Ahoj,
predtým ako to začneš rozoberať, pozri sa či sa ti nepootočil do medzipolohy bubienok pozdĺžneho vypínania posuvu na narážky (ten s ryhovanými maticami nad pákou zapínania matice rezania závitov)
Nalezeno 3758 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 24. 6. 2026, 11:00
- Fórum: konvenční soustruhy
- Téma: GO Soustruhu TOS SU 32
- Odpovědi: 91
- Zobrazení: 51246
- 21. 6. 2026, 2:14
- Fórum: Prevazne nevazne
- Téma: Potřebuji se někde textově...
- Odpovědi: 143
- Zobrazení: 23710
Re: Potřebuji se někde textově...
Používam O2 koncentrátor na klinike asi 9 rokov (zatiaľ stále ten istý). Technológia sú spomínané molekulové sitá plus kompresor, výstup 5L O2 čistoty 95% pro tlaku 70 kPa. Údržba je raz za čas vysať filtre.
- 20. 6. 2026, 2:25
- Fórum: Ebay, aukro, a jine
- Téma: Zaujímavé Touch probe, máte niekto skúsenosť?
- Odpovědi: 11
- Zobrazení: 13598
Re: Zaujímavé Touch probe, máte niekto skúsenosť?
Blahoželám, nech ti robí veľa radosti!
- 19. 6. 2026, 6:20
- Fórum: konvenční frézky
- Téma: Oprava vretena freza
- Odpovědi: 107
- Zobrazení: 40223
Re: Oprava vretena freza
Ahoj,
ja ti na otázky síce neodpoviem, ale skús prehrabať fórum, pár rokov dozadu tu bol užívateľ VRETENO (ktorého tieto repasy živili) a v jednom vlákne sa riešila práve montáž presných ložísk. To by ti mohlo trochu pomôcť.
ja ti na otázky síce neodpoviem, ale skús prehrabať fórum, pár rokov dozadu tu bol užívateľ VRETENO (ktorého tieto repasy živili) a v jednom vlákne sa riešila práve montáž presných ložísk. To by ti mohlo trochu pomôcť.
- 17. 6. 2026, 1:11
- Fórum: Prevazne nevazne
- Téma: Potřebuji se někde textově...
- Odpovědi: 143
- Zobrazení: 23710
Re: Potřebuji se někde textově vy*vracet...
Zdar no a co kdyby při tom tisku pumpa najela krátkodobě na jinou směs to je technicky celkem jednoduché, prostě hadici nabereš směs z jiné nádoby, tu předchozí směs bys musel spotřebovat. a nebo ty aditiva přidávat v nějakém šnekovém směšovači před vstupem do čerpadla a pak si mrskáš směsi jak bud...
- 17. 6. 2026, 1:09
- Fórum: Prevazne nevazne
- Téma: Potřebuji se někde textově...
- Odpovědi: 143
- Zobrazení: 23710
- 13. 6. 2026, 7:57
- Fórum: Technologie a měření
- Téma: Granitový trojuholník
- Odpovědi: 14
- Zobrazení: 5374
Re: Granitový trojuholník
Postup nieje problém. Skôr celková výsledná rovinnosť plôch a ich drsnosť. Jeden z dôvodov, prečo sa kobtrolné uholníky robia z granitu je stabilita potrebná na udržanie požadovanej presnosti. Napríklad tu je popus zo stránky firmy Starret: Kontrolné uholníky sú ideálne na kontrolu osí X, Y a Z stro...
- 13. 6. 2026, 3:06
- Fórum: Ostatní elektromotory
- Téma: Somfy Mariner 40/17
- Odpovědi: 4
- Zobrazení: 2271
Re: Somfy Mariner 40/17
Ahoj,
Na čo to vlastne slúži?
Na čo to vlastne slúži?
- 13. 6. 2026, 1:33
- Fórum: Technologie a měření
- Téma: Granitový trojuholník
- Odpovědi: 14
- Zobrazení: 5374
Re: Granitový trojuholník
Aby si bol za frajera :D. Používa sa to napríklad na presné nastavenie kolmosti osí na strojoch. Výhoda je väčšia teplotná stabilita, podstatne nižšia hmotnosť ako rovnaký blok liatiny, ťukancom si nevyrobíš v jeho okolí val ako pri kovovom a aj časová stabilita bude pri kameni lepšia. Ale všeobecne...
- 13. 6. 2026, 8:14
- Fórum: Technologie a měření
- Téma: Granitový trojuholník
- Odpovědi: 14
- Zobrazení: 5374
Re: Granitový trojuholník
Ahoj,
Na farbe asi až tak nezáleží, skôr na štruktúre. Žula by mala byť jemnozrnná a homogénna. Otázka je, aký je cieľ. Ak to iba obrúsiš na magnetke, či výsledok bude v niečom rozdielny od bežného oceľového strojárskeho uholníka.
Na farbe asi až tak nezáleží, skôr na štruktúre. Žula by mala byť jemnozrnná a homogénna. Otázka je, aký je cieľ. Ak to iba obrúsiš na magnetke, či výsledok bude v niečom rozdielny od bežného oceľového strojárskeho uholníka.
- 7. 6. 2026, 2:10
- Fórum: Prodej
- Téma: Kleštiny pro FN25
- Odpovědi: 3
- Zobrazení: 761
Re: Kleštiny pro FN25
Ahoj,
Ak by to teda šlo aj po kuse, zobral by som 5.5, 6 a 10.
Ak by to teda šlo aj po kuse, zobral by som 5.5, 6 a 10.
- 7. 6. 2026, 2:10
- Fórum: Prodej
- Téma: Kleštiny pro FN25
- Odpovědi: 3
- Zobrazení: 761
Re: Kleštiny pro FN25
Ahoj,
Ak by to teda šlo aj po kuse, zobral by som 5.5, 6 a 10.
Ak by to teda šlo aj po kuse, zobral by som 5.5, 6 a 10.
- 7. 6. 2026, 1:55
- Fórum: Prodej
- Téma: Hlinikova frezovana doska EN AC 5083
- Odpovědi: 3
- Zobrazení: 595
Re: Hlinikova frezovana doska EN AC 5083
Ahoj,
Zoberiem 16ku. Viac SZ
Zoberiem 16ku. Viac SZ
- 7. 6. 2026, 1:55
- Fórum: Prodej
- Téma: Hlinikova frezovana doska EN AC 5083
- Odpovědi: 3
- Zobrazení: 595
Re: Hlinikova frezovana doska EN AC 5083
Ahoj,
Zoberiem 16ku. Viac SZ
Zoberiem 16ku. Viac SZ
- 7. 6. 2026, 1:40
- Fórum: konvenční soustruhy
- Téma: SU32 poloha upínacího kroužku
- Odpovědi: 3
- Zobrazení: 416
Re: SU32 poloha upínacího kroužku
Ahoj,
Áno tak ako píšeš a je na fotke.
Áno tak ako píšeš a je na fotke.
- 4. 6. 2026, 9:23
- Fórum: Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe
- Téma: kulový čep
- Odpovědi: 11
- Zobrazení: 2201
Re: kulový čep
Ja teda niesom od fachu, ale mne to príde ako guľový čap z auta vytiahnutý z panvy. Z čoho to máš? Ak z auta nebude jednoduchšie skúsiť zohnať celý čap?
- 4. 6. 2026, 1:08
- Fórum: Ostatni material
- Téma: Kalitelný materiál pro demontážní přípravek pera těsného
- Odpovědi: 36
- Zobrazení: 9826
Re: Kalitelný materiál pro demontážní přípravek pera těsného
Ja to vôbec nerozporujem ani nijak nezhadzujem. Úplne chápem aspekty predajcu aj kupujúceho. Nieje to produkčný stroj a ani sa tak neprezentuje, cena a konštrukcia je pochopiteľnou kombináciou pre hobby sféru.