Nalezeno 1307 výsledků hledání

od shaolin
12. 6. 2026, 4:52
Fórum: Zacinam stavet a nevim jak na to
Téma: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory
Odpovědi: 165
Zobrazení: 165863

Re: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory

A pár oddychových fotiek okolia pre inšpiráciu ;)
Možno tu niekedy prideme prespat …
od shaolin
12. 6. 2026, 4:29
Fórum: Zacinam stavet a nevim jak na to
Téma: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory
Odpovědi: 165
Zobrazení: 165863

Re: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory

Tak a dnes niečo na oddych. Konecne som si kupil priečniky (Vevor 137cm) na strechu aby som mohol vozit paddleboard a aby som ho nemusel sfukovat. No a k tomu som urobil skladaci prístrešok. Zaklad je doska 32x50x2050 napevno primontovaná na priečniky. Na nej sú tri háčiky na prichytenie plachty cez...
od shaolin
11. 6. 2026, 9:54
Fórum: Zacinam stavet a nevim jak na to
Téma: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory
Odpovědi: 165
Zobrazení: 165863

Re: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory

Veru, suky sú riadne suky. Naviac ked na ne svieti slnko tak živica skvapalnie a jadro vypadne von. Tieto borovicové dosky však majú viac ako 30 rokov a v takom dreve už je čiastočne vytvrdnutá ako epoxyd. Výborne sa obrábajú a brúsia. Každopádne bude okrnica na severovychodnej strane takže slnko ta...
od shaolin
10. 6. 2026, 8:03
Fórum: Zacinam stavet a nevim jak na to
Téma: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory
Odpovědi: 165
Zobrazení: 165863

Re: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory

Diko za udaje. Tie dláta sú pre mňa moc veľké. Pravdepodobne sú na dverové pánty. To by som nevyužil.
od shaolin
10. 6. 2026, 6:22
Fórum: Zacinam stavet a nevim jak na to
Téma: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory
Odpovědi: 165
Zobrazení: 165863

Re: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory

Našiel som o tom nejaké info a aj to že existujú rôzne hrúbky dlát podľa hrubky plechu pantu. Zaujali ma aj alternatívne postupy na ktoré som natrafil: - navrtat kraje otvoru a stred vyrezat oscilačnou pilkou - celkom zaujímavé. V kombinácii s tymi dlátami by to mohlo dat pekný presný výsledok - nav...
od shaolin
9. 6. 2026, 7:44
Fórum: Zacinam stavet a nevim jak na to
Téma: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory
Odpovědi: 165
Zobrazení: 165863

Re: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory

Tak toto som v živote nevidel. Ako sa to používa a prečo sú dva ? Tiež sa to predvrtáva a potom dlabe alebo sa s tým seká rovno do dreva ?
od shaolin
9. 6. 2026, 1:12
Fórum: Zacinam stavet a nevim jak na to
Téma: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory
Odpovědi: 165
Zobrazení: 165863

Re: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory

Tak pridám ešte čo som dnes bastlil. Jedna z okeníc v zadnej časti bola veľmi zničená aj s rámom z predchádzajúcich vlúpačiek. Nová okrnica s rámom. Obruby sú z červeného smreka (modŕín) s technolôgiou rohových spojov na čapy a dlaby. Sú to moje prvé pokusy ale celkom sa vydarili. Výplň okenice je z...
od shaolin
7. 6. 2026, 9:28
Fórum: dalsi
Téma: Pasova pila P320 - serizeni kol do roviny
Odpovědi: 13
Zobrazení: 2729

Re: Pasova pila P320 - serizeni kol do roviny

Teraz je to ozaj výzva… otazkou je či máš radšej strojárinu alebo drevárinu …

Kedysi som si postavil cnc-čko na drevo. Časom som si uvedomil že ma viac bavilo ho stavat ako používat ;)
od shaolin
6. 6. 2026, 6:05
Fórum: dalsi
Téma: Pasova pila P320 - serizeni kol do roviny
Odpovědi: 13
Zobrazení: 2729

Re: Pasova pila P320 - serizeni kol do roviny

Tak potom sa s tým musíš hrat kým nenájdeš geometriu kde ti pás nezchádza z kolies. Nasledne to predaj a kup si niečo lepšie. Ziskový nebudeš ale aspoň budeš viac rezat ako opravovat.
od shaolin
6. 6. 2026, 5:19
Fórum: Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty
Téma: Bambulab
Odpovědi: 324
Zobrazení: 185805

Re: Bambulab

Zdá sa že bambulab má v európe veľkeho konkurenta. Toto podľa mňa neustojí :)
od shaolin
4. 6. 2026, 4:09
Fórum: kdyz nebudes vedet kam
Téma: zrušení bezcelního limitu 150€ u malých zásilek
Odpovědi: 47
Zobrazení: 10356

Re: zrušení bezcelního limitu 150€ u malých zásilek

Máš nejaké výhrady k môjmu názoru? Pridaj svoj nazor … ;) U nás je to možno inak ako u vás. U nás chcú na každú položku v balíčku účtovat colný poplatok 3 eura. Večšina vecí čo objednávam je v cene 3-5 eur … napr profilová freza na drevo mi stačí jedna a každá je iná a v sade niesu take čo potrebuje...
od shaolin
2. 6. 2026, 10:19
Fórum: Zacinam stavet a nevim jak na to
Téma: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory
Odpovědi: 165
Zobrazení: 165863

Re: Uhlová píla - moderný gáter ... a iné výtvory

Doplnenie k predchadzajúcim témam. Kadibudka - vo vnutri je stale cítit slabý zápach asfaltu. Možno by bolo lepšie použit asfaltový lak pre interiéry. Laková freza - aretáciu vypínača som jednoducho vyriešil. Obal tela má na to pripravené vystupky (asi telo totožné s bežnou flexou) ale posuvný spína...
od shaolin
2. 6. 2026, 8:46
Fórum: dalsi
Téma: Pasova pila P320 - serizeni kol do roviny
Odpovědi: 13
Zobrazení: 2729

Re: Pasova pila P320 - serizeni kol do roviny

Ma pravdu. Skús sa pozriet na Scheppach Basa3. Zaujímavý hobby stroj.
od shaolin
1. 6. 2026, 8:18
Fórum: Srazy, akce, výstavy, burzy
Téma: velký sraz k výročí založení fora 30.5. 2026 sobota
Odpovědi: 107
Zobrazení: 61839

Re: velký sraz k výročí založení fora 30.5. 2026 sobota

Ti je prino sjezd. Taky na to koukám, že už by pomalu stálo zato založit stranu .... :D Velmi zaujimavé. Vzhľadom na prevažujúcu a nedielnu súčast činnost členov by sa hodil názov “OBRÁBĚČI” :) To stretko už bola podľa fotky skôr konferencia - taký nultý ročník. Víto by sa mohol kludne zamerat na o...
od shaolin
27. 5. 2026, 8:10
Fórum: kdyz nebudes vedet kam
Téma: zrušení bezcelního limitu 150€ u malých zásilek
Odpovědi: 47
Zobrazení: 10356

Re: zrušení bezcelního limitu 150€ u malých zásilek

Na jednej strane vraj vyrovnanie obchodu čo zhoršuje životnú úroveň ľudí v EU, na druhej strane sa pumpujú miliardy na Ukrajinu a to aj bez nutnosti dokazovat na čo sa použili - a naviac zase na úkor ľudí v EU. Šľachetnost sa robí ľahko ked sa na to používajú cudzie peniaze … U nas fičala konsolidác...

Přejít na rozšířené vyhledávání