To je hnus velebnosti!

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 4:00

Pupak píše:Rozdil mezi debatou dbou blbcu a dvou lidi normalnich poznas snadno.
V prvnim pripade do pul hodiny jeden skonci v nemocnici a druhy na policci a v tom druhem pripade skonci oba u jednoho stolu na pivu.
Mit na jednu vec rozdilny nazor neni zlocin a jednou tahle pravda dorazi i do Huslenek, az se tam nekdo odvazi otevrit prodejnu knih.
Pro temer kazdy spor existuje jedno krasne reseni,ktere se jmenuje kompromis. Vymylslili ho stari Rekove a dejiny prokazaly jeho uzasnou zivotnost.
Porusujes pravidla fora. Nekolikrat jsem te upozornil na to ze jak se chova clovek k ostatnim tak se urcite zachovaji oni k nemu. Pravidla se opravdu zmenila a meni. Pracujeme na tom. Mozna bude i sekce venovana hrisnikum a znamym vytrznikum.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 4:11

Muzes,prosim,specifikovat,v cem porusuji pravidla fora?
Moje formulace je naprosto obecna a pokud ti vadi slovo blbci,tak se nachazi v ceskem slovniku. Jinak nechapu,co by na mem vyroku melo nekoho pohorsit.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 4:16

Bude do sekce známých výtržníků nějaká vstupní podmínka? Třeba počet nazdvíhaných tun za posledních 24 hodin nebo počet oplodněných samiček v minulém roce?? :lol: :lol: :lol:

Ale vážně, zas to nenažeňte do opačnýho extrému. Co člověk, to jiný názor na administraci diskuze. Když Robokop udělá adminem dalších 5 lidí, nezůstane tu nic. Jednomu vadí to druhému ono..

Už ančtajn říkal že čim více lidí rozhoduje o problému tím větší ptákovina z nich vyleze..

Bejt Robokopem, poberu všechna práva a rozhoduju sám..

Nicméně pořád tu Robokopovi chybí nějakej jasnej obraz ve smyslu co s forem chce dosáhnout. Učit lidi stavět stroje? Pak tu musí bejt samý výživný maso a to forum logicky jednou musí skončit ve formě návodu jak na to.

Nebo přátelskej hospodskej pokec o stavbě CNC ? Pak je to třeba nechat volně plynout a nedivit se tomu, že začátečníci otravujou jedince a forum přitroublýma otázkama.. CNC hospoda - To je aktuální stav jen s tim rozdílem, že si pro pivo nebo sangriju musím sáhnout do svý ledničky:)) Asi by to chtělo dát hlasovat zda z tohoto tu má být škola či pohostinství:) Jsem si téměř jist, že pohostintví vyhraje:))
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 4:19

Kód: Vybrat vše

Muzes,prosim,specifikovat,v cem porusuji pravidla fora?
Moje formulace je naprosto obecna a pokud ti vadi slovo blbci,tak se nachazi v ceskem slovniku. Jinak nechapu,co by na mem vyroku melo nekoho pohorsit.
Pupáku RELAX!! Sou Vánoce už máš vařený brambory na salát??
Neber to tak osobně, ať seš jakej seš, u mě vždy zůstaneš tím ke komu jsem jako začátečník nejvíc chodil na stránky pro hárdverový nápady. A jsem si jist, že zdaleka nejsem sám...
Naposledy upravil(a) Aeroomni dne 23. 12. 2009, 4:32, celkem upraveno 1 x.
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 4:32

Ja jsem v klidu,jen bych rad vedel, jakeho prestupku jsem se dopustil.
Vagni formulace,bez konktretniho vysvetleni tezko neco vyresi.
Ma poznamka byla urcena tobe,abys pohopil,ze ne kazda ostra debata musi skoncit podriznutym hrdlem.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 4:33

Kód: Vybrat vše

Ma poznamka byla urcena tobe,abys pohopil,ze ne kazda ostra debata musi skoncit podriznutym hrdlem.
Která?
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 4:37

Aeroomni píše:Bude do sekce známých výtržníků nějaká vstupní podmínka?
Ano , viz pravidla fora.
Aeroomni píše:Bejt Robokopem, poberu všechna práva a rozhoduju sám..
UZ TAK SI MYSLIM ZE CELI NE ZCELA POPRAVU POMERNE DOST VYDRZLYM PRIPOMINKAM K ZALOZENI FORA POUZE ZA UCELEM KOMERCE. Toto nikdy nepoprel ani nevyvratil a naopak i ostatnim to tu umoznuje.
Aeroomni píše:Nicméně pořád tu Robokopovi chybí nějakej jasnej obraz ve smyslu co s forem chce dosáhnout. Učit lidi stavět stroje? ///
Nebo přátelskej hospodskej pokec o stavbě CNC ?
Oboji. melo by to byt vsechno co patri k CNC at uz hobby anebo profi. Sdileni informaci, poznatky, pokusy, rady navody. Pratelsky pokec take neni nic co by tu nesmelo byt.
Pupak píše:Muzes,prosim,specifikovat,v cem porusuji pravidla fora?
Nemuzu ani nemusim, viz pravidla fora. Ale ted ti to jeste povim priste uz ne. Muzes to brat jako to, ze chci zabranit dalsi ostre dskusi na urcita temata.
Tri napomenuti zrejmne budou znamenat podminecne odepreni pristupu na forum po urcitou dobu.

RADEK
Naposledy upravil(a) Radek-B dne 23. 12. 2009, 4:45, celkem upraveno 1 x.
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 4:42

Kód: Vybrat vše

Oboji. melo by to byt vsechno co patri k CNC at uz hobby anebo profi. Sdileni informaci, poznatky, pokusy, rady navody. Pratelsky pokec take neni nic co by tu nesmelo byt.
No dyť sem to tipoval správně:))
Takže vesnická hospoda kde se probere všecko sakum prásk od kanalizace přes frantovo CNC co má ve stodole až po volbu příštího starosty :)))))) K čemu jak plánovaný navýšený počet adminů? Cimbálová kapela aby v hospodě "U CNC kočkopsa" nebylo smutno??
:lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Aeroomni dne 23. 12. 2009, 4:46, celkem upraveno 3 x.
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 4:43

Aeroomni píše:

Kód: Vybrat vše

Ma poznamka byla urcena tobe,abys pohopil,ze ne kazda ostra debata musi skoncit podriznutym hrdlem.
Která?
Ta, na kterou Radek reagoval,ze porusuju pravidla fora,ale zapomnel mi rict,v cem je porusuju,takze asi tim,ze jsem vubec neco napsal.
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 4:53

ad PUPAK viz predchozi muj prizpevek.

Aeroomi uz by take mohl zanechat popichovani , nebo se take muze stat ze se dozvi jak se dostat na NASTENKU.

Mne to proste nebavi tu co hodinu chodit a sledovat jestli se tu zase NEZERETE !!

Nova pravidla vznikaji a urcite budou jeste upravena, proc nepribrat vice lidi ??? Byla by zarucena vetsi objektivita k choulostivym zalezitostem.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 4:59

Kód: Vybrat vše

nebo se take muze stat ze se dozvi jak se dostat na NASTENKU
No za předpokladu že Nastěnka souhlasí a bytná není doma, si na ní jednoduše vylezu ne? :lol: :lol:

Kód: Vybrat vše

Nova pravidla vznikaji a urcite budou jeste upravena, proc nepribrat vice lidi ??? Byla by zarucena vetsi objektivita k choulostivym zalezitostem. 
jj nejlépe lidi z nějakého CNC simulátoru :lol: :lol:
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 5:22

Jestli se k tomu mohu vyjadrit,tak bych doporucoval,aby to byli lide se strojnim vzdelanim,nebot kazdy strojar vi,ze nejvetsim nepritelem objektivniho mereni je tzv. dvoji metr. Mezinarodni konvence o mirach a vahach ho sice nijak nedefinuje,ale v nasich krajich je to hojne uzivany merny prostredek.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 5:28

Kód: Vybrat vše

Jestli se k tomu mohu vyjadrit,tak bych doporucoval,aby to byli lide se strojnim vzdelanim,nebot kazdy strojar vi,ze nejvetsim nepritelem objektivniho mereni je tzv. dvoji metr. Mezinárodní konvence o mirach a vahach ho sice nijak nedefinuje,ale v nasich krajich je to hojne uzivany merny prostredek.
Tak, o to přesně jde! Forum se někam vyvinulo, někam vyspělo. A teď je chvíle, zda se bude vyvíjet dále profesionálním směrem kde se budou bavit lidi stejným a definovaným jazykem, nebo zda se tu pořád budeme bavit jako začínající amatéři před 10 lety. Každé větší zahraniční forum je rozděleno na dětské a dospělé - newbies. Aby to tu někam spělo, musí se to udělat i tady a definice mezi dospělým a newbies musí být zcela jasná. Dle mého názoru, by to měl být doma vlastnoručně postavený stroj.. Zkuste to tak nějak udělat, jinak to tu umře na mrdník:)
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

23. 12. 2009, 5:48

Dobrý večer,hlásím se do dětského oddělení ,víc rozumu stejně nemam.Hezký vánoce a hodně tolerance.Honza
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2009, 5:56

Aeroomni píše:

Kód: Vybrat vše

Jestli se k tomu mohu vyjadrit,tak bych doporucoval,aby to byli lide se strojnim vzdelanim,nebot kazdy strojar vi,ze nejvetsim nepritelem objektivniho mereni je tzv. dvoji metr. Mezinárodní konvence o mirach a vahach ho sice nijak nedefinuje,ale v nasich krajich je to hojne uzivany merny prostredek.
Tak, o to přesně jde! Forum se někam vyvinulo, někam vyspělo. A teď je chvíle, zda se bude vyvíjet dále profesionálním směrem kde se budou bavit lidi stejným a definovaným jazykem, nebo zda se tu pořád budeme bavit jako začínající amatéři před 10 lety. Každé větší zahraniční forum je rozděleno na dětské a dospělé - newbies. Aby to tu někam spělo, musí se to udělat i tady a definice mezi dospělým a newbies musí být zcela jasná. Dle mého názoru, by to měl být doma vlastnoručně postavený stroj.. Zkuste to tak nějak udělat, jinak to tu umře na mrdník:)
Tohle je cesta do nikam a tvuj navrhovany zpusob rozdelovani mi prijde nepouzitelny. Tady jsem videl prvokonstrukce, ktere svoji kvalitou a propracovanosti strci do kapsy stroje,ktere jsem stavel po trech letech.
Proc by clovek ,ktery nikdy stroj nepostavil,ale ma hohate zkusenosti z oboru nemohl poucit ostatni? Teorie je stejne cenna jako praxe.
Spis bych navrhoval,vytvorit funkci resersera, ktery by z jednotlivych vlakem vybiral ty nejzajimavejsi prispevky a radil je do tematickych skupin. Vznikly by pak prehledne banky informaci,ve kterych by se zacatecnik snadno orientoval a informace by byly pekne pohromade bez zbytecne vaty,ktera je sice spolecensky zajimava,ale s oborem nijak nesouvisi.
Byla by to ovsem narocna prace a musel by to byt velky fanda,aby tomu venoval svuj cas.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“