Levná serva

Odpovědět
dyntyd
Příspěvky: 391
Registrován: 13. 12. 2007, 1:40
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

2. 8. 2010, 1:28

Ahoj chtěl bych mašinku osadit servy, co by jste doporučili?? nejsilnější krokáč je 4,2Nm co je na mašině jinak tam je 1.9 a 2.2Nm Jakou značku ?? za přijatelný peníz ? a aby se to dalo řídit step dir Díky za rady :)
Jenda9999
Příspěvky: 51
Registrován: 23. 1. 2008, 8:37

2. 8. 2010, 1:53

Ta otazka je trosku slozitejsi.Kdyz to trosku prezenu , tak 4Nm servo jmenoviteho momentu skoro neuneses.Napr 4Nm pri 3000 ot, je 1200W vykonu.Ale serva maji 3x pretizitelnost.Ale co je nejdulezitejsi.Jenom velmi, velmi pomalu jim klesa moment s otackami.Kdezto v drtive vetsine krokovy motor na 1000ot/min lze zastavit prstem.Ale mluvim o AC servu.
Zalezi take, jake potrebujes posuvove rychlosti.Pokud nepotrebujes trosku rychleji jezdit, tak jsou serva zbytecna.U serv jsou vzdy pocatecni naklady vyssi.Ale i na prelomu mezi hranim a polo-professionalnim pouziti se za chvilku zaplati.I to AC servo na CNC-shopu 400W, jiz utahne hodne.Myslim si, ze DC serva maji take sve uplatneni.Ale je to mezikrok.
Jenom pro ilustraci.O vikendu jsem si hral s AC servem.Na spodnim portalu jsem mel neprisroubovanou osu vrchni osu.Udelal jsem chybu v programu a rozjel jsem se maximem na jednu stranu az na doraz.Vrchni osa pokracovala letem po dilne.Pokud stejny motor pripojim k beznemu malemu soustruhu, tak jsou vzdy limitem otacky kulickoveho sroubu.Jsou vsak nepsana pravidla.Soustava by pro dobrou regulaci mela mit max. 10 nasobek momentu setrvacnosti nez motor.Nez dat k AC servu prevodovku, je levnejsi pouzit silnejsi motor.
Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

2. 8. 2010, 6:35

bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
dyntyd
Příspěvky: 391
Registrován: 13. 12. 2007, 1:40
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

3. 8. 2010, 9:42

Bohatě postačí to co tu uvádí madbox je to podobné tomu co má on sám na mašině a myslím že u něj to jezdí pěkně , postačí když mi to pojede cca 5-8m Díky za typ , myslím že to bude dobrá volba
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“