Přeprava soustruhu, jak se ten stroj jmenuje

kdo co kam potrebuje dopravit, kdo nabizi dopravu, periodicky nekam jezdi, ostatni veci kolem dopravy
Maraktos
Příspěvky: 3
Registrován: 2. 8. 2013, 8:35

2. 8. 2013, 9:39

Zdravím, měl bych dotaz ohledně přepravy soustruhu. jedná se o soustruh SV18R/1000. ale zatím mám problém že nevím jak ho přepravil přes celou republiku. pokud máte s přepravou nějaké zkušenosti či rady určitě bych je uvítal (jakéhokoliv soustruhu či stroje).


a ještě mám jeden dotaz. nevíte někdo jak se jmenuje stroj co dělá tyhle drážky ? (obrázek) já to taký menší stroj na stole, jsou tam 2 kole mezi které dáte plech a pak jen klikou otáčíte, ale nevím jak se to jmenuje takže to nemohu ani najít. drážkama mám na mysli ty výstupky co jsou do kříže a pak jsou okolo celého plechu. http://www.williammaloney.com/Aviation/ ... Shield.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8588
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 8. 2013, 10:13

objednej si auto s rukou, odpadne ti pak problém se sháněním nějaké ještěrky jeřábu.. ať už na straně nakládací či vykládaci nebo na obou..
jedinej problém je že ceny těch přepravců jsou ofiko třeba 25-35kč/km takže převoz takového stroje celou republikou se většinou prodraží..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

2. 8. 2013, 10:20

Jestli jde o tohle http://shop.boukal.cz/tvareci-stroje/si ... ci-stroje/" onclick="window.open(this.href);return false; a jestli má kliku tak ruční signovačka. No nejsem si uplně jistý, zda je to terminologicky správný nýzev nebo jen slang s kořeny z angličtiny (hand signing machine).
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
mikiki
Příspěvky: 584
Registrován: 5. 1. 2011, 4:33
Bydliště: Vysočina

2. 8. 2013, 10:39

Já taky řešil dopravu z Ostravy (co nejlevněji) a dopadlo to špatně - soustruh nám při vykládání spadl na silnici :( .
Proto nyní dopravu jen s rukou popř. plošinou a už neřeším cenu takovéto dopravy.
Maraktos
Příspěvky: 3
Registrován: 2. 8. 2013, 8:35

2. 8. 2013, 10:55

no když je to přes 280 km vzdušnou čarou tak by se to hoodně prodražilo. takže mě spíš napadlo pronajmout si nějakou V3Sku nebo nákladní tatru, někde v okolí soustruhu pronajmout nějaký zvedák co to naloží, převést to k nám a u nás také v okolí najmout nějaký zvedák na vyložení a umístnění, ale zas mě to připadá moc složité. nebo jak jsou dopravci typu DHL že by se ten stroj jen dovezl k ním a oni by ho už převezli i vyložili na místě.


Ano je to signovačka ! děkuji :)
RaS
Příspěvky: 8588
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 8. 2013, 11:44

nevím jestli najdeš dobrodruha, kterej pojede s V3Skou cca 600km :D a pokud najmeš normální auto nebo auto s rukou tak zas takovej rozdíl ceny nebude.. a ušetří ti to spousty práce, oni Ti řeknou přijedeme ve 12 a ve finále to je 15 a ten s tou ještěrkou tam zadarmo čekat nebude.. a nebo se spozdí tamten už nebude moct atd.. prostě je se vším potřeba počítat.. ono na 300km může nastat celkem slušné zpoždění, auto s rukou to má ošetřený..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Engineer
Příspěvky: 2352
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

2. 8. 2013, 1:14

RaS píše:objednej si auto s rukou, odpadne ti pak problém se sháněním nějaké ještěrky jeřábu.. ať už na straně nakládací či vykládaci nebo na obou..
jedinej problém je že ceny těch přepravců jsou ofiko třeba 25-35kč/km takže převoz takového stroje celou republikou se většinou prodraží..

No nevím, nevím .... na podzim mi jela vejtřaska s rukou pro vstřikolis a stálo to 40 na km!!! Doprava stroje jako je SV18 je zkrátka dnes masakr. Ale jinak bylo vše super, naložení, složení...pohoda.
Jinak Taky doporučuju stroj s rukou, spoustu věcí to zjednodušuje. Tipuju ale, že za tu dopravu vysypeš minimálně dvacku ... někdy je lepší koupit třeba i dražší stroj ale blíž. Doprava dnes hraje celkem významnou roli.
RaS
Příspěvky: 8588
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 8. 2013, 1:36

tak samozřejmě cena dopravy může být všelijaká, já platil loni za 5ti tunovou mašinu z Brna 14000 což je 35kč/km včetně naložení složení.. jenže to byl velkej kamion s velkou rukou, většina ruk je na cca 1tunovou paletu s rezervou takovou že ji unese i 8,10 nebo kolik metrů od auta), ale sehnat auto které hodí přes plot 5,5tuny byl docela problém.. taky jsem měl nabídky za 55kč/km.. jde o to si vybrat a smlouvat.. "malé avie" jezděj za těch 23-25 běžně, alespoň tady u nás kde toho je všude mraky a nemaj co dělat....
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Maraktos
Příspěvky: 3
Registrován: 2. 8. 2013, 8:35

2. 8. 2013, 1:54

když si to tak počítám tak se raději podívám po nějakém dražším stroji v okolí, zkusím napsal na SOU v okolí, co jsem viděl tak některé nakupují nové stroje tak třeba se poštěstí.
radu78
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 2. 2010, 12:37
Bydliště: Praha

2. 8. 2013, 7:44

Jenom doplním , signovačka , signa , česky lemovačka /málokdo používá tenhle název/ , pěkný vyrábí dlouhá leta Jesan Kovo. Pokud budeš potřebovat , tak poptej klempíře , vzduchaře.
peter1
Příspěvky: 623
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

12. 5. 2018, 11:21

Za to prve rebro ked sa to upne suport dozadu tak je to pekne vyvažene..
Přílohy
001.jpg
sustruh sv18 ,vrtačka
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

12. 5. 2018, 12:04

Já jsem SV18/750 převážel rozebranou na vozíku za osobákem (na dvě cesty). S lepším vozíkem by se to dalo zvládnout i u té metrové. Abych to dokázal rozebrat/naložit/vyložit, tak jsem při první cestě přivezl vysokozdvižný vozík a při druhé ho zase odvezl :D
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22366
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 5. 2018, 12:09

Tomu rikam masochyzmus :)
nic ve zlem :D
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
icewing
Příspěvky: 285
Registrován: 5. 1. 2014, 9:41
Bydliště: Zdiby (Praha-Východ)

12. 5. 2018, 1:59

Tomu říkám odvaha. To když bych viděl jak mi to takhle nakládají tak se*u maggi v kostkách :D
peter1
Příspěvky: 623
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

12. 5. 2018, 3:41

icewing píše:Tomu říkám odvaha. To když bych viděl jak mi to takhle nakládají tak se*u maggi v kostkách :D
čoho sa to bojite všetci auto bolo žeby zdvihlo aj dve osemnastky popruh bol skoro novy ...horšie bolo dostať sustruh k tomu autu
sustruh sv18 ,vrtačka
Odpovědět

Zpět na „doprava“