Sustruh SU40 alebo SV18

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
ned
Příspěvky: 4
Registrován: 7. 3. 2011, 6:48

7. 3. 2011, 7:16

Pánové,
nedalo mi to a zaregistroval jsem se. Nejsem strojař, ani jako laik. Ale k tomu jističi na napájení strojů s těžkým rozběhem mám co říci.Jistič 3x25A/B je standard, který se montuje bez přirážky na každý domácí odběr. Jistič s charakteristikou "C" nebo "D" Vám žádný dodavatel energie bez poplatku nevymění (3x25A/D umí zachytit až 18x vyšší proud než těch 25A). Jedná se od odběr vyšší než ten, který je pro připojení zdarma. Takže by jste skládali poplatek za nový jistič (nový jistič přepočítají dle charakteristiky na hodnotu 3x25A/B a rozdíl zaplatíte) a zvýší Vám pravidelný paušál. Pokud se to vyhazování týká rozběhu stroje, lze užít frekvenční měnič, pro méně majetné pak tzv. "softstartér". Jedná se zařízení pro běžnou montáž do rozvaděče, které těžký rozběh změní na lehký. Za tím účelem také bylo vymyšleno, aby ve fabrikách nebyly zbytečně předimenzované rozvody. Poradí Vám jakýkoliv prodejce NN jistící techniky a vyrábí to prakticky každý výrobce takové techniky (Schneider, Moller, ABB, Siemens, Schrack apod.).

Vaše fórum se mi líbí. Dovídám se věci, které jsou velmi zajímavé. A můj nejbližší plán je velmi skromný. Jen si "vytunit" obyčejnou starou kotoučovou pilu na dřevo. Stávající stav je tristní. Jedná se o pilu stavební, jen tak na přeříznutí prkénka. A když ji necháte zapnutou bez dozoru, tak si dokonce dovolí odpochodovat o něco dále. Protože má silný motor, nechci se jí zbavit a koupit novou. Pro začátek mi bude stačit udělat novou kostru, naklápění a zasouvání pilového listu. Přidat slušné pravítko a pojezdový posuv. Rám udělat s možností navěšení rozšiřovacích ploch na větší přířezy. Pro nestrojaře je toho hodně, ale tak to většinou bývá.
Uživatelský avatar
ARTOS
Příspěvky: 139
Registrován: 20. 12. 2010, 8:00

8. 3. 2011, 7:30

Ty soustruhy jsou technicky prakticky rovnocený . Určitě bych bral raději ten, který měl patky zabetonovaný než takový, který jen tak ladem skladem leží na podlaze. Proč :?: páč za xy let se i na křivé podlaze se lože soustruhu u těchto " mostových" konstrukcí pokřivý. Ne nadarmo mají špičkový soustruhy např . Monarch apod. konstrukcí podstavce vyřešeny trochu jinak ,ale je to na úkor váhy stroje.
Myslím že většina prodávaných soustruhů značky Volman a pod . s toč. délkou 1,5m a víc, jsou zkroucený jak vrtule , neb v garážích a domácích dílnách to prakticky nikdo betonem nezalívá. Hlavní je, že to kupující a možná i prodávající neví, tak že jsem asi mnoha lidem nasadil brouka do hlavy což se omlouvám.
HONZA.S
Příspěvky: 94
Registrován: 3. 6. 2009, 12:06
Bydliště: Střední Čechy

19. 2. 2012, 3:24

Pro ned . Mám tam 25A před hodinama v D a jde to. Ale jak to tu řešit nebudem. A to jeno pro ty starty různých svářeček a pod. zkuste spustit Tig MA315.
Když auto tak 4x4
Radim Ř
Příspěvky: 1
Registrován: 4. 2. 2015, 8:23

4. 2. 2015, 8:44

Zdravím pánové, jsem tu nový a zakoupil jsem SU 40 r.v. 73. Teď mě čeká rozebrání suportů, vyčištění a případné seřízení, nevím ale jak co rozšroubovat aby se mi něco nerozsypalo a co pak stím, případně jaký olej do skříní a netočí se mi hřídel na posuv, u předešlého majitele šla, může to být tím, že se mi točí motor obráceně? Elektrikář mi ho bude teprve zapojovat jak má být, tak kdyby měl někdo nějakou radu, nebo nejlepší nějaká dokumentace, nemůžu ji nikde k tomudle typu sehnat. Budu vděčný za vše díky :)
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“