To je hnus velebnosti!

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 6:14

no a čas nikdo nedá a sme tam, kde sme byli - musí to jít samo
a tady uz někdo nastřelil situaci ve které jsem doma

Kód: Vybrat vše

Dobrý večer,hlásím se do dětského oddělení ,víc rozumu stejně nemam.Hezký vánoce a hodně tolerance.Honza
Tolerance je hezká věc dokud není zneužívaná bezpáteřními lidmi. Jelikož je, řeší se tu aktuální problémy. Jak jsem uvedl dříve, přesně tato situace nastala i na pust.cz Nováčci začali dělat z fora nepřehledný hnůj zakládáním dotazů na stejná začátečnická témata. Dal jsem stop novým registracím, forum vytiskl a vydal knižně. Na registrační stránku jsme napsal kup si knihu, nastuduj, udělej 21 a přihlaš se! Je tomu nějakých 5 let nazad a zkušenosti jsou jasné. Ti, kdo maj páteř, koupí knihu, naučej se udělaj 21, jsou vpuštěni jako učitelé a pomáhají učit další lidi. Ti, kteří mají názor jako Honza, se grupují na podobném serveru kousek vedle, kde si sdělují že si sice knihu koupili, ale nedočetli ji a nic nezkoušejí, protože mají děti, namáhavou práci a taky je ta krize že jo:)) Výsledek je, že to je forum ala hypochondrický babky který se schválně scházejí do fronty půl hodiny před otevřením vesnickýho krámu jen proto, aby si mohly sdělit kterou kde píchá a navzájem se ujistily, že je nesmysl se pokoušet s tim v jejich věku a při jejich zásluhách v budouvání kapitalistického kravína něco dělat :lol: :lol:

Susmasumárum, na pustu to bylo skvělý rozhodnutí který dokonale odděluje zrno od plev. Tedy lidi,kteří jen kecaj od těch, kteří teď hledají info aby za chvíli mohli začít.. Mix začínajících a pokročilých je pro forum sebedestruktivní a nefunguje nikde. Mám li to zobrazit na letectví, když někdo chce začít lítat, taky nejde na Ruzyň mezi piloty dopraváků ale nejdřív do aeroklubu mezi piloty větroňů..

Největší výhodou toho co sem udělal na půstu je, že to funguje SAMO a není možné nikoho napadnout, že o něm špatně rozhodl. Každý si tam pěkně rozhoduje sám o sobě...
Laco19
Příspěvky: 276
Registrován: 17. 12. 2008, 4:19
Bydliště: Kosice

23. 12. 2009, 7:09

Aeroomni píše:... Nováčci začali dělat z fora nepřehledný hnůj zakládáním dotazů na stejná začátečnická témata. Dal jsem stop novým registracím, forum vytiskl a vydal knižně. Na registrační stránku jsme napsal kup si knihu, nastuduj, udělej 21 a přihlaš se! Je tomu nějakých 5 let nazad a zkušenosti jsou jasné. Ti, kdo maj páteř, koupí knihu, naučej se udělaj 21, jsou vpuštěni jako učitelé a pomáhají učit další lidi...
Nechcel som sa vobec zapajat do tych dvoch nestastnych tem ale na toto musim reagovat.
Myslim ze na tomto fore ak by novacikovia zakladali viac tem, bolo by to len dobre lebo je tu prispevkov velmi malo - ked vecer pozriem co sa cez den udialo na fore, tak to zvladnem precitat za 3 minuty (vynimkou su tie 2 temy, tam to zije :wink: ).
Som aktivny na viacerych forach, kde som uz v pozicii "ucitela", je to myslim prirodzene ze ked sa clovek niecomu venuje par rokov tak sa "vypracuje". Aj ja som nejako zacinal, preto vzdy rad poradim - len vratim to, co ini dali mne. Samozrejme najdu sa typy ludi ktori nechcu radu ale presny navod bod po bode, bez toho aby museli cokolvek studovat ale nie je ich vela. No myslim ze koli tomu netreba z fora vyhanat novacikov.
K prehladnosti fora, myslim ze v prvom rade by forum malo sluzit ako zdroj zabavy, ako zdroj informacii, atd. - prehladna encyklopedia z neho asi ani nemoze byt.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 7:12

nic takoveho jako zakaz novackum nehodlame delat
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 7:21

Kód: Vybrat vše

nic takoveho jako zakaz novackum nehodlame delat
Taky by to byla kravina a nikdo to po Tobě ani ostatních adminech nechce. Chce to lidi který začínaj a zjevně zapatlávaj forum začátečnickýma dotazama jen proto, že sou líní studovat, někam přeposílat. A to "někam" chce vytvořit. Když mi někdo dneska v pustu napíše chci začít, řeknu kup knihu přečti a zkoušej. Když mi napíše chci začíst stavět CNC, s radostí bych ho poslal do fora. Jenže to neudělám, protože vím, že to nemá smysl páč v tom balastu 40 000 příspěvků nic nenajde potažmo ani neví CO přesně má hledat... Akuální stav fora je pro začátečníky k ničemu. Zkus pochopit, že hledám nějaký systém co bude mít hlavu a patu a poslední co je, je někomu něco zakazovat... Opak je pravdou, potřebujem něco, co ze začátečníka udělá co nejdřív profesionála. O to tu běží a tohle forum v tomhle stavu rychlou ba ani pomalou cestu k profesionalitě zjevně nezajistí...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 7:28

pupak v tomto zacal dobre na svem webu
je tam par rad pro zacatecniky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 8:16

Nebo tu udělej Tumlíkovi dětskej koutek Honzovi a dalším dětem se jistě bude líbit jeho ikonka :lol: :lol: :lol:
Jo souhlas, přesně něco takovýho co má Pupák to chce:)
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 8:45

Ja jsem dokonce jeden cas uvazoval o tom,ze bych na svem webu udelal takovy vyber temat z fora,ale naval prace me neumoznil ani doplnovat do archivu vyrabene stroje,natoz neco plodit.
Stejne si myslim,ze by ten vyber z vlaken nebyl spatny. Tam neni nejaky rozumny mechanismus,jak nekde zaskrtat deset prispevku se sta a prekopirovat do jineho vlakna,jako vyber? Ja tyhle SW neznam,ale takova funkce by mi prisla logicka a prospesna.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 9:22

Obávám se že to na 99% nepude. Jak jsem psal, v půstu jsem se stejným softem dospěl do úplně stejného bodu se stejným počtem diskutérů i příspěvků. Také jsme hledal nějaký nástroj kterým bych vyklikal ty správné příspěvky do nějaké konstruktivní linie která by měla hlavu a patu pro začátečníky. Nakonec jsem to ještě s jedním kozatým pomocníkem filtroval po jednom příspěvku ručně! Jedno procento dávám naději tomu, že od té doby uplynulo několik let a v podpoře tohoto fora se mohl objevit nějaký plugin nebo crack který to umožňuje.

Anyway knih se prodalo hafo a funguje to. Koukni na pust ted - za 4 roky v novym foru 300 členů a 4000 příspěvků kde se ani jeden neopakuje a všechny jsou větev kde nedochází k odklonění od tématu. Jakmile se téma dokončí, zamknu, otevřu další na který se lidi nejvíc ptaj a od začátku do konce se jede podle něj. Poučil jsem se z chyb minulých, funguje to, není problém to uhlídat sám levou zadní...

Mimochodem když už jsem u začátečníků, učil jsem tam lidi malovat v Autocadu základní obrazce. Byl tam i jeden náš známej co na autocad moc nevěřil a jak mu to šlo :lol: :lol: Takže to už máme dva náměty :)

Anyway, kdyby Robokop nebo skupina zdejších CNC guruů napsala nějaký scripta, bylo by to ideál.... Když jsem začínal, neměl jsem o tomto foru ani ponětí. Začínal jsem v jámě lvové mezi modeláři kde jsem byl s dřevěnou CNC považován za totálního magora. Nakonec jsem na Ebay koupil (googlujte ebay "cnc driver plan") plánek a podle něho pochopil oč běží, přepočítal rozměry na svoje potřeby a už to odsejpalo. Takže to máme třetí modul odkud mohou začátečníci čerpat. Možná bych ten plán někde našel... Mít tehdy nějaký scripta kde by byla vysvětlená komponenta po komponentě alespoň v základních příkladech použití, dal bych tehdy za ně cokoliv...
Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

23. 12. 2009, 10:06

Aeroomni píše:

Anyway knih se prodalo hafo a funguje to. Koukni na pust ted - za 4 roky v novym foru 300 členů a 4000 příspěvků kde se ani jeden neopakuje a všechny jsou větev kde nedochází k odklonění od tématu. Jakmile se téma dokončí, zamknu, otevřu další na který se lidi nejvíc ptaj a od začátku do konce se jede podle něj. Poučil jsem se z chyb minulých, funguje to, není problém to uhlídat sám levou zadní...
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?t=791 ... sc&start=0
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 10:21

mad-boxs

trefa do cerneho
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 10:32

Aero,ty stranky PUST jsou tvoje dite? Pokud ano,tak pred tebou smekam.
Po temer 40 letech od dob profesora Patocky,jsi zrejme prvni clovek se kterym se setkavam,ktery pochopil,ze nejvetsim problemem rohoto sveta je nenazranost a absence prirozenych cyklu dostatku a nedostatku.
Take ze rovnovahu nelze nalezt jinak,nez jako prirozeny prumer plusu a minusu.
Cetl jsem ty stranky opravdu jen zbezne,takze pokud je muj dojem mylny,tak me oprav. Pokud ne, meli bysme si mozna hodne o cem povidat,ale nekde jinde.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 10:52

Pupák: jo sou:) Ale sem to nemixuj když tak PM nebo mail
mad-boxs + robokop
no to je trefa hodně vedle protože to už se jedná o soustruh a v tý době už jsme dáávno měl dřevěnou frézku a rozlišoval jsem servo od krokáče :)

Anyway sem byl na kafi a mě napadlo, pánové co takhle pro začátečníky udělat jednou za rok workshop kde se zájemcum ukáže a vysvětlí oč běží? Vím že na Inetu je spousta fotek a videí ale reálně si na to sáhnout je zas něco jiného..

A taky jsem si vzpoměl na nějaké dávné pokusy o srazy CNC stavitelů co skončily docela neslavně. Bude se konat nějako novej pokus?
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

23. 12. 2009, 11:50

Pupak píše:Po temer 40 letech od dob profesora Patocky,jsi zrejme prvni clovek se kterym se setkavam,ktery pochopil,ze nejvetsim problemem rohoto sveta je nenazranost a absence prirozenych cyklu dostatku a nedostatku.
Ale kdepak predsedo pupaku, je nas kapku vic, co jim doslo vocogo.
Celý vesmir funguje na principu + a -, sinusoidy, cyklů chceš-li a z toho vyplývající rovnováhy .. proč zrovna Země by měla být výjimkou ?
Každá nenažranost znamená dřív nebo pozdějc nerovnováhu a následnou destrukci. Jasné jako facka, ne ?
Ale je to na detailnější povídání někde jinde, pravda. :wink:
Uživatelský avatar
Ferda
Příspěvky: 329
Registrován: 28. 5. 2009, 9:15

24. 12. 2009, 4:26

Ahoj Hoši,

To co teď asi prožíváme, tak to je klasický vývoj a teď je zde pnutí které musím někam odejít!!
To Aeroomni: Promiň s tvými přimočarými názory často nesouhlasím ale v tomto máš 100% pravdu Je to prostě je ho :!: : Bejt Robokopem, poberu všechna práva a rozhoduju sám.. Komu se to nelíbí tak ať jde :!: Když tady nikdo nebude tak je stejnak forum na nic.
Celé to nečtu je to ůnavné, ale opět zde souhlasím s AEROOMNI o budoucnosti FORA . Má prostě vizi vypadá že promyšlenou např. s těma začátečníkama a workshopama . Já si však myslím že je možno řídit i v určitém kolektivu např. 3-5. Každý zodpovídá jen za určitou oblast . Všeználkové nejsou kolektivní :!: Vždycky lichý počet. Ty co to chtějí řídit, musí ale vždy přijmout rozhodnutí ANO NE nevim neexistuje. Dále se stanoví pravidla a ty platí na určitou dobu neměně :!: Po určité době se však mohou korigovat a udělat nové zase na určitou dobu. (všechno se vyvijí Komančové něměnili pravidla a jak dopadli :lol: :wink: )Pravidla se však nemění podle momentální situace jak se to hodí atd. Je nutno diskutovat (jen určitý čas) a pak ROZHODNOUT. Lepší špatné rozhodnutí než žádné :!: Moc špatných rozhodnutí však zajícova smrt :!: :lol: hi hi hi
Nepíši to sem jako řešení, ani se nebudu přít o pravdivosti. Situace FORA má nyní X řešení a nějaké si zvoli. Jde jen o to zda to bude samovolné třeba i destrukce nebo promyšlené .
Práce fšeho druhu (hlavně závity)
Jsme ČEŠI, musíme si pomáhat!
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 12. 2009, 7:32

workshopy a vubec setkani lidi by mohlo mit ted nov rozmer
jde vcelku hladce pouzit muzeum viz www.staracistirna.cz a jete by to mohl prikrjt nejakej sponzor

otazkou je zda by byla ucast zajimava
nebo naopak to pojmout jako nejakou sirsi akci na kterou by se prisla podivat i verejnost a soucasti by bylo neco interniho

je ale otazkou kdo by se vsechno zucastnil
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“