Nalezeno 5460 výsledků hledání

od Zdenek Valter
24. 6. 2026, 8:42
Fórum: Ostatní software
Téma: EAGLE PCB Rady začátečníkovi
Odpovědi: 321
Zobrazení: 170105

Re: EAGLE PCB Rady začátečníkovi

Tak dneska mi přestal fungovat Eagle na WIN 11
Už se ani neotevře ....
Takže buď crack nebo ten Kicad.
od Zdenek Valter
12. 6. 2026, 11:32
Fórum: kdyz nebudes vedet kam
Téma: Štítky Mars
Odpovědi: 18
Zobrazení: 7495

Re: Štítky Mars

Těší mne Barte, že jsem to nedělal nadarmo ;-)
Ať Ti slouží!!
od Zdenek Valter
31. 5. 2026, 8:09
Fórum: Srazy, akce, výstavy, burzy
Téma: velký sraz k výročí založení fora 30.5. 2026 sobota
Odpovědi: 107
Zobrazení: 60764

Re: velký sraz k výročí založení fora 30.5. 2026 sobota

Já bych se přimlouval i za CNC pokec ve čtvrtek odpoledne.
A sobotní sraz cca jednou za rok.
od Zdenek Valter
31. 5. 2026, 6:30
Fórum: Srazy, akce, výstavy, burzy
Téma: velký sraz k výročí založení fora 30.5. 2026 sobota
Odpovědi: 107
Zobrazení: 60764

Re: velký sraz k výročí založení fora 30.5. 2026 sobota

Díky všem za účast!
Jen prosba na donátory,
není-li totiž vaše nabídka využita zbyde na místě a je nutné jí někam odvézt.

Včera jsem to naházel do auta a vešlo se to jen tak tak.
Dneska ráno jsem to přeskládal takže to pak už odvézt nebyl problém.
od Zdenek Valter
4. 5. 2026, 6:44
Fórum: kdyz nebudes vedet kam
Téma: Tvarovací válce
Odpovědi: 12
Zobrazení: 2644

Re: Tvarovací válce

Jde o to, zda je tam správná rozteč zubů tedy těch cca 2,209mm, a ten polotovar je alespoň stejně široký tj, 50mm. Tak modul 0,7 má rozteč 2,199 a 44 zubů vnějškem je 32,2 tohle není problém odvalit v jakékoli délce👍 Nevím přesně k čemu, ale tohle dělám docela pravidelně pro jednoho zákazníka taky ...
od Zdenek Valter
4. 5. 2026, 1:58
Fórum: kdyz nebudes vedet kam
Téma: Tvarovací válce
Odpovědi: 12
Zobrazení: 2644

Re: Tvarovací válce

Jde o to, zda je tam správná rozteč zubů tedy těch cca 2,209mm, a ten polotovar je alespoň stejně široký tj, 50mm.
od Zdenek Valter
4. 5. 2026, 1:48
Fórum: kdyz nebudes vedet kam
Téma: Tvarovací válce
Odpovědi: 12
Zobrazení: 2644

Re: Tvarovací válce

Zkusil jsem to i vymodelovat
od Zdenek Valter
3. 5. 2026, 3:27
Fórum: kdyz nebudes vedet kam
Téma: Tvarovací válce
Odpovědi: 12
Zobrazení: 2644

Tvarovací válce

Potřeboval bych tyto válce ideálně z kovu popřípadě pokud se nedělají jako válce do třeba zlatnické valcny. Závit je oblý - slouží to na tvarování hliníkové folie 0,1 mm jako model vlnitého plechu 1:87 ;-) Vnější průměr je cca 31,7 mm vnitřní cca 30,3 mm - zub je půlkulatý. Válec má 44 zubů (spočítá...
od Zdenek Valter
24. 4. 2026, 12:22
Fórum: konvenční soustruhy
Téma: Chvění TOS SU32 a dělá vlny na obrobku
Odpovědi: 206
Zobrazení: 60841

Re: Chvění TOS SU32 a dělá vlny na obrobku

drama pokračuje... asi by to chtělo víc číst nicméně k věci, není jednodušší tu univerzálu vrátit a koupit kompatibilní set? za předpokladu, že je to nové z obchodu 2x měř, 1 řež (kupuj) Hele já si pamatuji z dílen na základce, kde jeden z mých starších spolužáků dělal výzdobu ala Kája Saudek kde b...
od Zdenek Valter
17. 4. 2026, 4:49
Fórum: Prodej
Téma: Mosaz pr.40mm
Odpovědi: 14
Zobrazení: 3412

Re: Mosaz pr.40mm

Nikdo nic? Nechápu Tvou otázku - to si máme jako případní zájemci spočítat váhu z objemu a tedy kolik Ti máme zaplatit? Není lepší pro potenciálního kupce napsat celkovou váhu popřípadě váhu jednotlivých kusů a cenu všeho nebo jednotlivých kusů? Ty to na fotce nevidíš? Váha každého kusu tam je. Poč...
od Zdenek Valter
17. 4. 2026, 4:49
Fórum: Prodej
Téma: Mosaz pr.40mm
Odpovědi: 14
Zobrazení: 3412

Re: Mosaz pr.40mm

Nikdo nic? Nechápu Tvou otázku - to si máme jako případní zájemci spočítat váhu z objemu a tedy kolik Ti máme zaplatit? Není lepší pro potenciálního kupce napsat celkovou váhu popřípadě váhu jednotlivých kusů a cenu všeho nebo jednotlivých kusů? Ty to na fotce nevidíš? Váha každého kusu tam je. Poč...
od Zdenek Valter
16. 4. 2026, 11:30
Fórum: Prodej
Téma: Mosaz pr.40mm
Odpovědi: 14
Zobrazení: 3412

Re: Mosaz pr.40mm

Milan+ píše: 14. 4. 2026, 8:21Nikdo nic?
Nechápu Tvou otázku - to si máme jako případní zájemci spočítat váhu z objemu a tedy kolik Ti máme zaplatit?
Není lepší pro potenciálního kupce napsat celkovou váhu popřípadě váhu jednotlivých kusů a cenu všeho nebo jednotlivých kusů?
od Zdenek Valter
16. 4. 2026, 11:30
Fórum: Prodej
Téma: Mosaz pr.40mm
Odpovědi: 14
Zobrazení: 3412

Re: Mosaz pr.40mm

Milan+ píše: 14. 4. 2026, 8:21Nikdo nic?
Nechápu Tvou otázku - to si máme jako případní zájemci spočítat váhu z objemu a tedy kolik Ti máme zaplatit?
Není lepší pro potenciálního kupce napsat celkovou váhu popřípadě váhu jednotlivých kusů a cenu všeho nebo jednotlivých kusů?
od Zdenek Valter
7. 4. 2026, 8:24
Fórum: Prodej
Téma: Mini tk nože
Odpovědi: 10
Zobrazení: 1564

Re: Mini tk nože

Tohle je spíš na větší mašiny.
Na Alíku je těch držáků SHB12 spousta a nejsou tak drahé:
https://www.aliexpress.com/w/wholesale- ... older.html
od Zdenek Valter
7. 4. 2026, 8:24
Fórum: Prodej
Téma: Mini tk nože
Odpovědi: 10
Zobrazení: 1564

Re: Mini tk nože

Tohle je spíš na větší mašiny.
Na Alíku je těch držáků SHB12 spousta a nejsou tak drahé:
https://www.aliexpress.com/w/wholesale- ... older.html
od Zdenek Valter
5. 4. 2026, 6:40
Fórum: kdyz nebudes vedet kam
Téma: Nakupy z ARCEuroTrade
Odpovědi: 16
Zobrazení: 4484

Re: Nakupy z ARCEuroTrade

Sehnal jsem před cca třičtvrtě rokem malá sklíčidla s JT0 a spoléhal jsem na tuhle firmu, kde měli v nabídce trny MT2 JT0.
Bohužel teď jsem je sehnal až v Austrálii....
od Zdenek Valter
5. 4. 2026, 6:26
Fórum: kdyz nebudes vedet kam
Téma: Nakupy z ARCEuroTrade
Odpovědi: 16
Zobrazení: 4484

Re: Nakupy z ARCEuroTrade

Tak chlapci máme po žížalkách.
Tato britská firma loni po prázdninách zavřela .....
https://www.model-engineer.co.uk/forums ... sing-down/
:( :( :( :(
od Zdenek Valter
5. 4. 2026, 12:15
Fórum: konvenční soustruhy
Téma: Chvění TOS SU32 a dělá vlny na obrobku
Odpovědi: 206
Zobrazení: 60841

Re: Chvění TOS SU32 a dělá vlny na obrobku

Dobrá, když nedokážeš udržet rovně vřeteno při měření, tak zkus měřit na té tyči co nejblíž univerzále.

Přejít na rozšířené vyhledávání