Nalezeno 552 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 27. 6. 2026, 7:09
- Fórum: výrobky a obrobky
- Téma: Co jste dneska bastlili? Vytvareli....
- Odpovědi: 15357
- Zobrazení: 7097851
Re: Co jste dneska bastlili? Vytvareli....
A ono se pri nakupu bezne kouka pod dekl, abych videl, jak je to udelany? Je to uplne blba otazka? To zalezi od koho kupujes. Kdyz jsem kupoval Fronika, prijel prodejce ke mne, svarecku mi predstavil a nechal na tyden doma at si ji vyzkousim jestli mi sedi. Behem toho tydne jsem si ji mohl vyzkouse...
- 25. 6. 2026, 11:57
- Fórum: konvencni obrabeni
- Téma: Vnitřní obrábění tažené oceli S355
- Odpovědi: 36
- Zobrazení: 2775
Re: Vnitřní obrábění tažené oceli S355
Ja bych hledal pricinu i nekde tady.
Jaky mas platek, radius, ..?
Mas nuz spravne ustaveny do osy?
Jake mas vylozeni noze, jaky prumer?
Jak moc mas vylozeny obrobek ze sklicidla?
Jaky mas platek, radius, ..?
Mas nuz spravne ustaveny do osy?
Jake mas vylozeni noze, jaky prumer?
Jak moc mas vylozeny obrobek ze sklicidla?
- 20. 6. 2026, 6:57
- Fórum: Prodej
- Téma: Hliník EN AW-7075 T6 - 12x360x370 - SLEVA
- Odpovědi: 6
- Zobrazení: 846
Re: Hliník EN AW-7075 T6 - 12x360x370 - SLEVA
Vezmu si ho, doladíme po SZ.
- 20. 6. 2026, 6:57
- Fórum: Prodej
- Téma: Hliník EN AW-7075 T6 - 12x360x370 - SLEVA
- Odpovědi: 6
- Zobrazení: 846
Re: Hliník EN AW-7075 T6 - 12x360x370 - SLEVA
Vezmu si ho, doladíme po SZ.
- 13. 6. 2026, 6:28
- Fórum: konvenční soustruhy
- Téma: Pomocný suport pro malý hobby soustruh
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 3170
Re: Pomocný suport pro malý hobby soustruh
No určitě máš rozdíl mezi upichováním a “klasickým” podélným soustružením, tam ty vyšší otáčky klidně zkus a případně si pohrát s posuvem. Nebo ze začátku točit kličkou / kolečkem ať víš jestli rychle, nebo pomalu, ať pro to dostaneš “cit”. K ozubeným kolům. Je to tvůj stroj, ale já bych to u tvého ...
- 12. 6. 2026, 8:14
- Fórum: konvenční soustruhy
- Téma: Pomocný suport pro malý hobby soustruh
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 3170
Re: Pomocný suport pro malý hobby soustruh
Vážení kolegové. Chtěl bych rozpoutat debatu o pomocném suportu pro malý soustruh. Jedná se mi o následující problém....... Ahoj, s tou kostkou, řeším to teď také, ale jen proto, že momentálně na větším soustruhu nožový suport nemám, má to samo své limity (opravy závitů, kužely, velké závity (najíž...
- 3. 6. 2026, 8:40
- Fórum: Prodej
- Téma: Univerzálka 200:
- Odpovědi: 9
- Zobrazení: 1429
- 3. 6. 2026, 8:40
- Fórum: Prodej
- Téma: Univerzálka 200:
- Odpovědi: 9
- Zobrazení: 1429
- 25. 5. 2026, 11:47
- Fórum: Nákup
- Téma: Nákup MN80 Upínacia tyč na klieštiny
- Odpovědi: 4
- Zobrazení: 661
Re: Nákup MN80 Upínacia tyč na klieštiny
Když neseženeš, mohu ti ji oměřit.
- 1. 5. 2026, 11:14
- Fórum: Prodej
- Téma: Titan gr. 5 tyce plechy
- Odpovědi: 12
- Zobrazení: 1513
Re: Titan gr. 5 tyce plechy
Ahoj, kdyz by zbyli plechy vzal bych si 1kus 1mm a 1ks 1.7mm.
Moc dekuji, Pavel
Moc dekuji, Pavel
- 1. 5. 2026, 11:14
- Fórum: Prodej
- Téma: Titan gr. 5 tyce plechy
- Odpovědi: 12
- Zobrazení: 1513
Re: Titan gr. 5 tyce plechy
Ahoj, kdyz by zbyli plechy vzal bych si 1kus 1mm a 1ks 1.7mm.
Moc dekuji, Pavel
Moc dekuji, Pavel
- 29. 4. 2026, 11:54
- Fórum: konvenční soustruhy
- Téma: Soustruh sm 16
- Odpovědi: 639
- Zobrazení: 323144
Re: Soustruh sm 16
Ahoj, mam zde další prosbičku. Vyfotil by jste mi někdo prosím jak vypadají stírátka na B-čku.
Moc díky, Pavel
Moc díky, Pavel
Re: Tušírovací mostové pravítka 500mm a 1000mm
Stavim se do rady na mensi. Do Velkych Priklep popr. Usti se klidne otocim.
Re: Tušírovací mostové pravítka 500mm a 1000mm
Stavim se do rady na mensi. Do Velkych Priklep popr. Usti se klidne otocim.
- 27. 4. 2026, 2:57
- Fórum: dalsi
- Téma: Drážkovací/obrážecí nože do obrážecí hlavy FN32
- Odpovědi: 7
- Zobrazení: 3900
Re: Drážkovací/obrážecí nože do obrážecí hlavy FN32
Ahoj, nedavno jsem to resil akorat na FN20. Origo obrazeci noze na tyhle hlavy asi byly, ale bylo jich jak safranu.
Takze nezbude nez vyrobit redukci pro klasicke drazkovaci noze. Ted jsem to tam upnul dost na hulvata jen s podlozkama a necekane nic moc
Takze nezbude nez vyrobit redukci pro klasicke drazkovaci noze. Ted jsem to tam upnul dost na hulvata jen s podlozkama a necekane nic moc
- 23. 4. 2026, 10:14
- Fórum: konvenční soustruhy
- Téma: Soustruh sm 16
- Odpovědi: 639
- Zobrazení: 323144
Re: Soustruh sm 16
Jj, lyra a vymena kola na tom videu nejsou. Ale i tak to kape vedle. To ale neni problem, upravim tu zkrapeci tycku. Spis mi slo o mnozstvi. Jinak prosta 16 ani A hydrauliku nema.
- 21. 4. 2026, 6:51
- Fórum: Multioborová diskuze o technických tématech
- Téma: Podlepení vodících ploch?
- Odpovědi: 16
- Zobrazení: 8972
Re: Podlepení vodících ploch?
Vylevat urcite nechci (o tom uz nevim vubec nic), dokazu si jen predstavit narocnost provedeni v domacich podminkach aby to k necemu bylo. Kontakt urcite nekdo se zajmem ocenj…. Ten turcit jsem nikdy nedelal, ale alespon nejake povedomi mam abych si na to pripadne troufnul. Podle poznatku vyse podle...
- 18. 4. 2026, 7:20
- Fórum: konvenční soustruhy
- Téma: Soustruh sm 16
- Odpovědi: 639
- Zobrazení: 323144
Re: Soustruh sm 16
Ahoj, jak dokončuji (konečně) práce na opravě mého B tak mi vyvstali 2 otázky. 1. mazání ozubených kol v závitové převodovce je řešeno hydraulikou a takovou zkrápěcí trubkou. Přívod oleje jde přiškrtit v podstatě asi na 2 úrovně, nic jiného se mi nepodařilo, co je správně? Viz. videa v odkazech níže...
- 18. 4. 2026, 3:46
- Fórum: Multioborová diskuze o technických tématech
- Téma: Podlepení vodících ploch?
- Odpovědi: 16
- Zobrazení: 8972
Re: Podlepení vodících ploch?
Díky, takhle mi to stačí. Já se právě s turcitem ještě nedělal a myslel si že se vyrovnávají i menší rozměry. Že se pak zaškrabává jsem na finiš jsem věděl. Tak já podlepím jen klín a udělám tu matici, i jsem to tak měl původně v plánu.
Pavel
Pavel