Nová modrá deska (krabice + LCD + klávesnice)

pajda
Příspěvky: 170
Registrován: 19. 3. 2010, 8:38
Bydliště: Hradec Králové

16. 6. 2012, 3:51

Pánové dlouho jsem situaci nesledoval, ale nedávno jsem na Goodluckbuy narazil na tyto poklady :D

Nová modrá deska 3osá samotná - 51,15USD vč. poštovného - na první pohled vypadá že má už "rychlejší" optočleny, zůstal DC/DC měnič pro galvanické oddělení + navíc na desce přibyl mikrokontrolér, který umí ošéfovat externí LCD a klávesnicový ovladač (asi existují 3/4/5osé varianty)

externí klávesnicový ovladač - 18,74USD vč poštovného - připojuje se do této nové desky (umí 3/4/5 osou desku)

externí grafický LCD display 128 x 64 - 30,47USD vč poštovného - připojuje se do této nové desky (umí 3/4/5 osou desku)

komplet 4 osá deska + LCD + klávesnice v jedné hliníkové kisně - 132,21USD vč. poštovného

ten komplet pro 4osy tak při dnešním kurzu vychází na cca 3500Kč vč poštovného/DPH/výpalného ČP

.. osobně jsem si přesně takovýhle set představoval, co se týče funkcí. Jak to celé může chodit samozřejmě netuším :roll:
pajda
Příspěvky: 170
Registrován: 19. 3. 2010, 8:38
Bydliště: Hradec Králové

30. 8. 2012, 11:02

Tak zdá se, že už i p. Tůma začal tyto desky dovážet do ČR, v každém případě dal k dispozici na svých stránkách manuál s popisem co to asi tak umí.

.. dle fotek z manuálu ta vlastní deska bohužel vypadá opět jako chaotický bastl :(

- sice tam jsou rychlé optočleny 6N137, s předřazenými 74HC14, ale opět nikde nevidím přítomnost DC/DC měniče s galvanickým oddělením (a jde mi hlavně o to galv. oddělení - to že tam jsou zase použity v kaskádě stabilizátory 7812 a 7805 není tak zásadní problém)
- takže galvanické oddělení se opět nekoná, navíc mi tam schází jeden optočlen pro společný signál Enable (ale třeba jsem jen slepý)

abych s tím jako nebyl hned hotový :mrgreen:

tak je třeba desce přičíst k dobru vyřešení nejzásadnějšího problému a to vyhození těch PC817. Takže bychom už asi i mohli s touto deskou zavést řeč na téma spolehlivost. Navíc přibyly celkem sympatické funkce (digitální zobrazení počtu přijatých kroků přepočtených na ujetou vzdálenost, ruční ovládání všech os, možnost nahrát program do paměti a pak jezdit bez PC) Takže tahle deska může být pro amatérskou stavbu mašinek pro "neproduktivní činnost" už zajímavá volba.

Samozřejmě pokud chcete jezdit "produktivně " tak i nadále platí ruce pryč a rovnou volit drivery M542 a 2M542.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22431
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2012, 6:31

moznost nahrat program do pameti?
necetl jsem manual ale nezda se mi ze by tam bylo neco takoveho
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6960
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

2. 9. 2012, 9:16

ta nejvišší řada to prý opravdu umí :
http://www.cnc.inshop.cz/3a/driverpro4k ... ItemIdx=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22431
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2012, 9:20

jaj no precetl jsem si to a fakt nechapu jak muze nekdo vyvijet neco takhle nesystemoveho ale budiz asi to ma sve blbce (ehm... chtel jsem rict kupce)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kamilpetrjansta
Příspěvky: 204
Registrován: 28. 8. 2006, 11:13
Bydliště: Brno - venkov
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2012, 9:09

Jen taková malá poznámečka k http://www.cnc.inshop.cz/3a/driverpro4k" onclick="window.open(this.href);return false; ... ItemIdx=15.
Možná jsem rejpal, ale když chce někdo něco prodávat tak by mohl dodat český manuál. :(
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 9. 2012, 9:11

a když chce někdo kritizovat měl by dát správně odkaz :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22431
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2012, 9:24

na tom manualu bych moc nebaziroval nebo jsi snad videl ze by v GM prekladali datasheety od tranzistoru atd....
tohle jsou komponenty kde se predpoklada nejaka znalost a to i jazyka
precijenom to vyzaduje odbornou montaz
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kamilpetrjansta
Příspěvky: 204
Registrován: 28. 8. 2006, 11:13
Bydliště: Brno - venkov
Kontaktovat uživatele:

3. 9. 2012, 10:43

No tak to sorry pánové jestli jsem se vás tak dotknul. Já s tou angličtinou problém nemám, ale můj názor je takový, že
když chce někdo na něčem vydělávat tak by tomu měl dát patřičnou formu, ať se vám to líbí nebo ne.
Když něco koupím v zahraničí tak samozřejmě manuál v CZ nebude, ale český prodejce by ho mít mohl. To je důvod
proč českých prodejců využívám minimálně. Je to můj názor, který nikomu nevnucuji!!!!!!!
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22431
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 9. 2012, 2:50

Nedotknul jen mi to prijde zbytecny u veci ktery nejsou urceny pro koncove zakazniky
Nikdy se mi nedostalo ofiko vzdelani v anflickem jazyce ale pro muj obor je to mezbytne
Ostatne mi to dal sezrat uz kantor na stredni kdyz mi rekl ze si mam najit parametry v datasheetu
A na moji stiznost reagoval tak ze predemne hodil slovnik :)
A mel pravdu bez anglictiny jsem v oboru zcela nepouzitelnej a svet se nebude prizpusobovat me, ale ja jemu
Btw. S tim slovnikem to bylo drsny ale nakonec jsem neco vykresal a makalo to a o tom ta skola byla
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

3. 9. 2012, 3:41

Tak nevím, zda má někde uvedeno, že neprodává koncovým zákazníkům.
Pokud ne, tak prodává, a myslím že chce. Přece hobík je koncák, ne?
Já už jsem taky postarší kus, nás učili jen rusky, (i když po okupaci chvíli
ani to ne) tak se s tím peru taky. No ale když je toho moc, tak kleju na komouše.
To ale není omluva, mohl jsem se učit sám za svoje. Teď už to do té palice jde blbě.
Někde jsem četl, že 98% veškeré technické literatury vychází v angličtině.
To jen tak na okraj.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22431
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 9. 2012, 4:46

Jeste k tomu jak chapu koncaka v relaci k mym prispevkum v tomto vlakne
Koncak-uzivatel
Stavitel-odbornik ktery zna mechaniku elektroniku a anglictina mu pravdepodobne necini problem
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pájač
Příspěvky: 1143
Registrován: 28. 1. 2008, 8:35
Bydliště: Levice

3. 9. 2012, 5:27

Raz darmo, predáva tovar, ktorý vyžaduje manuál a má ho mať v jazyku krajiny kde ho predáva. Aspoň na Slovensku je to tak.
Nemáš CNC - nič neznamenáš.
30.01.10 pokusne spustené CNC. Neviem, ako som mohol doteraz bez neho žiť. ><((((º>
http://www.fishpol.sk
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22431
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 9. 2012, 6:37

krasna teorie podlozena zakonem ale nekdy proste nerealizovatelna
si predstav napriklad firma jako TME http://www.tme.cz" onclick="window.open(this.href);return false; budto to nebudou dodrzovat a nebo se vykaslou na podnikani v tomhle oboru a kdyz to tak udelaji vsichni uz si v cechach nekoupis ani LED diodu
napriklad manual ke GSK me stal za prelozeni 40 000,- dejmetomu ze mas v prodeji 100 000 polozek a ke kazde mas zaplatit preklad to mas (jestli spravne pocitam nuly) bratru za ctyri miliardy ktery se ti vpodstate nevratej
proste to nejde
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pájač
Příspěvky: 1143
Registrován: 28. 1. 2008, 8:35
Bydliště: Levice

3. 9. 2012, 6:59

Ešte raz. U nás to zákon vyžaduje a nikoho zo ŠOJ-ky nezaujíma ako si ten manuál zadovážiš. Keď ho nemáš a ti na to prídu, máš problém a pokuta ťa neminie. Navyše tovar predávať nesmieš až do odstránenia nedostatku.
Ak kúpené zariadenie poškodíš neodbornou manipuláciou, všetku zodpovednosť nesie predajca pretože ti nedodal zrozumiteľný návod na používanie.
Nemáš CNC - nič neznamenáš.
30.01.10 pokusne spustené CNC. Neviem, ako som mohol doteraz bez neho žiť. ><((((º>
http://www.fishpol.sk
Odpovědět

Zpět na „cinske desky s TB-6560 cervena a modra“