Free Energy

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
Odpovědět
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

25. 1. 2018, 5:04

OompaLoompa píše:Pánové :roll: tolko hlúposti, čo sa v tomto vlákne už popsalo.. a to prosím na, prepytujem technickom fóre!

nedáte to raději do Hospůdky? :lol:
Mex píše:
lubos píše:V podstatě jde o to že veškerá energie která se na Zemi nachází pochází ze Slunce.
Geotermální energie ne. Ta je živena radioaktivními rozpady uvnitř Země.
Len taká malá technická..
A odkiaľ myslíš, že sa tá energia zobrala, ktorá je teraz uvolňovaná pri tom radioaktívnom rozpade? :wink:

Odpoveď: Tiež len z dákej hviezdy - konkrétne jej posledných momentov (supernova). A v prípade ťažších elementov - zo zrážky dvoch neutronových hviezd (kilonova).
Dokým neberieš len čistý vodík, tak to vždy bude len z procesu týkajúceho sa dákeho druhu hviezdy :) 
A co jsi tím prosím chtěl jako říct, že mě posíláš do hospody?
Že geotermální energie není živena radioaktivními rozpady?
Já jsem reagoval na to, že veškerá energie na Zemi pochází ze Slunce, a tvrdím, že to v případě té geotermální není pravda.

A že veškerá hmota a tedy i veškerá energie ve vesmíru je (pravděpodobně) výsledkem nějakého velkého třesku je jiná věc, s danou otázkou nijak nesouvisející.
Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

25. 1. 2018, 5:44

Mex píše:A co jsi tím prosím chtěl jako říct, že mě posíláš do hospody?
Nie, teba do hospody nikto neposiela :) to bolo všeobecne pre celú diskusiu na tému "perpétum mobile" :D
Možno ale k očnému :lol: keďže reakcia na tvoj príspevok (vč. citácie) bola až nižšie.
Mex píše:Já jsem reagoval na to, že veškerá energie na Zemi pochází ze Slunce, a tvrdím, že to v případě té geotermální není pravda.
A ja zas na to, že to Slunce je tiež len hviezda - takisto ako tá, ktorá do toho materiálu tú energiu (teraz uvolňujúcu sa v radioakt. rozpadoch) uložila.

Tu ide skôr o princíp, že aj tá geotermálna energia koniec koncov pochádza len z dákej hviezdy.
Či už to je Slunce, alebo dáka iná hviezda, je v tomto kontexte úplne jedno, keďže reč bola o tom odkiaľ pochádza využitelná energia tu na Zemi.

A "velký třesk" (to je dáka ryba? :lol: ) sem prosím raději nepleť - to je už fakt úplně mimo mísu :o
 
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

25. 1. 2018, 5:45

shaolin píše:Si spomínam že sme sa učili o gréckom ohni. Bol povestný tým že čím viac sa ho snažili uhasiť vodou, tým viac horel. Tú zmes strielali na nepriatelské lode . Evidentne tá zmes vedela rozkladať vodu na vodík a kyslík, ktorý vzápetí horel. To by bola pecka ....
Ty jses fakt dobrak - to mohla byt verze napalmu nebo neco jineho, trebas smes s fosforem ... zakladni znalosti nadsenim nenahradis, jenom pobavis auditorium (i kdyz tady o zadny poslech nejde) :-).
A rozkladala to ve stechiometrickem pomeru nebo ne? To by pak byla teprve pecka :lol: .
Rozloz si ve skumavce - nejlepe ve sklenene :-) elektrolyzou vodu a pak tam dej sirku - at vis, cem je rec. Ale pouze na vlastni nebezpeci ... a radsi ne v demizonu ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Robi G
Příspěvky: 76
Registrován: 14. 7. 2017, 12:49
Kontaktovat uživatele:

25. 1. 2018, 5:56

OompaLoompa ty si na koho strane , Einsteinovej čo Bohrovej?
Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

25. 1. 2018, 6:15

Robi G píše:OompaLoompa ty si na koho strane , Einsteinovej čo Bohrovej?
Obidvaja naraz mať pravdu asi nebudú :) a i keď Bohr bol velký borec, stotožňujem sa skôr s názormi Einsteina.
A navyše keď si rekapitulujem, koľko ptákovin z oblasti kvantovej fyziky za posledné roky bez akýchkoľvek problémov prechádza cez peer review, tak iného názoru azda ani byť nemôžem.. :lol:
 
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 1. 2018, 9:05

Ono by to chtelo vic cist seriozni vedecke clanka namisto popularizacnich clanku od novinaru
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

26. 1. 2018, 12:29

.. hoši já jsem debil, já platím za elektřinu na topení v dílně a přitom stačí jen prodlužka + piezo-zapalovač a přímotop na tom jede úplně v pohodě, já nevím co na tom nechápete, vždyť je to jasný, ta jiskra se v té smičce tak roztočí, že jí hrábne a začne z toho dělat elektřinu, tady máte důkaz: https://www.youtube.com/watch?v=dT_oR-glhgs" onclick="window.open(this.href);return false; ... ale bacha jako, jiskra se musí dát do zemnícího kolíku, který zástrčka ani nemá :mrgreen:
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

26. 1. 2018, 12:42

Kolik může mt za 730 zhlédnutí?
sisi
Příspěvky: 346
Registrován: 11. 10. 2013, 7:49

26. 1. 2018, 1:27

A půjde to taky s třífázovou prodlužkou? To bych moc potřeboval. Mám jen doma 230 V. :lol:
Krása pomíjí, blbost je věčná
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

26. 1. 2018, 2:08

bobik píše:Kolik může mt za 730 zhlédnutí?
Tohle se nedělá kvůli penězům, ale kvůli pobavení autora takového videu a dobrému pocitu z toho, kolik lidi to shlédne.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

26. 1. 2018, 2:13

sisi píše:A půjde to taky s třífázovou prodlužkou? To bych moc potřeboval. Mám jen doma 230 V. :lol:
Jde to, ale je to realizačně poměrně dost náročné. Je třeba si uvědomit, že ve 3f rozvodu nejsou jen ta 3 fázová napětí, ale musí být dodržena přesná synchronizace mezi nimi (fázový posun 120 stupňů).
Takže je třeba vygenerovat 3 iniciační jiskry v přesném časovém odstupu. A to se podle mě nedá udělat bez nějakého speciálního přípravku pro synchronní odpálení 3 zapalovačů.
Jednoduché to nebude.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

26. 1. 2018, 2:22

.. to video je právě jedno z nejsledovanějších, tady to jen někdo znovu uploadoval, tomu lidi fakt věřili .. tohle https://www.youtube.com/watch?v=jiAhiu6UqXQ" onclick="window.open(this.href);return false; je ze stejný kategorie 23,7 milionu shlédnutí a to předtím mělo 10x víc, ale nenajdu originál, to už Youtube asi pošle nějakou kačku, takže vlastně FreeMoney ;)
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

26. 1. 2018, 5:02

Pepa z depa píše:.. to video je právě jedno z nejsledovanějších, tady to jen někdo znovu uploadoval, tomu lidi fakt věřili .. tohle https://www.youtube.com/watch?v=jiAhiu6UqXQ" onclick="window.open(this.href);return false; je ze stejný kategorie 23,7 milionu shlédnutí a to předtím mělo 10x víc, ale nenajdu originál, to už Youtube asi pošle nějakou kačku, takže vlastně FreeMoney ;)
A čo je ešte horšie - tvorcom toho skvostu je tak na 99% dakto z CZ či SK :lol:
za desiatky miliónov zhliadnutí je už ale riadný balík FreeMoney™ 8) chlapcovi zjavne ide karta
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1188
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

12. 2. 2018, 3:31

Dávnejšie som pozeral jeden dokumentárny seriál ohĺadom alternatívnych energií a rozvoja myslenia v časoch Atlantída-Egypt. Je tam naznačena aj spojitost medzi Teslovým vynálezom šírenia energie na zemi a funkciou pyramíd.
Ozaj vhodné hlavne pre tých čo im nestačia zistenia a zákonitosti modernej fyziky...ale tak vo vnútri cítia že tam ešte niečo je, čo na tomto svete funguje ale ešte nieje v moderných časoch poznané....

Koho celá história nezaujíma, doporučujem diel č.6 Sakkara kvantový stroj ... ale jpotom uniknú oststné súvislosti...


Okem boha Hóra:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... UilH20SlfC" onclick="window.open(this.href);return false;

Inak históriu Atlantídy a ich históriu popisuje najznámejši spiaci prorok Edgar Cayce ...
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

12. 2. 2018, 5:06

Ja stale nechapem preci ty hladaci freeblbosti nejdu na vysku spravia si doktorat. A mozu na popisat tu freeblbost aj vyrobu energie. Ved prave takych nyslitelov potrebujeme aby sa ukazali.
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“