Cena nabízeného zboží

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

21. 3. 2011, 9:24

Navrhuji zda by bylo možné dát do záhlaví prodejní sekce následující pravidlo, protože to co se v sekci děje je až skoro lynčování:
Cena nabízeného předmětu je dána nabídkou a poptávkou. Je svobodné právo prodávajícího nabídnout cenu jakoukoliv a je právo kupujícího předmět za danou cenu nekoupit, nebo nabídnout cenu jakou akceptuje, tedy smlouvat o ceně. Jakékoli hádky a osočování za vysoké/nízké ceny se v těchto diskuzích nepřipouští.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22402
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 3. 2011, 9:37

je to v pravidlech a davam i do zahlavi tematu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
unudle
Příspěvky: 45
Registrován: 14. 7. 2009, 3:05
Bydliště: Bučovice u Votic

21. 3. 2011, 9:43

Nedohadují se, jestli je cena vysoká, nebo nízká, ale o tom, že tam není žádná.
unudle
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22402
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 3. 2011, 9:44

to je ostatne proti pravidlum fora
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

21. 3. 2011, 9:45

To není reakce jen na baxiho inzerát pozoruju to tam už déle.
gnat
Příspěvky: 1002
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

21. 3. 2011, 10:21

Ben Ash píše:...nebo nabídnout cenu jakou akceptuje, tedy smlouvat o ceně...
To bohužel na tomhle foru podle pravidel nesmíš. Je zakázáno jakékoliv komentování ceny a bez argumentace si nějak smlouvání nedokážu představit. Už jsem tady za pokusy dohodnout se na nějaké běžné ceně veřejně ve vlákně byl napomínán a díky tomu jsem přestal tady nakupovat. Já fakt nemám čas čekat, až nějaký zabedbněný dubový palici za půl roku dojde, že ta jeho cena je nesmysl. Přitom nechápu proč zrovna tohle prodávajícímu vadí. Když to smlouvání jde veřejně ve vlákně, tak se často najde někdo, kdo je ochoten to vzít za vyšší cenu než já. Nevím proč mají všichni Čecháčci ve zvyku péct pořád něco pod pokličkou potají PMkama a proč je to zakotveno v pravidlech.
SABLE-2015
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

21. 3. 2011, 10:50

Nikomu přeci není bráněno v tom, že když chce určité zboží nabízené v inzerci koupit, a cena se mu za zboží zdá vysoká, aby se na prodávajícího obrátil v SZ, a navrhl mu cenu, za jakou by inzerované zboží koupil. Ale cena za zboží má být vždy uvedená, aby kupující byl v obraze. Ale dělat tady z fora AUKRO, tak to snad ne. Rosťa
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

21. 3. 2011, 10:57

No, také s mi nelíbí hádky, ale přece jen snad je rozdíl mezi běžným inzerátem a nabídkou na našem fóru? Tady se přece reakce přímo očekává - ovšem pokud ne, tak ať se to řeší přes SZ. Dám inzerát že něco prodávám nebo kupuji a konec, vlákno se zamkne - žádné ceny (to je přece soukromá věc), žádné hádky, žádná upozornění na lumpa, který mne podfoukl, nic. Kdo má zájem, pošle soukromou zprávu. Je to prostý inzerát, tak proč (s prominutím) zasírat fórum tapetováním příspěvky typu "Chci 10000", "Dám 5000", "chci furt 10000",...
Zdá se to přehnané? Když nesmím diskutovat, tak by to byla jediná forma, proti které by nikdo nic nemohl říct. A že zájemci by diskutovat mohli, ale nesměli přitom říct, proč se jim zdá cena nadnesená? A jak hned poznáte, že to je nebo není zájemce? Asi bude admin sedět a sledovat tu povznášející diskuzi a jakmile se "ne"zájemce prozradí, bude ho banovat...
Moje krédo je, že nic se nemá přehánět, takže doporučuji zasahovat jako dosud, jen v konkrétních případech.

Tak tohle jsem napsal a chtěl odeslat, když v tom mne systém upozornil, že přišel další příspěvek, od nicku "gnat". To je pán, který mi za jisté zboží, koupené levněji v cizině, nabídl tu "cizí" cenu bez dopravy, ještě sníženou o jím odhadnutou amortizaci. Přitom mi květnatě vysvětlil, že lepší cenu nemám právo požadovat, že mi tím dokonce dělá laskavost (doslova). Já jsem ve svém bludu setrval a neslevil. On nekoupil. Já prodal o několik měsíců později jinému. On tento obchod vnitřně neschvaluje a nazývá mne "týpkem" a nyní dokonce "dubovou palicí", věří, že předmět dosud vlastním a vzteká se za jakési veřejné pokárání, které mi také zřejmě připisuje k dobru. Vlákno s naší pofidérní diskuzí bylo smazáno, takže každý si může myslet a říkat co chce. Já to nedělal až do této chvíle, kdy jsem zjistil, že tento "gnat" má stejný názor jako já, tj. nechat možnost diskuze. Teď se přiznám, že mi dává dost práce u svého názoru na svobodnou diskuzi setrvat.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22402
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 3. 2011, 11:07

at si prodejce nastreli cenu za kterou chce prodat a zajemci kteri vidi v jake cenove kategorii to je a co to je se pak rozhodnou privatne diskutovat
ale minimalne nejakej nastin ceny by tu mel byt a dizkuze at si je nekde jinde nikdo na to handrkovani neni zvedavej
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
gnat
Příspěvky: 1002
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

21. 3. 2011, 11:32

Miller píše:...Tak tohle jsem napsal a chtěl odeslat, když v tom mne systém upozornil, že přišel další příspěvek, od nicku "gnat". To je pán, který mi za jisté zboží, koupené levněji v cizině, nabídl tu "cizí" cenu bez dopravy, ještě sníženou o jím odhadnutou amortizaci. Přitom mi květnatě vysvětlil, že lepší cenu nemám právo požadovat, že mi tím dokonce dělá laskavost (doslova). Já jsem ve svém bludu setrval a neslevil. On nekoupil. Já prodal o několik měsíců později jinému. On tento obchod vnitřně neschvaluje a nazývá mne "týpkem" a nyní dokonce "dubovou palicí", věří, že předmět dosud vlastním a vzteká se za jakési veřejné pokárání, které mi také zřejmě připisuje k dobru. Vlákno s naší pofidérní diskuzí bylo smazáno, takže každý si může myslet a říkat co chce. Já to nedělal až do této chvíle, kdy jsem zjistil, že tento "gnat" má stejný názor jako já, tj. nechat možnost diskuze. Teď se přiznám, že mi dává dost práce u svého názoru na svobodnou diskuzi setrvat.
Jsem už starší pán a pohybuji se ve světě už nějaký ten pátek a proto obvykle na osobní výpady na foru nereaguji. Protože je zde bráno do huby mé jméno a přitom některé skutečnosti zde uváděné jdsou hrubě zkreslené (skoro bych i použil termín lživé), dám sem první a upozorňuji dopředu že i poslední svou reakci na tento post:

1. nevím jak p. M. přišel na to, že v obecné diskusi, kde se nezmiňuje ani jeho předmět prodeje ani jeho osoba je nějaké expresivní označení určeno zrovna jemu. Pokud vím, tak to vlákno, kde jsme spolu smlouvali je už více než rok staré. Ty expresivní výrazy rozhodně nikomu konkrétnímu určeny nebyly, měly zdůraznit negativa klasické české povahy. Je mi líto, že si je vztáhl na sebe, ale i to má jistou vypovídající hodnotu (pořád se mi připomíná to přísloví o potrefené huse).

2. nabídl jsem cenu za cca. 2 roky použité vřeteno ze 3. ruky (pan M. ho předtím koupil od jiného člena fora) bez záruky a s ) s opotřebovanými uhlíky o 20% nižší než za jakou jsem měl objednané nové se zárukou v Německu (40 km za hranicemi, kam jsem se chystal přespříští týden). Všechny tyto argumenbty jsem uvedl veřejně v onom vlákně, včetně webu, kde jsem objednával. Z mé strany nebyl použit žádný expresivní výraz. Zda ta nabídka byla dobrá nebo špatná si posuďte sami. Pro pana M. dobrá nebyla a já to bez jakéhokoliv dalšího komentování ve vlákně akceptoval. Vlákno bylo později ještě několikrát obnoveno a protože jsem měl už vřeteno doma, tak jsem do něj dále nepřispíval (žádnými komentáři typu já ho před měsícem koupil za ty samé peníze nové).

3. nakupoval jsem tu přes inzerci od cca. 5 lidí z fora a myslím, že každý z nich může potvrdit moji serióznost a to, že vše, co jsem napsal do vlákna nebo do PM a na čem jsme se dohodli jsem do puntíku dodržel. O to více mě mrzí takovýto nečekaný osobní útok.

Je mi líto, že pan M. si neúspěch našeho potencionálního obchodu bere tak osobně, ale už by se mohl trochu probudit do reálného světa. Každý, kdo se živí prodejem, mu jistě potvrdí, že ne vždy se obchod uzavře s prvním zájemcem a že to určitě pro žádnou stranu není prohra.
SABLE-2015
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22402
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 3. 2011, 11:59

ja si tu tehdejsi debatu pamatuju a to mam HOSIP syndrom
bude to asi tim ze to smlouvani mi neprislo uplne korektni a vpodstate asi i neprimo pohanelo zbozi ktere se prodavalo za ne az tak nebvyklou cenu

uz to tu probiralo mockrat jako ze prodavam neco a za nekolik penez a nekdo k tomu pripise to muzu mit z ciny za polovic
ale kde je pak doprava kde je jistota ze vubec neco dorazi kde je termin dodani - to je totiz ten rozdil v cene a nekdo kdo si to proste z te ciny neumi dovezt nebo nechce cekat nebo buhvi co
tj cena byla asi normalni a nebyl duvod to zbozi hanet

ostatne v posledni dobe na to zacinam byt dost alergickej
prijde clovek a rekne ze chce slevu na GSK :shock:
kde ji mam jako vyhrabat?
dostane naferovku odkryty ceny a vidi ze neni kde a stejne smlouva
hanba by ho mela fackovat
v tu chvili mam 100 chuti skrejt ten otevreny obchod narazit na to v CR obviklych 300% prirazku a pak z toho davat 5% dolu kazdemu kdo se zepta na slevu
tohle tady chceme?
to si tady pestujeme?
vzdyt kazdej kd o nadava na vladu a na pomery v tyhle republice to timhle svym chovanim nevedomky podporuje a pestuje
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

21. 3. 2011, 2:36

gnat píše:
Ben Ash píše:...nebo nabídnout cenu jakou akceptuje, tedy smlouvat o ceně...
To bohužel na tomhle foru podle pravidel nesmíš. Je zakázáno jakékoliv komentování ceny a bez argumentace si nějak smlouvání nedokážu představit. Už jsem tady za pokusy dohodnout se na nějaké běžné ceně veřejně ve vlákně byl napomínán a díky tomu jsem přestal tady nakupovat. Já fakt nemám čas čekat, až nějaký zabedbněný dubový palici za půl roku dojde, že ta jeho cena je nesmysl. Přitom nechápu proč zrovna tohle prodávajícímu vadí. Když to smlouvání jde veřejně ve vlákně, tak se často najde někdo, kdo je ochoten to vzít za vyšší cenu než já. Nevím proč mají všichni Čecháčci ve zvyku péct pořád něco pod pokličkou potají PMkama a proč je to zakotveno v pravidlech.

Nevím jestli tou dubovou palicí myslíš mně, v každém případě se mne to dotklo.To, že jsem nedal cenu má své důvody.Domníval jsem se , že tady na fóru jsou lidi, kteří vědí kolik co stojí.Jenže jsem se asi spletl , protože ti lidé píšou na SZ zprávičky typu ,to máš předražený, to nikdy neprodáš atd.To je právě to ,co jsem nechtěl aby se probíralo tady na fóru a otevřeně.Za celou sestavu co nabízím jsem dal téměř 90 000,- a tak nevidím důvod proč to neprodat za pro mě slušnou cenu.Nemám nutnost to prodávat.Pokud to nikdo za ty peníze nekoupí, nechám si to a použiji některé části na novou.Chci si jen udělat něco lepšího pevnějšího silnějšího jehož rozpočet určitě přesáhne sto tisíc a taky nebudu s firmami smlouvat , že to je moc a co , že si to dovolují dát cenu 3 kč za mm kolejničky, nebo 1600,- za vozíček.Prostě to koupím a nenadávám nikomu do dobových palic.
gnat
Příspěvky: 1002
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

21. 3. 2011, 2:41

Aúúú. Nemyslel jsem nikoho konkrétně, poukazoval jsem na to, že když se ve vlákně o ceně nediskutuje, tak trvá šíleně dlouho, než prodávajícímu dojde, že s cenou přestřelil a sundá jí. Jsou tu vlákna občas zlevňovaná i třeba 2 roky stará. Problém je, že než se tímhle způsobem dojde k rozumné ceně (rozuměj ceně za kterou se daná věc běžně ve světě prodává), tak už to mám vesměs dávno doma z Číny.
SABLE-2015
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22402
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 3. 2011, 2:52

v tom pripade jsi na svem a nemusis se nejakou predrazenou nabidkou zabyvat
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

21. 3. 2011, 4:27

Pokud pane s nickem "gnat" uvádíte věci na pravou míru, tak já zkusím aspoň jeden bod:

1. Nenabízel jsem žádné vřeteno "z třetí ruky", objednal jsem si ho v Německu sám v srpnu 2009 a mám ještě kopii faktury od "Sell it easy" a jsem ochotný ji sem dát. Nepamatuji si přesně, kdy jsem ho nabízel, ale bylo to loni, čili bylo nanejvýš rok staré a patrně v záruce, ovšem v "německé" a psal jsem, že je v perfektním stavu, protože jsem ho používal jen jako mikrovrtačku a to jen příležitostně doma na tišťáky, ne v nějakém provozu a požadoval jsem cenu o 1000 kč nižší, než tehdy stálo na našem trhu, pak jsem ještě 500 slevil. Vy jste nabízel o zhruba dalších 1000 kč méně. To, že jste mi možná nějakého zákazníka odehnal, za to jsem vám nevynadal. A to byla možná chyba.

Nevím, kde jste vzal zkazku, že jde o nějaký starý křáp, ale jestli myslíte tohle:
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=7&t ... xon#p41907
tak si to přečtěte pořádně. Dokonce i tam píšu, že nové vřeteno mám.
Takže mi to připadá, že jste si zkombinoval nějaké věci dohromady, ale to je váš problém, stejně jako o někom prohlašovat, že je týpek a dubová palice jen proto, že nevyhovuje vaší představě o správném obchodu. A je celkem jedno, koho jste měl na mysli, není to slušné.
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“