 2009, 10:04

se vam divim, proc radsi nejdete delat neco co vam nejakym zpusobem kladne ovlivni zivot :roll:

je mi vzdy lito, kdyz jsem neceho takoveho svedkem
Prichy
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 10:07

ja se snazim v tomto vlakne neco obecne prospesneho delat ale nedari se
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 10:27

G20
F900
G1 z5
G1 x10 y0
G1 z-1
G1 x0 y-15
G1 x10 y-30
G1 x20 y-15
G1 x0 y0
G0 z5
G0 x10 y-5
G1 z-1
G1 x10 y-25
G1 z5

Je to prvni G-kod,kterej jsem v zivote napsal rucne,jinak vse delam pres CAM,tak nevim,jestli to nebude na pic... :lol:
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 12. 2009, 10:43

Pupak píše:Budu zcela uprimny a priznam se,ze nestojim o to,aby se me nekdo zastaval a obvzvlaste ne takovymto zpusobem.
Muj prinos pro forum urcite nema nic spolecneho s faktem,ze jste si od me koupil stroj, takze neni nejmensi duvod se o tom zminovat, pokud ucel prispevku neni presne opacny. Uz prvni Vas Email byl plny arogance a daval tusit, ze je to jen zacatek. Dalsi pak jen dokazovaly,ze muj dojem byl spravny.Jak jsem jiz mnohokrat predeslal. Tady si muze kazdy napsat o komkoli co ho napadne a dotycny v podstate nema sanci se nejak branit. Nekoho zamerne poskozovat vyroky o odflaknute praci za ty sileny penize je strasne jednoduche. Ja jsem na stroji zamerne nic neodflakl. Nektere veci jsem proste nedomyslel a diky kratkemu testovani jsem je neodchytil. Kdybyste venoval desetinu casu,ktery venujete oslavnym prispevkum tady na foru predani stroje,mozna bysme nic neresili. Prohlasil byste s vrozenym taktem,ze takovy stary kram proste nechcete a odjel domu. Jenze to zrejme neni Vas styl. Klidne tu zverejnete fotky i videa,cokoli,co uznate za vhodne.
Mate me plne svoleni. Pokud Vas to uspokoji a nabydete pocitu,ze pomsta je dokonala,nic proti tomu. Navic tim nekolik lidi urcite potesite a to samo o sobe je zasluzny cin.
Nedavno jsem byl svedkem typicke sceny. Pan s DVD prehravacem stal pred obchodem a dival se na stejny prehravac,ktery v tom krame meli o 800 Kc levnejsi,nez za kolik ho koupil. Jak krasna byla jeho reakce:
Ty svine me okradli o 800 korun. Ja se tam vratim a omlatim jim ten predrazenej kram o hlavu,zlodejum zlodejskejm.
Ano,i tak se da zhodnotit fakt,ze jsem linej si projit par kramu a podivat se,kde co kolik stoji.
Jak jsem Vam napsal v Emailu,uroven komunikace je primym odrazem osobnosti kazdeho jedince. Pokud mate pocit,ze je potreba dat kazdemu vse hezky vyzrat,klidne si posluzte.
Nejsem zadny skolak a za svuj zivot jsem uz poznal leccos. Malo co,me jeste dokaze prekvapit. Jelikoz jsme se dohodli,ze dily, ktere Vam nevyhovuji si vezmu zpet a uhradim Vam vyrobu noveho sroubu do upinace,povazoval jsem vec za vyrizenou. Nicmene uz Vas prvni prispevek na tema vreteno SK30 me ubezpecil,ze tak jsednoduche to mit nebudu.
kdybyste jednou priznal svoji chybu a nesnazil se ji vzdy hodit na ty ostatni aby jste nahodou nebyl "ten spatnej Vy" jak jiz bylo napsano musite mit posledni slovo a stale utocite..
moje chyba je ze jsem neprebral stroj? 300km tam 300zpatky s kolegou ktery s tim nemel nic spolecneho a budeme tam saskovat a zkoumat sroubek po sroubku, sel jsem za Vami protoze jste vystupoval jako profesional a cekal jsem profesionalni praci, nalozim odvezu slozim a bude to fungovat, spletl jsem se TEČKA.
když zjistím že stroj má jezdit 20cm a jezdí jen 18,5 tak dostanu odpověď že se to asi cestou uklepalo a posunulo.. a že to tam teď jen drhne opět moje chyba
kdyz od Vas mam notebook s machem a v machu je nastaveno misto stoupani 4 stoupani 5 tak je to opet moje chyba ze to prece je uplne jasny..
když nejde nasadit dělička tak dostanu odpověď že máte jiné šrouby a že standartní upínací T kameny jsou asi špatné, když zmíním fakt, že dosedací plocha není rovná tak je to taky v pořádku a vy jste to tak koupil a "jen" neskontroloval a že má povrch horší jak od rašple vlastně ničemu nevadí..
to že vřeteno není v ose stroje, a ani nešlo do osy nastavit je asi opět moje chyba, zapomněl jsem tam propilovat díry víc do oválu když jsem je napoprvé navrtal špatně a nebo to tak bylo už v originále a jen se to zapomnělo doladit a zkontrolovat, vždyť to byly jen 2destiny na prumeru 30mm to od oka opravdu poznat nejde..
to byly všechno takové kraviny které jsem přecházel, ale když jsem se zmínil tak jsem si ještě vyčítal, že jsem vůbec psal.. neboť jsem dostal odpověď že jsem prostě idiot a se vším musím asi počítat, vše je moji chybou, problematice nerozumím atd..
rozhodilo mě až to vřeteno, resp nástroj který mě proletěl půl metru od hlavy a dostanu odpověď že komunikuju nemístně a že Vám to dávam vyžrat.. opět moje chyba..
chvíli po tom vyletí vřeteno znova, opět školáckou chybou konstrukce..
ale co bych vlastně chtěl, vřeteno je z pomaloběžné děličky a s tím jsem měl asi počítat..

když to chci celé dát dokupy aby to chodilo tak jak má, je to zbytečné, řemenice která má vakl na drážce 2st protože je udělaná blbě ničemu nevadí, redukční kroužek který hází od oka tak 1mm to mám asi křivé oko..

a přesto jsem se strojem spokojen, ještě je tam potřeba mnoho úprav a dodělávek které nebyl součástí dohody a budu spokojen úplně viz to vřeteno, samozřejmě mám mnoho výhrad, ale za to celé když se pupaka zastanu tak ještě dostanu smršť, jaký jsem pokrytec a snažím se ho očernit..
přesto celá tahle debata je naprosto zbytečná, napsal jsem to dost ironicky, stejně to nakonec bude převedono tak, že jsem idiot já tak je to jedno.. ano byl jsem naivni hlupak ktery sel koupit CNCcko za cca ctvrt milionu se stejnym klidem jako kuře do KFC s tim ze si na nem pochutna, a to ze na nej zapomneli nasypat koreni a zakaznik to prekoukl je vlastne jeho chyba..
vubec jsem sem nechtel nic psat ale Pupak to tak chtel a treba si z toho vezmou ostatni ponauceni.. nebudte tak naivni jako ja..
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2009, 10:46

Toz kurna neblbni, zacali sme se ridit tvym navrhem o nekomentovani cizi prace, ba prave naopak a skustecne se pokusime vytvorit co nejlpesi podminky pro realizaci testu a ukazek. Pripadne mi to ze te proste bavi se hadat a delat si legraci.

Kod je v palcich coz je pro nas evropany myslim asi nevhodne, myslim ze pak nemame ten spravny cit pro spravne zadani F.

R
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
adventurer
Příspěvky: 75
Registrován: 19. 3. 2007, 8:01

21. 12. 2009, 6:41

Docela bych uvítal, kdyby se ozvalo pár lidí co od Pupáka koupili CNC a jsou s ním plně spokojeni. Osobně patřím do té druhé skupiny a dopadl jsem podobně jako RaS.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 7:11

napada me dalsi test ktery by mel kazdy provest pri serizovani stroje

a to kolmost vretene tedy to ze ma spravne kolmo spind treba zkusebmin obrobkem na velkem prumeru nastroje a velkou sponou aby bylo prokazatelne jak nastroj vzadu zameta tj. bere nejen britem u materialu ale i na druhe strane a krsba je prokrizena
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 7:25

To,ze Vam bezuplatne zajiastim notebook mainstaluju system a Mach a pripravim,protoze jste se za celou dobu neobtezoval si neco zajisti sam a nahodou zapomenu prepsat parametry jedne osy protoze to delam na posledni chvili ,je fakt ukazka moji lepmplovitosti.
Zadny z problemu,jsem nehazel na Vas.Jej jsem se Vam snazil vysvetlit pricinu,jak k tomu doslo. To, ze mam nizsi matice do T-drazku nez Vy je proste fakt a tim padem u me drzak sedel na slole dobre a zadny problem nebyl.
Napisete mi,ze remenice hazi o milimetr.Kdyz projevim podiv,nebot jsem si zadneho hazeni nevsiml,dostanu odpoved, ze nehazi remenice, ale podlozka pod matici.
O problemu zraceneho rozjezdu osy Y jsem se uz sminoval sam i tady na foru. Neumel jsem pochopit,v cem byl problem,dokud jsem to nerozebral.
Problem jsem Vam odstranil a osa jezdi tak,jak ma. Opravu jsem Vam udelal do 48 hod. Jelikoz jste sem jezdil sluzebnim autem a v pracovni dobe,nevznikla Vam tim v podstate zadna ujma.
Kdyz tady pul hodiny ctyri lidi manipuluji 250kg strojem , tahaji ho za stul a Vy mi pak napisete jakej jsem lempl,ze jsou rybiny neserizeny a jsou tam vule jak prase,tak se nestacim divit. Nasledne je pak utahnete tak,ze to servo sotva utahne. Dalsi fatalni problem,piskajici serva. To,ze servomotor vydava zvuk i v klidu je proste fakt,se kterym nic nenadelam.
Jeste nedavno jsem tady cetl,jak jste s mym pristupem k reseni problemu spokojen. Ted vidim, ze je to vlastne uplne jinak. Mam pro to jedine vysvetleni.
Co se Adventrunerovy vyzvy tyce,nejsem proti. Jak uz jsem uvedl, nemam o strojich temer zadne informace a treba se neco zajimaveho dovim,co mi v budoucnu pomuze praci zlepsit.
Prosim jen, aby to byly prispevky konkretni,ktere budou vypovidat o kvalite,ci nekvalite stroje, nikoli o kulturni urovni majitele.
Vasi korespondenci mam, pane kolego,i po tech trech letech stale schovanou, stoji za to.
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“