dukaz misto slibu

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 12. 2009, 1:44

Radek-B píše:Jo delaji znam to a je to na miste. Dobra smlouva je zaklad dobreho obchodu a dobrych dalsich vztahu , protoze lze velmi presne vyspecifikovat podminky a stav.

Ale nevadi mi ze se kluci rozepsali. Skoda jen ze se taky neozve nekdo spokojeny.

RADEK
ono smlouva je ale ta se stejne ladila porad nejak dokola.. takze ve finale je to jinak.. ale v tom neni zadny problem, nechtel jsem stroj vracet, je to dobry stroj jen mel proste mouchy, musim dat Pupakovy za pravdu ze Deckel je dobry zaklad a to jestli se tam mely nabastlit motory takovy nebo makovy tak ci onak a vubec cele dalsi zpracovani a vlastni konverze uz je vec jina.. jen jsem mel vyhrady ke zpracovani, nebot co naplat dobry zaklad kdyz se zfusuje tak je to problem..

nicmene ty otazky byly vseobecne a muze se k nim vyjadrit kdokoliv nejen autori stroju.. docela by me zajimalo treba s jakou presnosti kdo pracuje u dilu na kterych nezalezi..ja jsem tak predpokladal u frezovanych dilu standartni presnost a ne tolerance jak od kovare..uznavam ze na tom v podstate nezalezi.. ale pokud mam na stroji dva totozne dily a kazdej je rozmerove jinej (plus minus 1mm) cimz vznikne na jedne strane presah a na druhe vule tak si rikam kde je asi chyba..
adventurer
Příspěvky: 75
Registrován: 19. 3. 2007, 8:01

21. 12. 2009, 2:01

Víš Pupáku ty jednou narazíš. Zatím jsi měl štěstí na blbce jako já,kteří to nechali plavat, ale uvědom si že se tady nebavíme o pár drobných,ale o 170000. Osobně neznám člověka který by tomto případě zůstal v klidu.

Že se cnc hýbe a vrčí ještě neznamená že funguje. Jediné co jsme zkoušeli byla kapsa pro ložisko a to dopadlo tak že jsi po delší době ne moc přesvědčivě vyfrézoval něco jako kapsu a na mojí otázku proč není stěna oblá ale složená z plošek, jsi mě začal přesvědčovat že je to OK že to jinak nejde. Když jsem tě přesvědčil že to musí jít tak jsme to v Rhinocamu nastavili a najednou už to nebyli úsečky ale křivky. Fakt jsem nevěděl jestli si ze mě děláš v té chvíli srandu nebo o frézování nic nevíš.
Když jsem chtěl zkusit co největší kružnici tak jsi mě poslal do háje.
Když jsem chtěl při druhé návštěvě před samotnou koupí stroje ještě nějaké testy tak jsi mi opět nevyhověl. Že jsi vyhrožoval druhým zájemcem a pěkně tlačil na pilu nebudu komentovat.
K té tvé rozborce stroje... Hlavní konstrukce zůstala netknutá,tak jak jsi ji složil ty, nemyslím že jsem taková guma abych nedokázal složit co jsem rozebral.
O té přírubě už raději nebudeme mluvit,protože to se opravdu nedá komentovat, to je to samý jako kdyby tě nenapadlo tam dát ložiska.
Zítra sem vložím fotky těch řemeniček, aby jsi neházel špínu ještě na firmu Tyma od které jsem je koupil já a jejich kvalita je výtečná, to co tam bylo je tvoje práce. Za ty nové jsem ti poděkoval dřív než jsem se na ně podíval, pak už jsem raději nic nepsal a rovnou si koupil nové.
Že jsem se nezmínil o vrácení stroje ? To je další lež,chtěl jsem slevu na vzniklé opravy nebo vrátit stroj celý,ty jsi byl rezolutně proti. Nic o možnosti vrácení stroje jsi mi ani neříkal.
Co se zmínky o penězích týká, z tvé nabídky se nějak vykutálely věci které tam měly být a pak jsi mi je chtěl účtovat zvlášť.
Takže zítra :D
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 2:01

Radek-B píše:Jo delaji znam to a je to na miste. Dobra smlouva je zaklad dobreho obchodu a dobrych dalsich vztahu , protoze lze velmi presne vyspecifikovat podminky a stav.

Ale nevadi mi ze se kluci rozepsali. Skoda jen ze se taky neozve nekdo spokojeny.

RADEK
Od tech par lidi,se kterymi se obcas bavim,kdyz chteji nejake info,nebo poradit vim,ze skoro nikdo z nich na forum nechodi.
Obcas tu vidavam tak tri-ctyri. Mozna ze takova vlakna proste ani nectou.
Priznam se,ze se jim vubec nedivim.
Ale treba se nekdo ozve,neboj.

Predavaci protokol je dobra vec. Jen nevim,co vsechno by mel obsahovat,aby se clovek vyhnul vsem problemum. Tim mam na mysli obe strany. Vetsina lidi si necha vyfrezovat nejaky kontrolni obrobek, zmeri tolerance,prohledne stroj a je spokojena.
Jak osetrit,ze se nekomu za mesic povoli matice,nebou sroub to fakt nevim.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 12. 2009, 2:31

Pupak píše:2 Ras.
V rpispevku o vretenu ISO 30 jsem na Vas prispevek napsal:

Evidentne jsem nezvazil skutecnost,ze zajisteni vretene u pomalobezne delicky je na vreteneo nedostatecne a nechal jen matici s cervikem. Sice jsem s vretenem nafrezoval min 20 hod hlavne zelezo a litinu, ale zkontrolovat matici me nikdy nenapadlo.

Ohledne upinaciho sroubu jsem Vam jasne rekl a to nekolikrat,ze kdyz jste me na stav veci upozornil a ja vyjadril presvedceni,ze jeden zavit to udrzi,byla to chyba,nebot jsem nezvazil vsechny okolnosti a nechal se ovlivnit skutecnsti,ze pri frezovani nevznika podstatna axialni sila v tomto smeru.Podcenil jsem vliv vibraci a dalsich cinitelu.

Nevim,proc to opakovat do nekonecna. Ano,oboji je moje chyba.

Drsnost ploch na drzaku delicku jsem nezkoumal. Pokud se na konstrukci delicky podivate,uvidite,ze podperne rameno jako drzak vubec slouzit nema. Delicka se ke stolu pripevnuje pres naklopny uhlovy drzak.
Jelikoz jste chtel dodrzet pozadovanou tocnou delku a Vam slibil,ze to zaridim,sehnal jsem takto upravene rameno,ktere delkou vyhovovalo.
Pridelal jsem ho na stul a projel hodinkama vyskovou a osovou odchylku. Oboje bylo do tri stovek na draze stolu.t.j. 350mm. Neprislo mi,ze bych na tom mel cokoli predelavat. a ani na to nebyl cas,protoze jsem ji prinesl den pred predanim. To,ze mam jinou vysku matic a s vyssimi maticemi se potka ten stredici vystupek,me teda fakt nenapadlo.

Zrychlovaci vreteno jsem si koupil vyzkousel a zjistil,ze vule v planetce zpusobovala kmity nastroje,ktere mi je poskozovaly. Brity nebyly v idealnim zaberu a to bylo spatne. Kdyz jste se o uvaze nakupu zminil,o teto sve zkusenosti jsem Vam rekl. Asi jsem mel mlcet a nechat Vas udelat stejnou zkusenost. Priste uz se nespletu.

Radialni vuli remenice jsem nemeril. Asi byla stejna od pocatku tak,jak rikate, ale zadny nastroj se mi nikdy neposkodil vlivem predbihani,jako u planetky,tak jsem to neresil.

Ohledne odpovednosti se vratim k problemu matice s cervikem na vretenu. Jak dlouho nese vyrobce odpovednodt za stav stroje s hlediska rozebiratelnych spoju? Kdy uz je na uzivateli,aby si sam zacal kontrolovat,nez stroj spusti,jestli nejaky klicovy komponent neni vlivem vibraci uvolneny. Ja skutecne nejsem kvalifikovany,abych posoudil zda matice zajistena cervikem je dostatecna.Nicmene jsem to bral jako tovarni reseni a nijak jsem nad tim nebadal.Podobny zpusob zajisteni jsem videl i na jinych strojich a neprisel mi malo bezpecny. Pokud se ovsem cervik uvolni,nebo je malo dotazeny,je problem.
Je take ovsem otazka,zda by si stroj obcas nemel zkontrolovat u uzivatel.
Nevim,ktery vyrobce muze garantovat,ze se sroub nikdy nepovoli,kolik neustrihne a pod.
Je to stejne,jako kdyby programator mel nest naklady za skodu,kterou zpusobi chyba v jeho programu. To je v rozporu s obecnym principem odpovednosti.
Tezko budete zalovat vyrobce auta,kdyz vam selzou brzdy a nabourate.
Obcas spadne i raketoplan. Bezchybny vyrobni proces je chimera.
Myslim,ze od toho je ISO9000 ,ktere napovi,kdo dela kvalitne a kde je riziko nejmensi.
Stejne jako me nenapadlo,ze nekdo vyrabi matice do stolu ruznych vysek,tak vas nenapadlo pri prvnim pridelani zkontrolovat,jestli to spravne sedi a drzak je pevne spojen se stolem.
Ohledne toleranci a kolmosti mohu rici jedine. Na mych cinskych strojich,ktere by mely splnovat prumyslovy standard,nebot jsou za nej vydavany, je ochylka kolmosti Z-osy v pevne casti 0.3mm na 50mm.
Tedy byla,nez jsem to pracne vypodlozil.U BF20 to bylo o neco lepsi 0.18mm na 50mm. U FC 16 neukazi stovkove hodinky pozorovatelnou vychylku. U stroju,ktere stavim,povazuji za uspech kdyz se dostanu pod 0.05mm na 50mm v obou osach. Jelikoz vse zafrezovavam,nemam obvykle zadnou moznost korekce kolmosti nejakym nastavovani a vse zalezi jen na tom,jak se to povedlo. Kdyz je to moc,tak se nektery dil musi prefrezovat a modlit se,ze to pro zmenu neutece na druhou stranu.
Vy to z moji strany berete stale jako nejaky utok, ja pouze diskutuju, ty otazky jsem stahnul ke svému stroji, ale uživatel si z toho může vzít i něco pro sebe..
takže pokud vyjdu z vašich odchylek, pokud uvažujete za úspěch 5stovek na 50mm tedy na rozsahu osy X 400mm 4 desetiny tak s mým strojem můžete být hodně spokojen tam jste na tom minimálně o řád lépe.. původní Deckel je v tomhle výhoda.. otazkou je jestli s takovou presnosti bude spokojen uzivatel, nebot pod pojmem beha to ve 2,3stovkách si většina představí asi něco jiného, většinou v celém rozsahu

nicméně kdybych četl předtím než jsem k Vám dal stroj toto:
"Kdyz je to moc,tak se nektery dil musi prefrezovat a modlit se,ze to pro zmenu neutece na druhou stranu"

tak bych si stavbu frézky od vás hodně rozmyslel, tahle věta o profesionálním přístupu moc nesvědčí.. modlit se jestli to nějak vyjde..

s tím vřetenem jsem se ptal pouze na Váš názor, já to předělal, neboť se to povoluje skutečně samo, po třech hodinách provozu se posunula matice o cca 2mm na obvodu, to vůbec neřeším, teď je tam zajišťující plech, alespoň máte zkušenost pro příště.. nicméně jako výrobce by jste alespoň měl kupujícímu říct že má třeba každých 20minut kontrolovat vřeteno, každou hodinu rybiny atd..

nicméně stále mám dojem, že je všechno vlastně moji chybou, že jste neměl čas to odladit a vyzkoušet jako kdybych já navrhl termín převozu stroje, kdybyjste zavolal že je potřeba ještě týden na testování tak bych Vám určitě něco vyčítal? Já jsem nikdy o ničem nesmlouval o termínech o ceně o ničem jen jsem možná trošku naivně čekal o něco víc..
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 2:54

Ja myslim,ze uz jsme ten termin jednou posunuli a nechtel jsem ho posouvat znovu. Vite sam,jaka byla situace. Pet stroju nasmlouvanych na pul roku dopredu a pak kazdemu vysvetlovat,ze se to posune. A nekdy ne jen jednou,protoze prijde choroba,nejaky problem a cas leti nemilosrdne dal. Ja Vas rozhodne z niceho neobvinuji. Jestli cervik matici neudrzi dele jak par hodin,mel jsem stesti ,ze se to nestalo me. Alesppon bych ten problem odchytil a nedostal by se dal. Ja jsem s tim vretenem nafrezoval min 20 hod a samou litinu. Dost jsem to tejral,protoze me zajimalo,co si tenhle Deckel necha libit,kdyz nema to Cecko.
Kdyz Vam ujede kolmost a neni kde co nastavit,musi clovek udelat slozity odhad,kde nejlepe co ubrat,aby se to srovnalo. Kdyz uz vi co,tak jeste musi odhadnout o kolik. Je to opravdu otazka stesti,kdyz to vyjde na prvni pokus a nemusi se to delat vicekrat.
Moje technologicke moznosti jste videl pri sve navsteve.Strojni vybaveni,i vysledky me prace. Nevim,proc uz tenkrat jste nedospel k zaveru,ze tady se nic poradneho udelat neda. Vzpominam si,ze jste si naposledy prohlizel i moji posledni frezku,ktera tady stala. Nejak si nevzpominam,ze by ve Vas budila potrebu negativniho komentare k urovni me prace.
Je se opravnene kritiky opravdu nebojim. To,ze nejsem strojar jsem Vam rekl a moje vybaveni jste videl. Moje jedina vyhrada je vuci arogantni forme pisemne komunikace, ktera dokazuje,ze Vam dela dobre dat neco nekomu vyzrat. Tim na mne nikdo dojem neudela.
Co se tyce vyroku tady na foru,k tomu se nema cenu vyjadrovat.
Uživatelský avatar
.xxx.
Příspěvky: 433
Registrován: 29. 8. 2008, 9:24
Bydliště: cz

21. 12. 2009, 4:14

OT - 2ALL
... to ze se neco odladuje - zvlaste kdyz je to prototyp, je uplne normalni !!!
(vetsinou to jde na vrub vyrobce, dokud vec neuvede do provozu-schopneho stavu s parametry, definovanymi ve smlouve, tedy pokud to neni vinnou spatne definece na strane kupujiciho - pak to hradi kupujici

kdyz se neco takoveho zadava - tak veskere "pozadavky,parametry ..." musi byt ve smlouve precizne definovane !!! to je "pojistka" pro obe strany

Vyrobce musi vedet, ze pokud parametry nedodrzi, budou nasledovat sankce !

... pokud parametry nejsou ve smlouve zakotveny a vyrobce nedodrzuje alespon zakladni standardy - tak ma zakaznik hodne velky problem, ale z velke casti si za muze sam/nicmene za ty $ bych urcitou kvalitu ocekaval a pozadoval!!
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 4:46

xxx
Urcite mas pravdu. Za sve penize si kazdy preje co nejvic. Mam-li byt uprimny,tak ze sveho dnesniho pohledu bych F3 za 150 tis. neprodaval.
Tenkrat byla situace jina. Srouby se na Ebay kupovali za 300-400 Euro, vedeni jakbysmet. Nebyl zadnej CNC shop s kvalitnima krokacenma za tisicovku. Krokovy motory jsem kupoval po 3-4 tisicich za kus.
Samotna masina mme stala pres 100 tisic na materialu a o 6 tydnech prace ani tralala. Ta rotacni osa o ktere se majitel vyjadruje jak o kusu srotu je z pripravku na vyrobu kouli na soustruh za ktery jsem dal skoro 15 tisic. S univerzalkou a 20 hod prace na upravach,protoze v puvodni verzi merila 300mm a vazila 25 kg jsem jui prodal za 20 tis. Fakt vejvar jak svina. Srdce zlatokopa zapleza. I kdyz nebyla uplne bez vule,na beznou praci v pohode.
Vyrabel jsem ji skoro s nulovym strojnim parkem. Mrnavej cinanek na frezovani a mrnavej cinanek na soustruzeni. O vetsich masinach si clovek mohl nechat jen zdat.
I kdyz majitel dneska na ni nenecha nit suchou,ten stroj fungoval a fungoval dobre. Neumel jsem tenkrat jeste ani udelat vetsi presnou diru do zeleza a musel jsem to odvrtavat,ale usazeni linearu a sroubu se povedlo OK.
Udelal jsem na ni desitky dilu jak pro sebe tak pro kamarady a vsechno v pohode. V ty dobe tady rozhodne nebylo nic, co by za srovnatelny penize bylo nejak vyrazne lepsi.
Ono je to vsechno o lidech a lidskem chovani. Kdyz je nekdo hulvat a ma chovani reznickyho cokla,tezko se s nim komunikuje.
Ja proste nejsem zvyklej nechat si srat na hlavu.K lidem se chovam slusne a totez ocekavam od nich. Nicmene se priznam,ze mi necini problem dat na hrubej pytel hrubou zaplatu, a to v kazdem slova smyslu.
Od zacatku tvrdim,ze tyhle soukrome spory na forum nepatri. Vetsina lidi to citi stejne a podle toho se chova. Jsou ale i taci, co si nemohou nechat ujit sanci nekomu se pomstit a dat mu to sezrat. Presne podle hesla: cim vic se hovno maze,tim vic smrdi.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2574
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

21. 12. 2009, 4:55

adventurer píše:Víš Pupáku ty jednou narazíš. Zatím jsi měl štěstí na blbce jako já,kteří to nechali plavat, ale uvědom si že se tady nebavíme o pár drobných,ale o 170000. Osobně neznám člověka který by tomto případě zůstal v klidu.D
(Tu castku jsem zvyraznil ja).
No, ja tomu nejak nerozumim. Moje prijmy (nez jsem si udelil skoro rocni volno :-) ) se pohybovaly v nasobcich prijmu prumerne populace (to neni chlubeni, jenom pro ilustraci), ale (skoro) nikdy si nekoupim nic, co ma vetsi cenu nez par set Kc, bez papiru (neco jako prodejni doklad). I blba knizka muze mit nejake listy dvakrat a nejake mohou chybet (coz se mi stalo). I vzal se prodejni papir a nebylo co resit.

A tedy utrate za 170 kKc bez dokladu (jak jsem pochopil z jineho tveho prispevku) a patrne i bez predem danych (nejlepe pisemnych) specifikaci nejak nerozumim.

Bud mas penez jako slupek a nevis co s nimi, nebo (nevim, nic rozumneho mne nenapada).
Fakt nerozumim.

Ale je mozne, ze v (hobby) CNC oblasti se to mozna bere jinak :-).
Uživatelský avatar
Pavelono
Sponzor fora
Příspěvky: 390
Registrován: 28. 1. 2008, 1:18
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 5:43

Ach jo, :cry: Tohle je ted asi nejctenejsi sekce na cnc foru. Spoustu lidi to musi asi ted pekne mrzet, kazdy z vas tu ma spoustu privrzencu. Jako je Pupak, Robocop, Radek B, atd. Spousta lidi na vas tady neda dopustit jako mistni guru v tomto oboru. Co takhle najit jinou cestu, nez se jakoliv napadat. Jak se rika i Mistr tesar se jednou utne a to neznamena ze Mistr tesar je lempl a netreba ho za to kamenovat.

Takhle se spory neresi, kdyz neco koupim a nejsem spokojen tak to neresim pres druhy. Nedavno tady padla poprava, tusim na pana Skodamotor. Jeden zacne nadavat, prida se dalsi a dalsi a ten treti uz nevy proc ale taky nadava.

Spoustu lidi je rado ze toto Forum je a ze jsou v tom zrovna tito Lide Pupak, Robocop, Radek B.
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 6:47

To neres, maji svoji kost, a tak ji musi hlodat,dokud je na ni kousek masa.

Jak mi ted napsal pres SZ jeden clen fora.
" Kdyz jde o prachy,necekej slusnost "

Ja necekam nic. Postavil jsem za ty tri roky skoro 20 stroju.Nektere lepsi,nektere horsi. Delam to pro radost a potesi me,kdyz to i neco vynese. 12 let jsem delal obchod a setkaval jsem se s nejruznejsi sortou lidi. Od uredniku s natazenou dlani az po "podnikatele" te nejhorsi sorty.
O lidech neco vim a byl by zazrak na neco nenarazit.
Doprejme kazdemu zabavu dle jeho gusta,at se chlapci vydovadi.
Ono tohle vlakno je zdanlive o nicem,ale clovek ktery si ho precte nacerpa zkusenosti i z jine oblasti nez je CNC a mozna,ze mu to v zivote prospeje vic.
adventurer
Příspěvky: 75
Registrován: 19. 3. 2007, 8:01

21. 12. 2009, 7:27

Pupák má proti všem tady na foru jednu obrovskou výhodu, je vynikající řečník co se písma týká, a proto se proti němu tady málokdo ohradí, každého by totiž stejně rozmetal na kopytech. Pravidlo č. 1: Pupák má vždy pravdu. Pravidlo č. 2: Když nemá pravdu platí pravidlo č 1.

Pár dnů po koupi jsem napsal anonymě Pupákovi a ptal se na cenu za F3, ta byla o 40 tisíc nižší než za co ji prodal mě.

Ale jak píše, "Tenkrát byla situace jiná. Šrouby se na Ebay kupovali za 300-400 Euro" ....Fotku takového šroubu si můžete prohlédnout v příloze.
"Krokovy motory jsem kupoval po 3-4 tisicich za kus" ....to je cena nových motorů,ale rozhodně ne bazaru jako na prodené frézce.

"Samotna masina mme stala pres 100 tisic na materialu" ...Mě tvrdil že 70-80 tisíc při použití bazaru a 120 tisíc s novými komponenty.

Rotační osa....škoda že když si s tím dá člověk tolik práce a stojí ho to tolik peněz tak to nakonec totálně zmrví.

"Ono je to vsechno o lidech a lidskem chovani." ....ano, to je pravda a slušných lidí je stále méně, protože je kazí chamtivost. Asi bych se tady teď nerozčiloval kdyby bylo všechno v pořádku,ale když z vás někdo dělá blbce a nemíní problém řešit tak to dokáže opravdu naštvat.

Jen se mrkněte na druhý příspěvek v tomto vláknu kdo se tady hned začal rozčilovat, pěkně to tady rozjel a teď už je zase strašně přemoudřelý a bude tady kázat o dobrých mravech.

Člověk co napsal Pupákovi SZ má naprostou pravdu

" Kdyz jde o prachy,necekej slusnost "

A tohle platí pro vševědoucího Pupáka dvojnásob.

Přidávám pár fotek z mé frézky od Pupáka, vím že to jsou jen hlouposti,ale ono nafotit rozhozenou geometrii, problémy s nastavením kolmosti vřetene, nesouosost mezi rotační osou a koníkem, nemožnost přesného usazení rotační osy,nebo třeba T drážky frézované podle plotu nějak prostě nelze... Navíc jsou to už staré fotky které vznikly při rozborce frézky (krom řemeniček)

Mimochodem možná je pravda že ty řemeničky kdysi opravdu vyrobila TYMA, ale bohužel se na nich někdo dost ošklivě podepsal.

A co mě mrzí nejvíc jsou všichni srabi z tohoto fora, kteří buď mlčí jak ryby nebo hrdinně píší maximálně SZ...
Přílohy
PICT1562.JPG
PICT1555.JPG
PICT1554.JPG
PICT1550.JPG
PICT1549.JPG
DSC01648.JPG
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 7:53

Tak doufam ze mne nikdo neosoci ze opet pouze z par fotek musim rici ze chapu Adventurerovo chovani.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Uživatelský avatar
.xxx.
Příspěvky: 433
Registrován: 29. 8. 2008, 9:24
Bydliště: cz

21. 12. 2009, 8:09

hmm .. no je videt ze Pupakovi odvaha opravdu nechybi - (obchodnik je to zrejme dobrej, kdyz ti neco takoveho prodal - to se musel smat jeste 2 dny potom ) - 'jako strojar bych mu neco takoveho s prominutim omlatil o hlavu - ale to je jnom muj osobni nazor

2 adventurer - ber to tak ze na nekom se tu strojarinu musel naucit ...
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 8:15

A už se ji naučil? :shock: Rosta.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 8:29

Týýýýýýý woleeeeeeee to je řežbáá !! Koukám do monitoru a pod stůl pak zas do monitoru a pod stůl a vono pořád ta samá řežba - kdy Pupák začal štípat dříví, právě tu spadla židle! A pak po kom to ty moje děti maj! Tady sem to natočil!! Koukněte se na sebe !!!
http://gasserman.com/video/cicik_nero.mov

P.S: fakt mi padá brada. Touhle story tohle forum dostalo dobrou podpásovku! Úroveň byla tak za 1- páč mi Radek smazal příspěvky, místo aby je převed jinam :lol: Ale je to věc admina, jeho server, musím se přizpůsobit = držim hubu a krok. Bylo to poslední forum v okolí, kde se to nervalo. Ale teď je to za 4- !! :cry:
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“