sv18

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Odpovědět
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

30. 4. 2010, 9:05

pracuje tu niekto na sv18- tke tak že ma odpojeny ten motorček maly ktorý chladí hlavný velký motor?....v malej garaži potrebujem znižiť hlučnosť kôli susedom na
minimum.Myslim ze ked občas robim len a najviac hodinu denne žeby to malo ist aj bez chladenia a navyše su tam ochrany proti spáleniu motora.....................No to som nedomyslel asi ..bol som presvedčeny že hluk mi tam robi ventilátor a nie to zubove čerpadlo olejové...a keby bolo hlučne to čerpadlo????možno vymena ložisk nejaky ten decibel hlučnosti stiahne alebo obloziť to niečim aby to stiahlo hluk ...........
skúšal som jednotlivo odpájať motorčeky najprv chladiaci malý na chladenie hlavneho motora a potom zubove čerpadlo som odpojil na mazanie vretena..a zistil som ze ten chladiaci motorček ovela večši hluk urobi než to zubove čerpadlo ktore len tak bzuči nenapadane ..ale človek ked spusti vreteno aj tak to prehluči akoby všetok hluk ,chcelo by to zmerať decibely hluku pri zapojeni chladiaceho motora a potom ked sa odpoji aký je tam rozdiel..ale osemnastka aj tak celkom ticho pradie ked to porovnam s revolverovým SR 50 A to je jak gulomet ked začne strielať..
Naposledy upravil(a) peter1 dne 22. 5. 2010, 12:12, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
.xxx.
Příspěvky: 433
Registrován: 29. 8. 2008, 9:24
Bydliště: cz

30. 4. 2010, 11:21

peter1 píše:pracuje tu niekto na sv18- tke tak že ma odpojeny ten motorček maly ktorý chladi hlavny velky motor?....
' no nevim chlape - ale odpojovat olejove cerpadlo ... to nebude ten nejlepsi napad
Uživatelský avatar
golansk
Příspěvky: 106
Registrován: 21. 2. 2009, 8:14
Bydliště: Zavod Slovensko

30. 4. 2010, 12:19

Pohoda, ja som ten chladiaci motor zhodil dole /tiez dobre hucal/ a miesto neho som dal ventilator z wc odtahu a bezi to v pohode, robim na sustruhu niekedy aj cely den, pouzivam to tak uz 7 rokov, zatial bez problemov.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

30. 4. 2010, 9:09

.xxx.: on chce sundat chlazení motoru, ne vyhodit olejové čerpadlo.

Odstranění toho malého motorku tak výrazně sníží hlučnost? Nezkoušel jsem to, tak nevím.
sobin
Příspěvky: 3
Registrován: 16. 1. 2010, 9:30

1. 5. 2010, 7:22

Dal jsem si před ventilator vypínač a vyvedl ven kvuli obsluze.
Po dvou hodinach prace není hlavní motor ani vlažný.
Vypínačem ho mužu kdykoliv chladit.
Uživatelský avatar
pájač
Příspěvky: 1143
Registrován: 28. 1. 2008, 8:35
Bydliště: Levice

1. 5. 2010, 1:15

Schválne som bol v dielni pozrieť , motor s ventilátorom mám namontovaný , ale od počiatku ako som kúpil mašinu tak stojí a ani som si to nevšimol . Mne zas dosť podstatne hučí olejové čerpadlo . :(
Nemáš CNC - nič neznamenáš.
30.01.10 pokusne spustené CNC. Neviem, ako som mohol doteraz bez neho žiť. ><((((º>
http://www.fishpol.sk
J0hny
Příspěvky: 506
Registrován: 10. 5. 2008, 1:31

1. 5. 2010, 4:31

nejde tam dat nejake silent bloky ? Na motor by som asi dal nejaky 12V vetrak z PC, malo by to uchladit, kym sa netoci spona jak prase :D
Nevzdelany samouk, zo vsetkeho trosku, ziadne konkretne zameranie :)
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“