zacatecnik

Odpovědět
lucka
Příspěvky: 2
Registrován: 15. 6. 2007, 7:05

15. 6. 2007, 7:24

Ahoj pred chvilkou jsem se zaregistroval a uz mam dotaz.Jsem truhlar a nadchla me myslenka postavit si vlastni cnc.jenze nevim jak na to.neco jsem se priucil ale hledam zde dobrou dusi ktera by me do techto taju zasvetila a pomohla my.
lucka
Příspěvky: 2
Registrován: 15. 6. 2007, 7:05

19. 6. 2007, 6:42

Ahoj
jsem v rospacich zdaly opravdu stavet nebo ne.mam predstavu ze by to mel byt spise jen na takove to domaci hrani a obcasne zapojovani do truhl. praci.Jsem rozhodnut ze elektroniku nakoupim <megacnc>co jsem cetl tak sama chvala.Pac se v elektru vubec neviznam budu potrebovat odbornika to vim.Za dalsi kdybych do toho sel chtel bych uz neco vetsiho tak 2000*1000.V teto velikosti opravdu nevim co pouzit za motory a vedeni atd. zatim diky david
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

19. 6. 2007, 8:20

Nebo se porozhlédnout po nějakém starším stroji, který má vyhovující mechaniku. Řídicí systém třeba nefunkční, nebo něco co původně ani nebylo CNC. Pokud by to mělo například pouze motorické posuvy, tak přestavba takového stroje bude určitě schůdnější než začít od nuly. Loni jsem například viděl v dražbě krásnou velkou truhlářskou frézku (měla motorické posuvy) v dobrém stavu za 50 000 kč. Vzhledem k tomu, že to mohlo vážit přes 4 tuny, mělo vřeteno, posuvy, poctivou litinovou konstrukci ....... tak by to byla určitě vhodná volba. V prvním kole ji nikdo nechtěl, ale ted už je pryč. Chce to hledat. Začít stavět velký stroj od začátku je hodně velké sousto a pro začátečníka bez dobře vybavené dílny to určitě není.
FuN
Příspěvky: 292
Registrován: 12. 4. 2007, 6:57
Bydliště: Choceň

10. 9. 2007, 7:34

Taky mám několik otázek.

Jaký je problém řízení motorů kartou v počítači např.
http://www.advantech.com/products/Model ... FJ&BU=&PD=
a co je ještě potřeba na kompletní ovládání motorů?

Dále bych potřeboval poradit jaký motor na gravírku. Vřeteno bude vlastní výroba, kleština ER16, otáčky do 15tis., výkon 1-2kw.
Jakou regulaci otáček? Pokud možno v normální cenové relaci.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22413
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 9. 2007, 9:19

s jakym softwarem si to rozumi?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
majkl
Příspěvky: 27
Registrován: 23. 7. 2006, 7:42

11. 9. 2007, 3:22

lucka píše:Ahoj
jsem v rospacich zdaly opravdu stavet nebo ne.mam predstavu ze by to mel byt spise jen na takove to domaci hrani a obcasne zapojovani do truhl. praci.Jsem rozhodnut ze elektroniku nakoupim <megacnc>co jsem cetl tak sama chvala.Pac se v elektru vubec neviznam budu potrebovat odbornika to vim.Za dalsi kdybych do toho sel chtel bych uz neco vetsiho tak 2000*1000.V teto velikosti opravdu nevim co pouzit za motory a vedeni atd. zatim diky david
nechci aby to znelo blbe, ale doporucuju neco mensiho pro zacatek koupit, paklize to ma byt na serioznejsi pouziti, pak na tom stravis nekolik let zivota :roll:
myslim ze vetsina lidi tady na foru, vi o cem mluvim...
Rozhodne muzu doporucit stavet to alespon ve dvou lidech, v jednom zvladnout vse - mechanika, elektrika, samotne programovani je na jednoho cloveka ponekud dost..
a priprav si alespon 150-200tis, ma-li to opravdu slouzit k necemu v truhlarske dilne...
Křenďa
Příspěvky: 21
Registrován: 11. 11. 2007, 3:01

11. 11. 2007, 3:52

Zdravim,
už nějaký čas pročítam příspěvky a chtěl bych si taky něco postavit. Nechci dělat výzkum, ale pořídit funkční zařízení. Mam dvě frézky které se nechají použít. Jako prioritní mam Proxxona. Chci to používat na modelařinu, resin, dural a pod. Funkční vzorek jsem našel v odkazech. Mohl by někdo poradit co je třeba pořídit a jaká bude (orientační) cena ???
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“