Free Energy

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
Odpovědět
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

12. 2. 2018, 5:22

Tak tohle jsem nedokoukal. Blábolení.
Skutečná free energy je pro mě práce programátorů open source programů, vědců a techniků. Díky jejich vynaložené energii máme zdarma alternativy ke komerčním programům, máme přístup k vědomostem a řešením, která zdarma můžeme uplatnit v životě.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1186
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

12. 2. 2018, 7:07

Problém je v tom že nové smery sa na vš nevyučujú. Stale sa len vylepšuje to existujúce. Mám pocit že smer je jasne daný.Preto už 100 rokov jazdime na benzin a používame tú istú elektrinu. Máme počítače a alternatívnu realitu v ktorej ludia trávia čím ďalej viacej času. Vyrábajú sa veci čo vydržia 5 rokov a čím ďalej je menej mladých ludí čo dokážu tvoriť veci vlastnými rukami...možno sa mi to zdá ale naša spoločnosť degraduje.
A potom je tu skupinka ludí čo snívajú o zmene a idea free energy ich fascinuje ... a ani nevedia prečo...

Keby nebolo snílkov nebolo by pokroku ... už len taký linuxcnc je toho dôkazom ... túžba po dokonalom riadiacom systéme pre všetkých a zadarmo ... je teda tiež ideológia free ... :D ktovie čo by napísala o nás komunita z Fanuc-u.... aby sme šli na výšku a naučili sa poriadny systém čo funguje....je to vec pohĺadu a ide tu hlavne o prachy...

Inak čo si myslíte o prútikarstve? Čo je to za sila čo indikuje prítomnosť vody? Je to človekom? Prútikom? Artefaktom na konci prútika či ich kombináciou , alebo je to hókus pokus a pekné divadielko?
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

12. 2. 2018, 8:45

Asi takhle, kam kopneš tam voda je. Jen někdy je pár set metrů pod povrchem. Ale na většině našeho území je jen pár metrů pod povrchem, tak takový proutkař má docela velkou úspěšnost.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

12. 2. 2018, 8:52

Chod na vysku, urob doktorat. A urob novy smer, mas stym nejaky problem. Einstein ocividne nemal. Tak sup sup studovat a ukazat nam novy smerr free energie.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

13. 2. 2018, 6:16

.. jen tak na okraj, proutkařství funguje na 100%, viděno na vlastní oči, divadýlko poznám, jak to, že to funguje? :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1291
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

13. 2. 2018, 9:08

Pepa z depa píše:.. jen tak na okraj, proutkařství funguje na 100%, viděno na vlastní oči, divadýlko poznám, jak to, že to funguje? :D
Je to o znalosti krajiny a zákonitosti, rozhlednou se pořádně po okolí, rybník tlačí vodu nahoru, údolí vodu svádí, zrychluje, les vodu přitahuje, skladba vrstevnic a tak. Naslepo v cizím prostředí to nefachčí.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

13. 2. 2018, 9:26

Právě, že fachčí, viděl jsi někdy "proutkaře" v akci? Já jo a ne jen vodu, ale i trubky v zemi s tím detekoval takovej dědula celkem přesně, ale jak je to možný?
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

13. 2. 2018, 11:20

Funguje to některých jedinců. Amíci dělali pokusy se studenty, kteří byli sledováni na tyto vlastnosti. Jednou prošli úsek, pak tam zatloukli železné tyče do země a aniž to ti študáci tušili, ti obdaření ty tyče identifikovali. Závěr výzkume ale nevím. Asi bude ten, že to sic funguje, ale nikdo neví jak přesně. Kamarád měl pozvané tři věhlasné proutkaře v okolí, aby mu našli vodu. Kopal postupně tři studny, ta poslední se po vyfárání jeho dědy z cca 7 metrů sesypala, Kopali bez bednění či skruží. Měl zkrátka obrovské štěstí. Voda však nebyla ani v jedné z nich. Mému otci to taky trochu fungovalo. Tenkrát to po nich procházel a říkal mu ať tam nekope.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1186
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

14. 2. 2018, 7:20

Ja zom tiež videl prútkara ale nemal klasický prútik ale taku 30cm pružinku natočenú z tenkého pružného drótu(taká dlhá verzia jemnučkej pružinky z propisky). Sama o sebe v rukách visela smerom dole ale keď s tým začal chodiť tak sa dvíhala hore a ešte sa začala stáčať okolo zvislej osi ... ťažko to opísať. Vodu našiel a určil aj hĺbku ... pružinku mi nechcel požičať a tvrdil že je naladená presne na neho... bol to nejaký Reikki absolvent .
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

14. 2. 2018, 8:40

Ohni 2 droty do Lka a mozes hladat tiez.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

14. 2. 2018, 8:44

.. ale pořád jsem od vzdělaných neslyšel odpověď na otázku: Jakto, že to funguje? :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

14. 2. 2018, 8:57

Bylo to tuším kdysi popisované v Téčku. Nemohu dohledat, ty moje jsou někde v Kanadě. I ten experoment těch Amíků tam byl popsán. Je to moc dávno, doufám, že nedopadnu jak Viróza s Peroutkou.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2018, 9:24

Kdyz nebudes kourit pohanku tak urcite ne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

14. 2. 2018, 3:48

Pepa z depa píše:.. ale pořád jsem od vzdělaných neslyšel odpověď na otázku: Jakto, že to funguje? :D
Ked ta to zaujima chod na vysku studuj urob doktorar a das nam odpoved...
Co ja viem deformacia magnetickeho pola zeme?
chb
Příspěvky: 3801
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

14. 2. 2018, 4:01

atlan píše:
Pepa z depa píše:.. ale pořád jsem od vzdělaných neslyšel odpověď na otázku: Jakto, že to funguje? :D
Ked ta to zaujima chod na vysku studuj urob doktorar a das nam odpoved...
Co ja viem deformacia magnetickeho pola zeme?
starý citlivý tranzistorák, nalaď někam mezi stanice a podle změny šumu lze odhalit různé zlomy v půdě - bohužel pokud nejsi citlivý/znalý najdeš změnu ale nebudeš vědět, zda to hledané je před nebo za
(trochu této metodě dnes vadí elektro smog a ... od nás třeba neodrušené měniče :-) )
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“