SUI32A - tolerance a zprovoznění

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
RoboDK
Příspěvky: 22
Registrován: 1. 4. 2023, 3:02

13. 4. 2023, 11:37

Tak už mám, schéma i příručku. Můstek to není. Je tam prostě pokles napětí, místo 24V stejnosměrných naměřím jen cca 5V, ať s novým nebo starým můstkem. Blbé je, že to fungovalo s bateriemi do té doby, než začala převodovka řadit. V ten moment shořel jeden kondenzátor na tom tišťáku, což dle mého způsobil ten poškozený indukční snímač polohy. Je to RMSV 001A, nemáte někdo zkušenost, jakým by se dal nahradit nynějším snímačem? Myslím, že je problém v tom integrovaném obvodu nebo špatný stykač KM7. Nemáte kontakt na nějakého elektrikáře, který by se mi na to kouknul? Nebo ještě lépe servismana, který se v těch mašinách vyzná a zkontroloval by tu hydrauliku atd. Mašina je na Praze 9. Díky moc!
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

13. 4. 2023, 2:55

Pošli to schéma zapojení, možná to bude možné vyřešit i takhle na dálku. Klidně i přes SZ pokud ho nechceš zveřejnit.
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
RoboDK
Příspěvky: 22
Registrován: 1. 4. 2023, 3:02

14. 4. 2023, 12:58

Se Salusem už komunikuju. Příručku a schéma sem klidně dám, pokud mě pak za to nebude někdo popotahovat. Kupoval jsem z kovostroje.cz. Souběžně, pokud byste doporučili někoho schopného, kdo by se mi alespoň na elektriku podíval, budu rád, díky!
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

14. 4. 2023, 3:48

RoboDK píše: 14. 4. 2023, 12:58 Se Salusem už komunikuju. Příručku a schéma sem klidně dám, pokud mě pak za to nebude někdo popotahovat. Kupoval jsem z kovostroje.cz. Souběžně, pokud byste doporučili někoho schopného, kdo by se mi alespoň na elektriku podíval, budu rád, díky!
Za zveřejnění by Tě tady určitě nikdo nebude popotahovat, ale pokud jsi tu dokumentaci koupil tak bych to nedělal, protože existuje hodně vy*caných lidí, kteří to pak prodávají na bazoši.
Mám osobní zkušenost, když jsem zde zveřejnil štítky řazení a posuvů na S28 a protože byly trochu odlišné od originálu tak je samozřejmě poznám a samo jsem je viděl nabízet na bazoši. Od té doby jsem s tím skončil, zejména pak členům fóra, kteří se zaregistrují a ihned v prvním příspěvku žádají o zaslání hesla pro otevření souboru. To s rozmyslem pošlu jen aktivním členům fóra. Tak asi tak.
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
RoboDK
Příspěvky: 22
Registrován: 1. 4. 2023, 3:02

20. 4. 2023, 1:31

Tak stroj už běhá, respektive po elektrické stránce je snad už plně funkční, a to hlavně díky pomoci člena Salus, čímž mu ještě jednou obrovsky děkuji!
Řeším teď ještě dva problémy, elektromagnetická brzda chvilku fungovala normálně, ale po chvilce soustružení se z ní začalo kouřit, začala přibržďovat. Nesetkal se s tím někdo? Zkusím prvně rozebrat vyčistit a složit.
Druhá věc, která zlobí, je hydraulické řazení. Podle mého je to kvůli nízkému tlaku. Budík ukazuje 0, když stlačím solenoid mechanicky, tak tlak trošku povyroste, ale jen na cca 0,5-1MPa, a převodovka začne řadit. Jen někdy zařadí, ale někdy ne, nemůže se dostat do krajní polohy, aby přetlačila pružinu, tak musím někdy dopomoci rukou na tom vahadle. Navedete mě někdo, na co se zaměřit? Zatím jsem vykydal celkem nánosy takového mazutu dole z převodové skříně a filtru. Docela prstění to vyndat, hlavně z toho reservoiru :roll:
20230420_115929.jpg
20230420_131819.jpg
20230420_131837.jpg
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“