Tušírovací a rysovaci barva ?

Odpovědět
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4892
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

15. 1. 2016, 11:47

To Darc: super ,diky moc, to je presne ono. Proste forum poradi vsechno, zdroj vecne moudrosti. Ted se docitam, ze je nejake omezeni pro posilani letadlem. Nastesti nachazim jeste toto viz tez forum : https://www.hoffmann-group.com/CZ/cs/ho ... E/p/085381" onclick="window.open(this.href);return false;
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

16. 1. 2016, 5:45

P
Naposledy upravil(a) kovoel dne 22. 7. 2018, 4:31, celkem upraveno 1 x.
V20
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2111
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

16. 1. 2016, 6:52

elbarto píše:To Darc: super ,diky moc, to je presne ono. Proste forum poradi vsechno, zdroj vecne moudrosti. Ted se docitam, ze je nejake omezeni pro posilani letadlem. Nastesti nachazim jeste toto viz tez forum : https://www.hoffmann-group.com/CZ/cs/ho ... E/p/085381" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokud se ti podaří u Hoffmana zaregistrovat a něco nakoupit tak bych od tebe jednu barvu odkoupil nebo aspoň decku. Já jsem kdysi registraci vzdal. Nějaký agent trval na osobní návštěvě a limitu 2000 bez DPH :(
radu78
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 2. 2010, 12:37
Bydliště: Praha

16. 1. 2016, 7:40

Našel jsem ještě tuhle, možná je to to samý , asi v budoucnu to zkusím. http://www.mepac-eshop.cz/znacici-kapal ... ovka-500ml" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2016, 7:58

a co se domluvit a koupit od BL hostivar tu trikilovku a rozdelit se o ni
3kg tusirovaci barvy
to je dost pro vsechny tady
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2111
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

16. 1. 2016, 9:33

robokop píše:a co se domluvit a koupit od BL hostivar tu trikilovku a rozdelit se o ni
3kg tusirovaci barvy
to je dost pro vsechny tady
To by určitě šlo, ale téma diskuze se změnilo na značkovací barvu.
O tu bych se taky klidně podělil. 0.5 L nikdy nepotřebují.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2016, 9:35

to jsem si nevsimnul
nicmene to asi bude podobne

btw onehda tu byl odkaz na firmu se super patetntni tusirovaci barvou a ze posilaji vzorky
doted nic neprislo
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2111
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

16. 1. 2016, 9:44

Pokud si napsali všichni z cnc tak se jim nedivim

Když se sejde 5-10 zájemců tak to mohu zrealizovat
1dl značkovací a třeba 100 g tuśírovací by mohlo stáčít
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4892
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

16. 1. 2016, 10:08

To Kovoel: pokud budes nakupovat vezmi mi jedno baleni please, alespon si zvednes limit. Fakturu nechci. Dik.
V dnesni dobe nekonecne konkurence jsou tyhle buzeranske limity nepochopitelne. Cinan mi posle za 1.5USD schipping free pres pulku sveta a nema s tim problem. Pouze pripominam Sokolici ze tohle NENI tusirovaci, ale rysovaci barva a ta na rozdil od tusirky zasycha do minuty. Alespon to pisou na te z ebay.
Proc se tak boji dopravy letadlem nam mozna rekne молодой химик 4rest az na toto vlakno narazi. Mozna to je v dnesni dobe uz nejaky obecny zakaz horlavin do letadel.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2016, 10:14

uz jsem upravil nazev vlakna
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2016, 10:25

elbarto píše:........ a ta na rozdil od tusirky zasycha do minuty. Alespon to pisou na te z ebay.
Proc se tak boji dopravy letadlem nam mozna rekne молодой химик 4rest az na toto vlakno narazi. Mozna to je v dnesni dobe uz nejaky obecny zakaz horlavin do letadel.
já mám doma tyhle spreje a je to na bázi acetonky http://barvy-sprej.heureka.cz/kim-tec-r ... ej-400-ml/" onclick="window.open(this.href);return false;, alespoň to tak smrdí, normální barva ve spreji zasychá do 10min, tohle do 10 sec, kryvost teda nic moc, možná ty ve flaškách budou lepší, je na tom značka extrémně hořlavý :wink:, to je možná důvod toho omezení v posílání
tady se panečku rýsuje jak o život :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

16. 1. 2016, 8:13

No ohledně zákazu dopravy hořlavin letadlem je důvod jednoduchý. Naši přátelé 5x denně mlátící hlavou o zem a jednou za život na návštěvě v Mekka.
Prostě ke shození letadla stačí jen kamera, kde baterii nahradíme něčím co může bouchnout, ale neudělá to moc velký výbuch, když to však obklopíme několika spreji, láhví něčeho hořlavého apod. tak tu máme další Lockerbie. Sám jsem zažil, když na vás letová kontrola míří samopaly a pistolemi, protože jsem si zapomněl nabíječku na mobil v batohu, kde jsem měl dvě balení sladkého sýru, což na monitoru rentgenu vypadalo jako balení plastické trhaviny s rozbuškou. Spolucestující na mne pak koukali docela divně.
U sprejů, nebo obecně natlakovaných věcí je důvod tlakových rozdílů na zemi a v 10000m , dle letové hladiny.On totiž přepravní prostor není úplně plynotěsný, jako kabina a při letu by mohlo dojít vlivem změny tlaku k deformaci nádoby, jejímu protržení a následnému požáru. Tohle omezení platí pro spreje a plynové kartuše pro vařiče. Jinak vAndách jsem zažil, když se nám záložní kartuše od MSRka v cca 4200m.n.m. nafoukla. Přiznám se byli jsme poserové a hodili jí do nějaké rokle. Spousta lidí si tyhle jednorázové kartuše doplňuje sama na benzínce (taky to tak dělám, ale jen 3x) no a už jsem zažil v kempu na Lofotách jak jednomu chlapíkovi ufoukla a vypadalo to jako útok plamenometem, naštěstí se nikomu nic nestalo, ale ten chlapík se pak dvě hodiny klepal a řekl bych že zimou to nebylo.
Ono cokoliv je extrémně hořlavé (u těch barev jsou to rozpouštědla) jako aceton, toluen, xyleny, benzín, plynové oleje, ethylbenzen, ethylacetát, propanol, petrolej atd. Obava je taková, aby při nějaké turbulenci nedošlo k proražení obalu a následnému vytečení hořlavého objemu. Průšvih těhle hořlavých látek je, že jsou těkavé a pokud vznikne směs par (těch rozpouštědel) a vzduchu dojde časem k tvorbě hořlavé, nebo i samozápalné směsi. No a pak už jen stačí zásah bleskem, nebo výboj statické elektřiny (průlet mračnem) a bum.
U alkoholu to není problém, protože hoří až nad asi 56% obsahu ethanolu, no a většina chlastu má obsah 35-50%. Průšvih to může být u parfémů, známé nedávno na JFK zabavili nějakou drahou smradlavou vodu a strašně nadávala.
Hořlavé látky jdou přepravovat letecky, ale ta opatření jsou šílená. Láhev o objemu 1l je umístěna v plechovém soudku o objemu 10l meziprostor je vyplněn směsí obsahující sorbenty přepravovaných látek. Ta láhev je tam tak utemovaná, že s ní opravdu nejde pohnout. Ten soudek je vlastně plechový kyblík s pákovým uzávěrem víka. Víko má vespod těsnění z expandovaného teflonu a nesmí se použít více jak jednou. Celé je to oblepené samolepkami hořlavý, explozivní a křehký. Jednou ještě v Norsku jsme zkusili co ten soudek vydrží. Zavřeli jsme do toho malou tlakovou láhev s dusíkem, které jsme nechali pootevřený ventil, zavřeli jsme to a ponořili do nádrže s vodou. Žádné bublinky a když jsme to po třech hodinách vytáhli z nádrže a střelili do toho devítkou, tak plechovka odletěla za mocného syčení asi 10 metrů. Takže tlak vydrží opravdu velký. No a pak jsme jinou jednou shodili ze skály do fjordu (asi 60m), kdy vevnitř byla ta výplň a skleněná kapilára, v kyblíku byla sice malá díra od kamene, na který dopadla, ale kapiláru jsme vytáhli v celku.
No a tohle vše by za free shipping asi nebylo.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

16. 1. 2016, 8:29

Parádní rozbor, hodný chemického odborníka. Jedna věc mi ale není jasná: Jak jste do Norska dostali tu devítku. Možná i budeš vědět, kde sehnat berlínskou modř. Měl jsem toho plechovku, kterou jsem dobře schoval, aby se neztratila. Tak se opravdu neztratila, ale ani se už nenašla. :)
www.mosaznevyrobky.cz
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2016, 8:36

Pokud chcete berlínskou modř (samotný čistý pigment), tak mi napište. Myslím, že bych ještě nějakou sehnal. Cenu bych zjistil podle množství.
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

16. 1. 2016, 9:02

Kamarádka když ještě pracovala v Barvy a laky teluria, tak mi trochu přinesla, takže by to tam mělo jít koupit.

Jinak nebyla to devítka CZ75, ale Glock. Obě používají stejnou munici 9mm Luger. No za ten rok jsem si tam našel docela dost kamarádů. Spousta mladých Norů, protože je v 18-ti rodiče vykopnou z baráku (už je sere jak na ně nemůžou kůli Barnevertu šáhnout), tak jakmile je to možné je vyhodí ať se starají sami o sebe, no a když je nevezmou na vejšku, nebo nenajdou do tří měsíců práci, tak jdou na rok do armády. Spousta si jich ten Glock coby služební zbraň pak odkoupí. Navíc tam třetina lidí loví, takže o zbraně opravdu není nouze. V tamním sportisimu+hudysportu mají oddělení zbraní asi o stejné velikosti jako rybářského náčiní. Párkrát jsem byl s tamními lovci na sobech a jednou jsme byli na polárních liškách. Na takovýchto akcích jsem byl za blázna, protože jsem testoval všemožné ohříváčky, surrivor packy apod.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“