Chlazení

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
J0hny
Příspěvky: 506
Registrován: 10. 5. 2008, 1:31

17. 3. 2010, 7:25

Ked sa nepouziva tryska, a kvapalina ma len curat na nastroj, staci fontankove cerpadielko za par stovak. Cerpadlo z ostrekovacu dokaze dat 6bar, je na kratkodobe pouzitie, ale staci ho zregulovat na cca 6V a hreje sa menej. Palivove cerpadlo moze bezat v kuse a je jedno ci je membranove, lamelove, piestikove alebo zubove, skor je problem ho zohnat.
Nevzdelany samouk, zo vsetkeho trosku, ziadne konkretne zameranie :)
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2010, 7:35

Nic origo nekupuj!
Kup čerpadýlko na zahradní fontány za pětikilo a zbytek dodělej. Já ho mám a výtlak 2,5m. Při používání musím snižovat tlak ventilem a to mám kbelík asi 1m pod soustruhem.
Když dám ventil na plno, emulze stříká jak v myčce na auta. :lol:
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

17. 3. 2010, 8:21

potraviny píše:Nic origo nekupuj!
Kup čerpadýlko na zahradní fontány za pětikilo a zbytek dodělej. Já ho mám a výtlak 2,5m. Při používání musím snižovat tlak ventilem a to mám kbelík asi 1m pod soustruhem.
Když dám ventil na plno, emulze stříká jak v myčce na auta. :lol:
nejaky takovy ty OBI cerpadla? a jake pouzivas trysky? takoev ty bezne co se kupujou oranzove modre skladaci naklapeci stavebnice? nebo neco jineho?
J0hny
Příspěvky: 506
Registrován: 10. 5. 2008, 1:31

17. 3. 2010, 9:08

Pouziva sa aj nerezova trubka pre profesionalnu vyrobu vlnovcovych hadic, tiez sa da pekne ohybat, trosku pruzi, ale ma tenku stenu a vydrzi kdeco. 1 stranu staci prevliest matku rozklepat, zalozit tu segerku, gumene tesnenie alebo tesnenie zo sklenene flasky kelt :lol: a na fest zasrubovat na redukciu primontovanu na suporte. Na druhu stranu podobne. Meter te "hadice" stoji asi 100kc, skusim pohladat
http://www.elektrocech.cz/media/image/hadice%201.jpg neni to ono, ale tak to vyzera
Nevzdelany samouk, zo vsetkeho trosku, ziadne konkretne zameranie :)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 3. 2010, 9:15

J0hny píše:Pouziva sa aj nerezova trubka pre profesionalnu vyrobu vlnovcovych hadic, tiez sa da pekne ohybat, trosku pruzi, ale ma tenku stenu a vydrzi kdeco. 1 stranu staci prevliest matku rozklepat, zalozit tu segerku, gumene tesnenie alebo tesnenie zo sklenene flasky kelt :lol: a na fest zasrubovat na redukciu primontovanu na suporte. Na druhu stranu podobne. Meter te "hadice" stoji asi 100kc, skusim pohladat
http://www.elektrocech.cz/media/image/hadice%201.jpg neni to ono, ale tak to vyzera
to je v podstate trubka co pouzivaji vodaci, plynari na pripojeni bojleru, kotlu atd.. tam jsou taky schopni pridelat rovnou matici a celej rozvod se da natahat treba ve vodovodnim plastu a celkove je to za par korun..ze jedny strany mas matici rovnou na plast a nebo na hadici a z druhy strany si udelas trysku se zavitem jakou chces.. to je taky asi rozumne reseni..
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

18. 3. 2010, 3:10

RaS píše:
potraviny píše:Nic origo nekupuj!
Kup čerpadýlko na zahradní fontány za pětikilo a zbytek dodělej. Já ho mám a výtlak 2,5m. Při používání musím snižovat tlak ventilem a to mám kbelík asi 1m pod soustruhem.
Když dám ventil na plno, emulze stříká jak v myčce na auta. :lol:
nejaky takovy ty OBI cerpadla? a jake pouzivas trysky? takoev ty bezne co se kupujou oranzove modre skladaci naklapeci stavebnice? nebo neco jineho?
Hm, čerpadlo jsem kupoval v Globusu (zahrada) a přes net magn.držák, včetně flex.hadic. No a propojil hadicí s kbelíkem a už chladím.
radu78
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 2. 2010, 12:37
Bydliště: Praha

19. 3. 2010, 7:54

Tak jsem zkoušel ty výšky co zvládne Unimax,1,80m ještě teče ale neni to už vyložně proud/1,9 už jen kape/,ideální max je podle mne tak 1,6 aby to šlo nasměrovat na výrobek a nepletlo se to.Zkoušel jsem to z nuly/prázdná hadice/.
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“