Přeprava stroje odtahovkou

kdo co kam potrebuje dopravit, kdo nabizi dopravu, periodicky nekam jezdi, ostatni veci kolem dopravy
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

7. 10. 2016, 8:16

tumlik píše:jinak včera mě došel poštou manuál na oskenování 1U a 2UD
tady je zvedání té brusky :wink:
1U zvedání.jpg
tak to bych se bál taky
ale vzhledem k tou že je to doporučení z manuálu tak to asi bude fungovat, bude to mít těžiště pod těmi háky
důvěryhodně to nevypadá
já jsem si ji přivezl na podvalníku na auta jako hodně mašin a sundal VZV
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2016, 8:23

robokop píše:vim o cem mluvim
borec mi shodil z brusky na kulato vretenik
kdyz doslo na placeni skody vylezlo z nej ze ma papiry na hlavu kvuli nadoru a ze uz nema ani ridicak a ze takhle podnika ze setrvacnosti, firmu mu jeste nesebrali jako ty papiry :(
Takhle to nemůžeš brát to je rarita ,kolik lidí ti nezaplatilo a kolik ti po cestě shodilo mašinu ?
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2016, 8:36

no me dvakrat
jednou dokonce stroj v bedne otocili vzhuru nohama i kdyz byl oznacenej smer

ale vim o nejednom pripadu zniceneho stroje prepravcem od lidi co znam

vyskolenej jsem dost
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

8. 10. 2016, 12:10

testone píše:
tumlik píše:jinak včera mě došel poštou manuál na oskenování 1U a 2UD
tady je zvedání té brusky :wink:
1U zvedání.jpg
tak to bych se bál taky
ale vzhledem k tou že je to doporučení z manuálu tak to asi bude fungovat, bude to mít těžiště pod těmi háky
důvěryhodně to nevypadá
já jsem si ji přivezl na podvalníku na auta jako hodně mašin a sundal VZV
Svislou hlavu z FA3AU jsem sundával taky dle manuálu a stejně se mi to chtělo zhoupnout. Ještě že jsem to očekával a přidržel ji.

My máme na autě na kouli jen necelých 800kg, takže i kdybych si půjči podvalník, tak to při váze brusky stejně nemam čím táhnout. Sundat bych to ještě tak mohl, za předpokladu, že nebude podvalník širší než 2,5m (což by asi nebyl) a výška plošiny musí být taky hodně nízko (to už by byl spíš problém). Jinak se nad to s jeřábem nevejdu.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

8. 10. 2016, 8:45

Ceskym polisum jsou nastesti vahy relativne jedno. Kdyz obcas neco slovi, tak spis kamionaky. Tady zatim stale neni Rakousko nebo Nemecko. Chlapik co mi jednou tahal za Patrolem mel celkem na vozejku rekordne 4.5 tuny. Benga ho slovili, byli docela chytry a nasli na bagriku stitek 3 tuny + obri podval, reseni domluvou. Za daleko dulezitejsi povazuju pouzivat zdravy rozum pri podobnych nakladech. Asi nejvetsi pruse.. je vyboceni oje pri brzdeni v zatackach u nebrzdenych souprav. Prijde to rychleji nez pilot ceka :-( Obcas je videt treba Filcka, na ni vozik z pujcovny marketu a nem tunova paleta.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

8. 10. 2016, 9:53

s tím taháním
ideální byl VW Sharan 1. a 2. generace, na kouli povolené 2t, jinak v podstatě běžný osobák
Volvo V70 1800kg
....
z hlediska chování soupravy při jízdě jsou ale absoutně důležité dvě věci
a) vyvážení nákladu na vleku tak, aby byl těžký na oj, jinak se souprava nekontrolovatelně rozkmitá, viz video s modelem na pásu co tu tuším předevčírem proběhlo
b) doslova šílená věc co se málo ví - na kluzkém povrchu tj. na mokru nedejbože na náledí nebo na sněhu vlek s nájezdovou brzdou (všechny větší) v kombinaci s autem vybaveným ABS (dneska všechny) na mnohonásobek prodlouží brzdnou dráhu !!!!!!!!!
šlápneš na brzdu abys zabrzdil - auto zpomalí - vlek najede aby zabrzdil - popostrčí auto - auto proklouzne - ABS odbrzdí - vlek odbrzdí a dále poslední 4 body pořád dokola až do najetí na povrch s vyšší adhezí
čuměl jsem jako puk, jede to jak sáňky, ještě že byl volný odstavný pruh
c) je nutný řidičák sk. E, po tom jdou !!!!!!
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
sulekb
Příspěvky: 99
Registrován: 10. 12. 2015, 12:39
Bydliště: su z Prahe

8. 10. 2016, 10:39

testone píše: c) je nutný řidičák sk. E, po tom jdou !!!!!!
ono je to od 19. ledna 2013 takhle:

" do skupiny B jsou zařazena motorová vozidla s výjimkou vozidel uvedených v § 80a, odst. 1, písmenech a) až e) zákona č. 361/2000 Sb., jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg, určená pro přepravu nejvýše 8 osob kromě řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti
1. nepřevyšující 750 kg,
2. převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3 500 kg, nebo
3. převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy převyšuje 3 500 kg, ale nepřevyšuje 4 250 kg, jedná-li se o řidičské oprávnění v rozšířeném rozsahu *) "

toto ovšem musí korespondovat s dalšími předpisy, např. max. povolenou hmotností soupravy uvedenou v TP

*) rozšířený rozsah řidičského oprávnění získá řidič pouze na základě doplňovací zkoušky – tato skutečnost se následně vyznačí v řidičském průkazu harmonizovaným kódem 96
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

8. 10. 2016, 12:03

sulekb píše:
testone píše: c) je nutný řidičák sk. E, po tom jdou !!!!!!
ono je to od 19. ledna 2013 takhle:
jasně
já to zas tak dopodrobna neštuduju, já mám všechny skupiny i autobus, mám ve vojenské knížce i zápis na T54 a piloťák mám taky :D
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

8. 10. 2016, 1:06

No nevím, to už mi tedy přijde bezpečnější (jak pro stroj, tak pro všechny kolem) to nechat odvést odtahovkou.
Spekulovat jestli by přetížení koule skončilo jen domluvou nebo ne nebudu. Každopádně když se něco stane tak to asi domluvou neskončí. Přetížit kouli bych si troufl tak max. o 100 nebo 200 kg a to ještě na nějakou krátkou vzdálenost (třeba odvést šrot z chaty do sběrny o 10km dál) kde pojedu krokem. Nicméně přetížit to o 100% už je šílenost (bruska má řekněme 1300kg + adekvátní přívěs co to uveze, může mít dalších 200kg nebo víc). Jenom, pro zajímavost - auto, kterým bych to táhnul má nějakých 1200kg.
Tam to ještě můžou naložit destou, ale skládat bych to musel portálovým jeřábem. Ten je sice na 2t, ale byl uvažován na třeba sundání stroje z palety při umisťování a tomu odpovídá výška. Tj. když uvážím výšku podlahy třeba 200mm, potřebnou délku lan (samotná bruska má dejme tomu 1.4m a půdorys je 1 x 1,75 m), tak než napnu lana tak jsem na konci zdvihu.
Prostě buďto na tyhle akce je technika (alespoň adekvátní auto a něco na složení), nebo to bohužel člověk musí nechat někoho s rukou přepravit. To mi i někdo nabízel, že mi to na dodávce s valníkem přiveze za 1 400,-, ale já to prostě nedostanu dolů.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

8. 10. 2016, 1:15

robokop píše:no me dvakrat
jednou dokonce stroj v bedne otocili vzhuru nohama i kdyz byl oznacenej smer

ale vim o nejednom pripadu zniceneho stroje prepravcem od lidi co znam

vyskolenej jsem dost
Mě by spíš zajímali okolnosti, za jakých se to stalo, resp. co se stalo. Tady by to byla akce, kdy se stroj za mého dohledu naloží - převeze bez nějakého překládání atd. (prostě pojede přímou cestou ke mně, v podstatě i taky za mého dohledu) - a zase za mého dohledu složí. Tj. pro nějakou "tvořivost" přepravce tam vidím malý prostor.
Já jsem i uvažoval třeba o Toptrans (teď tedy nevím, jestli mají čelo na 1,5t), ale tam by něco takového hrozilo. Nabere to sběrná služba - pak to někde složí ve skladu - zase naloží na auto, co to bude doručovat.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2016, 1:48

pripad shozeneho vreteniku
pri nakladce rukou se smekla kurta a nadhodila vretenik ktery se sesunul po vodicich plochach a pojebal je, vytrhal kabelaz pojebal ozub. hreben a pastorek
valecky rozhazene po zemi atd...
kdyz jsem to videl jak se to sere rval jsem na nej ale on to zvedal dal az se to nadhodilo a bylo hotovo no mel jsem ho od tech pak rovnou skopnout

v pripade toho druheho
normalni preprava cnc soustruhu z ciny oznacene v bedne (smer manipulace, takovy ty sipky atd...)
vyztuzeny spodek bedny na kterem stroj stal

prepravce to privezl s rozkrapnutym vrskem bedny
pri predavce (s vyhradou ze doslo k poskozeni zbozi) z nich vylezlo ze to nejakej subdodavatel z nejakeho duvodu otocil vzhuru nohama!!!
nemusim rikat ze konik se uvolnil a lital tam jak nudle v bande
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2016, 1:59

robokop píše:prepravce to privezl s rozkrapnutym vrskem bedny pri predavce (s vyhradou ze doslo k poskozeni zbozi) z nich vylezlo ze to nejakej subdodavatel z nejakeho duvodu otocil vzhuru nohama
To musel být nějaký opravdový intelektuál, když otočil paletu s bednou vzhůru nohama... Nám zase jednou třískli s krabicí tak, že promačkli tlakovou lahev která v tom byla (prázdná samozřejmě) :-) Samozřejmě se už nezjistilo, který z řetězce dopravců za to může.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2016, 2:12

jo taky jsem to nejak nedokazal pochopit co je k tomu vedlo
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

8. 10. 2016, 2:37

No hlavně otočit něco takového není jen tak, to už se fakt musí chtít. To není jako otočit bednu s televizí nebo dejme tomu ledničkou.

Na brusný vřeteník stejně musím dát bacha. U téhle brusky je to tam jen položené.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2016, 2:41

bych ho stahnus kurtou k masine
ono staci nejakej rigol na ceste a je vystarano
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „doprava“