Přeprava stroje odtahovkou

kdo co kam potrebuje dopravit, kdo nabizi dopravu, periodicky nekam jezdi, ostatni veci kolem dopravy
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 10. 2016, 6:17

Ahoj,
potřebuju převést brusku 1U včetně naložení a hlavně složení. Chci se zeptat, kdo si necháváte vozit stroje na odtahovce s rukou, jakou s tím máte zkušenost? Hlavně mi jde o vybavenost na zvednutí stroje (vhodné řetězy, lana, atd.) a pak upoutání stroje na plošině. Přeci jen je to dělané na auta, kde je určitý běžný zaběhnutý postup a na to odpovídající vybavení.
Momentálně mam nabídku na odtahovku s rukou za 3 000,- anebo na náklaďák s rukou kolem 4 000,- (vlastní přeprava vychází u náklaďáku stejně, ale zdražuje to poplatek za nakládku a vykládku). Tak přemýšlím po čem sáhnout, protože ušetřit 1 000,- je sice fajn, ale zase bych měl rád stroj přepravený v pořádku. Potřebuju tam třeba upoutat brusný vřeteník aby nenadskakoval atd. (nicméně na to můžu použít i svoje kurtny).

Jinak tady http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=66&t=21864" onclick="window.open(this.href);return false; se sháním po nějakých dalších nabídkách přepravy. Nějak jsem úplně na tohle vlákno zapomněl.

Díky
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2016, 6:35

neblbni
ta 1000 za zkurvenej stroj nestoji
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

7. 10. 2016, 6:41

to je blbej postup
buď budeš shánět lidi kteří se profesionálně specializuji na stěhování strojů, vědí jak je uvázat atd a pak to samozřejmě musíš zaplatit, navíc takových moc nebude
nebo ti to odveze někdo jiný, pak ale musíš u nakládky být, musíš vědět jak to uvázat, mít kulatiny na prostrčení stojanem a tak
obecně toho s sebou moc nemívají, obvykle 4 smyčky a H vahadlo na naložení aut
odtahovky s rukou mají jako korbu obvykle rovnou plošinu o rozměru cca 2,3 x 5-6 m
pokud to má ocelový povrch je nutno to podložit prkny nebo paletou aby to neklouzalo
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2016, 6:42

No mě přivez jeden hradečák na odtahovce sv18 ,2Ud a strakonickou brusku na díry (Né najednou , ale obě brusky naráz).Ruku má nějak hodně dobrou a ta odtahovka je dost slušná plošina s nájezdama tak nevím jestli to byla nejdřív plošina a z ní odtah .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

7. 10. 2016, 6:42

Pozor na ruku, obykle má tonáž jen na krátko, tak aby to utáhla. Beru si sebou prokladky (prkna, trámky, klíny) a i kurtny a plachtu po dohodě s řidičem, jedu s ním. Lepší bejt nachystanej a nepotřebovat, než na místě řešit jak co podložit, déšť. Zeptej se jakou má podlahu, bejvá hodně plechová, proto ty prkna 8)
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

7. 10. 2016, 7:01

Vaha neni problem mala ruka odtahovky zvedne 2.5-3, velka klidne 6-8tun nakratko. Auto odtahovka je osvedcene nejlevnejsi reseni. Alu plocha vypada hladka, ale stroj se na ni ani nehne. Kurt a retezu ma odtahovkar plne auto, kam muze vazat je na rozhodnuti majitele stroje. Boky jsou tenci tak kurty neutahne uplne na krev. Podelne utahuje na maximum. Tohle je fotka pred par tydnama, vstup na piskoviste pro velke kluky :-) Doporucuju frcet osobakem za odtahovkou. Jedna kurta nam zacala klouzat po hladkem stole stroje a kdybych ho nezastavil sla by v prvni zatacce z auta. Chlapika to pouze rozesmalo. Mozna bychom se nekam mohli davat kontakty na slusne levne ridice.
Ridici deklaruji cenu za km, ale pri vyuctovani casto vytahnou dalsi sumu za mytne brany a praci s ramenem. Je dobre tohle mit predem domluvene !!

Obrázek
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2016, 7:04

Ja bych do odtahovky patrne nesel
Az neco posere tezko budes pozadovat nahradu skody
Kdyz do toho zatahnete pojistovnu tak se treba zjisti ze se to vztahuje pouze na auta a ostrouhas.
Ono staci co za skody vyvedou normalni prepravci
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 10. 2016, 7:42

Já se taky právě spíš přikláním k náklaďáku s rukou. Pojištění nákladu je právě další věc. Přepravovat se to bude na europaletě. Lepší by asi byly trámy, ale vhodná europaleta by měla stačit. Na zvedání se ještě zeptám Tumlíka jak to udělat, protože bruskou se žádná tyč prostrčit nedá.
Kurtny mam akorát nějaké na malou nosnost co jsme koupili k vozíku za auto, ty stačí tak na zajištění vřeteníku. Já musím nejprve udělat dle rad Tumlíka přípravu. S plachtou raději počítám svojí.

Mýtné je bohužel fakt, se kterým se nedá nic dělat. Samozřejmě solidní dopravce na to upozorní. Stejně tak na ceny za nakládku a vykládku. Se specializovanou firmou je problém, že ty nevědí co za to. Když jsem loni v létě převážel FA3, tak mi taky nabízeli stěhování za od 16 000,- až snad po 30 000,-. Já to zmáknul za 6 000,- přeprava + 1 000,- zatažení do dílny (muselo se po špatném betonu, do mírného stoupání a pak po provizorní rampě přes práh vrat, takže 3 chlapi s tím měli co dělat).
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2016, 7:45

na europaletu se vyser
ta podklada v nekolika bodech kde jsou ty spalky jinak nic neunese

uz mam jeden takovej pruser za sebou
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 10. 2016, 7:48

Tak to budou nejlepší trámky nebo prkna.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2016, 7:52

aleshonsa píše:Ahoj,
potřebuju převést brusku 1U včetně naložení a hlavně složení. Chci se zeptat, kdo si necháváte vozit stroje na odtahovce s rukou, jakou s tím máte zkušenost?
Všechny stroje vozím odtahovkou, dokonce mě vynadá když volám dva tři dny předem, prý stačí hodinu dopředu a on se zařídí :D , auta má dvě
Tady je fotka 1U co jsem vezl teď nedávno, stačily mě čtyři kurtny, jednou jsem vzal naráz stůl a příčný suport, dvěma se to zvedlo a on jezdí s rukou nataženou na těch kurtnách, a jednou se to přitáhlo jen na přehoz, mazal s tím normálně kolem osmdesáti a ani se to nepohlo, nikam to necestuje, ta ruka to drží, bral jsem tak i bph 20 a úplně stejným způsobem, děláte z toho moc velkou vědu, ničím jsem to nepodkládal, není důvod pod to ještě něco cpát, ten den chcalo že stěrače nestíhaly :wink:
odtahovka s dlouhou rukou je dobrá, že nemusím shánět a doprošovat se s vozejkem, tohle čapne, a dá mě to během pěti minut přes vrata aniž bych je otevíral do nějakých 6 až 7 metrů od auta v této cca hmotnosti
Přílohy
20160906_085939.jpg
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2016, 7:57

jinak včera mě došel poštou manuál na oskenování 1U a 2UD
tady je zvedání té brusky :wink:
1U zvedání.jpg
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2016, 7:57

Má pravdu předsedo žádný drámo :)
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 10. 2016, 8:02

To bych se bál to takto zvedat, že se to zhoupne dopředu nebo dozadu a bude po ní.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2016, 8:07

vim o cem mluvim
borec mi shodil z brusky na kulato vretenik
kdyz doslo na placeni skody vylezlo z nej ze ma papiry na hlavu kvuli nadoru a ze uz nema ani ridicak a ze takhle podnika ze setrvacnosti, firmu mu jeste nesebrali jako ty papiry :(
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „doprava“