Energie z biomasy

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
michal40
Příspěvky: 51
Registrován: 8. 5. 2010, 10:39
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

29. 11. 2012, 7:56

Dotažený dál je to v tom že tam byl problém s dehtama ,což se odstranilo.Teď zas pro změnu je problem s dopravou paliva.Na pelety to běhá v pohodě a štěpka zůstává viset na stěnách a i v šnekovym dopravniku jsou stim problémy.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

29. 11. 2012, 8:56

hmm, u toho GEKu tvrdili, že dehty jsou bez problému. To znamená, že to byl jenom reklamní tah a realita tak bezproblémová nebyla? Nojo, štěpka je na dopravu potvora. Máš tam stejnou konstrukci dopravníku jako u původního GEKu, nebo jsi to už nějak předělával?
michal40
Příspěvky: 51
Registrován: 8. 5. 2010, 10:39
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

5. 12. 2012, 9:49

IMAG0016.jpg
IMAG0015.jpg
Ono bude asi vždycky trochu laborování s jinym druhem paliva ,zas když se to seřídí tak už to běží bez problému. Tady je fotka jedný s posledních verzí ale už taky není aktuální protože jsem akorát dodělal 50kw GEK a celý se to rozebralo.
Stano
Příspěvky: 90
Registrován: 1. 8. 2006, 12:52
Bydliště: LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

7. 12. 2012, 12:07

To michal40: Kde by sa dalo dočítať o tomto pekelnom stroji viac, resp. ako to funguje. Dík.
josef.lipka
Příspěvky: 59
Registrován: 23. 11. 2011, 8:22

19. 12. 2012, 10:15

"No nazdar" už jsem zpátky. Krocan na dotaz o RK nereaguje. Mně to taky zajímá, jak dopadl a jaké má poznatky s provozováním RK.
Já postavil zmenšenou verzi do skleníku a poznatky co všechno jsem posral napíšu. Nejvíc mě rozčiluje přikládání, přemýšlím o bezdomovci, který by mi tam neustále přikládal a přerovnával dřivíčka, jinak když na chvilku odejdu, tak buď vyhoří nebo neshoří. Zkoušel jsem všechny možné způsoby, popíšu později ale k dokonalosti daleko. Nakonec jsem rostliny ze skleníku musel přenést do baráku. Loni jsem měl přímotop sice nastavený proti zámrazu, ale protopil jsem 9tis. To do chřtánu ČEZu cpát nebudu.
krocan
Příspěvky: 97
Registrován: 29. 4. 2009, 11:48
Kontaktovat uživatele:

19. 12. 2012, 9:00

Čauky.Já postavil jedny kamna za půl dne do dílny.Jen skládání cihel na sebe,náká hlína.Vzadu mám jen šamotku asi 1,5m a skrz zet,bez komína.Regulací přístupu vzduchu,se mi celkem dařilo topit.Spotřeba dřeva opravdu malá.To přikládání nák musím dořešit,možná roztopit menšími kusy,pak jeden dva kusy.No zkoušel jsem takové malé odřezky,tím myslím by byl problém vyřešen,je to lepší než klacky,ty se různě zašprajcují a musí se to hlídat.Myslím,že by šli brigety,takže udělat dostatečně vysoký nakládací prostor a naládovat to briketama,to bude mazec.Vyčkej,ted budu objednávat žárobeton a dělat formy,tak budou konečně plnohodnotný kamna se vším všudy.Krom toho projevil zájem o kamna ten herec Petr Vacek.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2012, 2:48

krocan: ty kamna co jsem u tebe začal stavět já jsi nedodělal? Koukám, že jsi se ujal mého vlastního záměru na výrobu tvarovek pro RK ze žárobetonu a dokonce i zákazníka o kterém jsem ti řekl. Pokládal bych sice za slušné dodržet naší domluvu a případně se zeptat, jestli nemám nic proti tomu, že převezmeš můj plán do kterého jsem chtěl přibrat já tebe .......... no naštěstí už jsem došel k závěru, že RK pro lidi raději stavět nebudu, protože je to strašně o hubu. Tak si tu legraci užij. Já už do toho stejně nejdu a když už jsi tu celou akci tak pěkně zprivatizoval, tak ti k tomu můžu nabídnout ještě doménu raketovakamna.cz a receptury na výrobu žárobetonu (protože pokud ho budeš kupovat, tak se nedoplatíš).
krocan
Příspěvky: 97
Registrován: 29. 4. 2009, 11:48
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2012, 5:41

QNX píše:krocan: ty kamna co jsem u tebe začal stavět já jsi nedodělal? Koukám, že jsi se ujal mého vlastního záměru na výrobu tvarovek pro RK ze žárobetonu a dokonce i zákazníka o kterém jsem ti řekl. Pokládal bych sice za slušné dodržet naší domluvu a případně se zeptat, jestli nemám nic proti tomu, že převezmeš můj plán do kterého jsem chtěl přibrat já tebe .......... no naštěstí už jsem došel k závěru, že RK pro lidi raději stavět nebudu, protože je to strašně o hubu. Tak si tu legraci užij. Já už do toho stejně nejdu a když už jsi tu celou akci tak pěkně zprivatizoval, tak ti k tomu můžu nabídnout ještě doménu raketovakamna.cz a receptury na výrobu žárobetonu (protože pokud ho budeš kupovat, tak se nedoplatíš).

Seš jako já,máš toho hrozně rozdělanýho.Jj toho Petra jsem si dal do přátel na fejsu,protože jsi o tom mluvil,ale mám tam jenom fotku raketáků.On mně ted oslovil,že by měl zájem a ptal se na cenu,já mu je sám nenabízel i když jsem věděl,že měl zájem.Já stím nemám problém,můžeme mu je společně postavit.Já chci zkusit jen tu stavebnici,mně se to nechce samotnýmu stavět.Nechci pořád někoho do něčeho nutit.Prachy nejsou pro mně na prvním místě,proto asi nic nemám,samozřejmně je potřebuju jako každej jinej.Zjištuju,že co si sám nezařídím to prostě nemám.Je pravda,že funguju jen 5let.Myslíš,že bych ti nabízel ty frézky,mně ten mejl nezabije,možná i ty sudy by třeba dopadli,ale nejde to vše naráz.Ted asi budu mít přístup k vojenskýmu materiálu za sranda ceny.Máš velký ego.Já se snažím bejt toleratní k lidem,ale 20let sraček nás myslím všechny poznamenalo a mezilidský vztahy jsou uplně v prde.. :)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2012, 7:06

krocan: jo, mám toho strašně rozdělanýho, ale naštěstí mám i nějaké akce dotažené a ty vydělávají. Klidně ty RK pro Petra Vacka postav sám. Jak jsem psal, stavět na zakázku RK je o hubu a já už do toho raději nejdu. Když postavím jednou za dva roky jedny RK někde v sušárně ovoce, nebo pod nějakým kotlem, tak mi to bohatě stačí. Dělat si reklamu veřejně a stavět pro lidi které moc dobře neznám zavání moc velkým průserem. Klidně se pusť i do té stavebnice kterou jsem chtěl dělat. Když budu stavět ty 1 kamna za 2 roky, tak se bez stavebice obejdu. Byla by to moc velká investice do forem, která by se mi v ušetřeném čase nevrátila. Pokud do toho investovat chceš ty, klidně to udělej. Když se tomu někdo bude věnovat, tak ho ty stavebnice RK klidně uživěj. Já mám dost jiné práce, proto je moje doména raketovakamna.cz volná pro další zájemce a odprodat jsem ochotný i mé receptury na potřebné žárobetony (protože bez vlastního žárobetonu to je ekonomická šílenost a vydělávat bude jenom tvůj dodavatel žárobetonů).
Ty tvoje frézky, sudy, vojenský materiál ........ no, když u tebe je to všechno tak nespolehlivé a nejisté, že to už považuju především za ztrátu času. Potřeboval jsem asi 5ks nerezových KEG sudů, ale vychází mi lépe koupit je za 1000kč/kus než je z tebe páčit měsíce a s nejistým výsledkem. Tak těch pár tisíc na sudech prostě vydělá někdo jiný než ty, protože dokáže pružně zareagovat na příležitost a když se najde zákazník ochotný ty prachy za sudy zaplatit, tak hejbne zadkem a ty sudy dotlačí. To je prostě tvůj problém a na tom ztroskotala i ta naše RK. Měl jsi s RK velké plány, ale nic z toho co jsi sliboval jsi nedodržel. Kdybys to tenkrát splnil, tak už jsi teď mohl stavět třeba desátá RK na zakázku a já bych ti přihrával další zákazníky. Velikost svého ega posoudit nedokážu, ale příležitosti a šance většinou zhodnotit dokážu docela slušně. Příležitost v oboru RK tady stále je, ale s tím přístupem co máš ti stejně moc šancí nedávám. Jestli tu příležitost chceš využít, tak na tom budeš muset hodně zamakat. Zatím nemám pocit, že bys to byl ochotný udělat. Naštěstí je mi to už celkem jedno já do toho s tebou nejdu a pokud do toho jdeš sám, tak ti přeju hodně štěstí.
krocan
Příspěvky: 97
Registrován: 29. 4. 2009, 11:48
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2012, 7:45

QNX píše:krocan: jo, mám toho strašně rozdělanýho, ale naštěstí mám i nějaké akce dotažené a ty vydělávají. Klidně ty RK pro Petra Vacka postav sám. Jak jsem psal, stavět na zakázku RK je o hubu a já už do toho raději nejdu. Když postavím jednou za dva roky jedny RK někde v sušárně ovoce, nebo pod nějakým kotlem, tak mi to bohatě stačí. Dělat si reklamu veřejně a stavět pro lidi které moc dobře neznám zavání moc velkým průserem. Klidně se pusť i do té stavebnice kterou jsem chtěl dělat. Když budu stavět ty 1 kamna za 2 roky, tak se bez stavebice obejdu. Byla by to moc velká investice do forem, která by se mi v ušetřeném čase nevrátila. Pokud do toho investovat chceš ty, klidně to udělej. Když se tomu někdo bude věnovat, tak ho ty stavebnice RK klidně uživěj. Já mám dost jiné práce, proto je moje doména raketovakamna.cz volná pro další zájemce a odprodat jsem ochotný i mé receptury na potřebné žárobetony (protože bez vlastního žárobetonu to je ekonomická šílenost a vydělávat bude jenom tvůj dodavatel žárobetonů).
Ty tvoje frézky, sudy, vojenský materiál ........ no, když u tebe je to všechno tak nespolehlivé a nejisté, že to už považuju především za ztrátu času. Potřeboval jsem asi 5ks nerezových KEG sudů, ale vychází mi lépe koupit je za 1000kč/kus než je z tebe páčit měsíce a s nejistým výsledkem. Tak těch pár tisíc na sudech prostě vydělá někdo jiný než ty, protože dokáže pružně zareagovat na příležitost a když se najde zákazník ochotný ty prachy za sudy zaplatit, tak hejbne zadkem a ty sudy dotlačí. To je prostě tvůj problém a na tom ztroskotala i ta naše RK. Měl jsi s RK velké plány, ale nic z toho co jsi sliboval jsi nedodržel. Kdybys to tenkrát splnil, tak už jsi teď mohl stavět třeba desátá RK na zakázku a já bych ti přihrával další zákazníky. Velikost svého ega posoudit nedokážu, ale příležitosti a šance většinou zhodnotit dokážu docela slušně. Příležitost v oboru RK tady stále je, ale s tím přístupem co máš ti stejně moc šancí nedávám. Jestli tu příležitost chceš využít, tak na tom budeš muset hodně zamakat. Zatím nemám pocit, že bys to byl ochotný udělat. Naštěstí je mi to už celkem jedno já do toho s tebou nejdu a pokud do toho jdeš sám, tak ti přeju hodně štěstí.

Hele,já na těch sudech nechtěl vydělávat,nesmíš za vším vidět prachy.Já myslím,že jsem celkem splehlivý člověk a už jsem se taky celkem nadřel.Víš,že dělám věci do zahrady a v zimě,se tyhle věci neprodávají.Prostě hledám,zase něco jiného,co by se mohlo vyrábět.Chtěl jsem ty sruby,ukradli dřevo,tak holt to musím zase posunout.Musím jít zase dál.Já znám kupu lidí co dělají nádherné věci a neumí se prosadit.Každý nemůže být hold jednička,takhle to fakt nefunguje.Ted tady je člověk,co má prostě prachy a je ochotný,některé mé věci zainvestovat,proč toho nevyužít.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2012, 9:17

krocan: sudy neřeš, tady to je stejně mimo téma. No, to že potřebuješ další práci jsi mi říkal. Tenkrát jsi chtěl dělat zrovna ta RK o kterých je tady řeč. Každý nemůže být jednička, ale ty jsi šikovný, měl jsi na to dost času ..... a v oboru RK tady moc velká konkurence nebyla a stále ještě nění. Klidně jsi už mohl být jednička v raketových kamnech. Já jsem ti v tom tenkrát chtěl pomoc, ale ty jsi tu příležitost nevyužil. Můj cíl není být jednička ve stavbě RK, já jsem to chtěl jenom jako takovou doplňkovou činnost pro radost a když už to lidi chtěj stavět, tak proč na tom nějakou tu korunu zároveň i nevydělat. Abych stavěl kamna sám, to se mi nechtělo a tak jsem hledal parťáka, který by do toho šel. Když jsem ho nenašel, tak jsem do RK prostě nevěnoval tolik času kolik bych ho věnoval, kdybych nějakého parťáka na stavby našel. Od té doby jsem se posunul dál v jiných oblastech a teď už RK nemají takovou prioritu, třeba abych na CNCčku vyfrézoval ty formy na žárobetonové díly stavebnice kamen. Jestli do toho půjdeš ty, tak ti fandím, protože RK jsou opravdu docela zajímavá kamna a nějaký potenciál v nich je. Já se rád podívám na RK která postaví někdo jiný, ale momentálně mi docela stačí jednou za čas postavit nějaká techničtější "nejedničková" kamínka (třeba RK do sušárny na ovoce, kde nemusím věnovat desítky hodin práce na nějakých vzhledových detailech). Proto už nechci frézovat formy na žárobeton, modely pro slévárnu litiny na výrobu dvířek, poklopů a dalších opičáren (a proto mi nevadí, pokud ten můj nápad ze země zvedneš a zrealizuješ sám) ....... Nakonec ty sám máš rozestavěné CNCčko, tak si to vlastně zvládneš udělat i bez mé pomoci. Jestli se chceš prosadit jako R kamnář, tak tu šanci stále ještě máš, tu díru na trhu ještě nikdo nevyplnil. Když budeš dělat pěkná a funkční RK, tak udělat jich 10 za rok je docela reálné a to už by na uživení mohlo stačit.
krocan
Příspěvky: 97
Registrován: 29. 4. 2009, 11:48
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2012, 9:34

QNX píše:krocan: sudy neřeš, tady to je stejně mimo téma. No, to že potřebuješ další práci jsi mi říkal. Tenkrát jsi chtěl dělat zrovna ta RK o kterých je tady řeč. Každý nemůže být jednička, ale ty jsi šikovný, měl jsi na to dost času ..... a v oboru RK tady moc velká konkurence nebyla a stále ještě nění. Klidně jsi už mohl být jednička v raketových kamnech. Já jsem ti v tom tenkrát chtěl pomoc, ale ty jsi tu příležitost nevyužil. Můj cíl není být jednička ve stavbě RK, já jsem to chtěl jenom jako takovou doplňkovou činnost pro radost a když už to lidi chtěj stavět, tak proč na tom nějakou tu korunu zároveň i nevydělat. Abych stavěl kamna sám, to se mi nechtělo a tak jsem hledal parťáka, který by do toho šel. Když jsem ho nenašel, tak jsem do RK prostě nevěnoval tolik času kolik bych ho věnoval, kdybych nějakého parťáka na stavby našel. Od té doby jsem se posunul dál v jiných oblastech a teď už RK nemají takovou prioritu, třeba abych na CNCčku vyfrézoval ty formy na žárobetonové díly stavebnice kamen. Jestli do toho půjdeš ty, tak ti fandím, protože RK jsou opravdu docela zajímavá kamna a nějaký potenciál v nich je. Já se rád podívám na RK která postaví někdo jiný, ale momentálně mi docela stačí jednou za čas postavit nějaká techničtější "nejedničková" kamínka (třeba RK do sušárny na ovoce, kde nemusím věnovat desítky hodin práce na nějakých vzhledových detailech). Proto už nechci frézovat formy na žárobeton, modely pro slévárnu litiny na výrobu dvířek, poklopů a dalších opičáren (a proto mi nevadí, pokud ten můj nápad ze země zvedneš a zrealizuješ sám) ....... Nakonec ty sám máš rozestavěné CNCčko, tak si to vlastně zvládneš udělat i bez mé pomoci. Jestli se chceš prosadit jako R kamnář, tak tu šanci stále ještě máš, tu díru na trhu ještě nikdo nevyplnil. Když budeš dělat pěkná a funkční RK, tak udělat jich 10 za rok je docela reálné a to už by na uživení mohlo stačit.

Samozřejmně člověk chce dělat originální věci,to asi i ty.No možná,že dnes spíš frčí ty opičárny,nezáživná sériovka.Nějakou tu sušárnu ovoce,chtěl ten můj spolužák z Borohrádku-Šachova,vyhrál dotaci http://www.bilymrak.cz/?attachment_id=460" onclick="window.open(this.href);return false; No nápady pořád nějaký jsou,uvidíme zítra,jak to dopadne a jestli nebude ten konec světa. :!:
josef.lipka
Příspěvky: 59
Registrován: 23. 11. 2011, 8:22

20. 12. 2012, 11:07

Krocan. Já se jen zeptal a nechtěl vyprovokovat vaši diskusi s QNX. Takže ke kamnům.
Postavil jsem ve skleníku malá RK s průměrem vertikální spalovací komory 10cm a průměr jsem zachoval všude. Výkon jsem očekával 4x slabší než klasická RK s bečkou. Místo bečky jsem sehnal PB bombu, která měla uřezané dno, průměr 30cm. Na základnu jsem udělal formu a vybetonoval, vnitřní vsk (60cm délky) z roury, místo perlitu, který ve stavebninách zrovna neměli, jsem dal škváru, jako akumulátor (3m ) jsem použil kameninové trubky položené na podlahu a obdusané hlínou, na konci komín výšky 2,5m a vyústění ven hliníkovým husím krkem. Jako horizontální spalovací komoru jsem použil t-kus , vyřazený z digestoře. Potřeboval jsem to rychle, před mrazy a tak jsem to spíchnul taky rychle, jen na vytvrdnutí betonu jsem čekal 3 dny, pak to bylo raz dva. A hurá zatopit. Vykouřilo mě to ze skleníku. Napřed kouřilo ze všech spojů a zpod kamen, že jsem se nestačil divit a to jsem si myslel, jak jsem to utěsnil, no asi blbě. Jak foukl vítr, už to hořelo dovnitř, dokud jsem mohl, tak jsem foukal proti. Prohrál jsem. Práce kvapná málo platná. Na druhý den jsem dodělal H systém na konec komínu, obouchal blátem spoje a zlepšilo se to. Ale stejně to chytalo obrácený tah, stačilo pár delších klacků a už to hořelo zase dovnitř. Řešil jsem to rourou na t-kus, do které jsem klacky nastrkal a rouru nahoře ucpal víčkem, vzduch šel vodorovně otvorem v t-kusu. Když jsem chtěl přiložit, tak sundat víčko a rychle s ním ucpat přívod vzduchu dole, aby to nekouřilo a nehořelo v té rouře dovnitř. Další den jsem podkopal sokl skleníku a přivedl vzduch zvenčí přes husí krk na t-kus. No, v té svislé rouře na přikládání se dělal dehet, kolem víčka, které netěsnilo na švu roury, tou malou skulinou stejně trochu kouřilo a dehet stékal po rouře. Tah slabý, roury studené, kouř na výstupu také. Bylo to zklamání a mrzuté. Tak jsem sundal Hčko z komína a dal tam odtahový ventilátor, nejslabší co se dává do záchodů či koupelen tak, aby odsával spaliny. No to byla radost zatápět, i sirku to sfouklo, za chvilku byl t-kus červený a vše fungovalo. S obavami jsem sledoval teplotu na ventilátoru, ale nikdy teplota nebyla taková, že bych tam ruku neudržel, tak jsem ho tam nechal po celou dobu topení bez újmy. Nelíbí se mi přikládání, vyžaduje ,aby tam člověk seděl, přerovnával klacíky, aby dobře hořely, pořád přidával další. Když jsem dal tyčky 2x2cm v průřezu (od rajčat), nalámal na délku roury a čekal, že budu mít na chvilku pokoj, tak né. Buď se o sebe šprajcly, nebo se třískou zachytily o přechod roury a t-kusu nebo se přilepily dehtem a když už shořely, tak nikdy ne všechny. Nehoří stejně, tak vždycky nějaký shoří dřív a když tam zůstanou dva tři tak to zhasne, aby hořely, musí být blízko sebe. Poučení? Kvůli tomu přikládání je asi stavět v baráku nebudu, alespoň ne v klasické podobě. Vás to nesere furt u toho sedět, hlídat a přikládat? To fakt může dělat Ianto někde v Americe ve srubu x km od civilizace a zasypaný sněhem a nemít nic jiného na starosti než štípat dřívka a topit. Další poznatky příště.
krocan
Příspěvky: 97
Registrován: 29. 4. 2009, 11:48
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2012, 11:07

josef.lipka píše:Krocan. Já se jen zeptal a nechtěl vyprovokovat vaši diskusi s QNX. Takže ke kamnům.
Postavil jsem ve skleníku malá RK s průměrem vertikální spalovací komory 10cm a průměr jsem zachoval všude. Výkon jsem očekával 4x slabší než klasická RK s bečkou. Místo bečky jsem sehnal PB bombu, která měla uřezané dno, průměr 30cm. Na základnu jsem udělal formu a vybetonoval, vnitřní vsk (60cm délky) z roury, místo perlitu, který ve stavebninách zrovna neměli, jsem dal škváru, jako akumulátor (3m ) jsem použil kameninové trubky položené na podlahu a obdusané hlínou, na konci komín výšky 2,5m a vyústění ven hliníkovým husím krkem. Jako horizontální spalovací komoru jsem použil t-kus , vyřazený z digestoře. Potřeboval jsem to rychle, před mrazy a tak jsem to spíchnul taky rychle, jen na vytvrdnutí betonu jsem čekal 3 dny, pak to bylo raz dva. A hurá zatopit. Vykouřilo mě to ze skleníku. Napřed kouřilo ze všech spojů a zpod kamen, že jsem se nestačil divit a to jsem si myslel, jak jsem to utěsnil, no asi blbě. Jak foukl vítr, už to hořelo dovnitř, dokud jsem mohl, tak jsem foukal proti. Prohrál jsem. Práce kvapná málo platná. Na druhý den jsem dodělal H systém na konec komínu, obouchal blátem spoje a zlepšilo se to. Ale stejně to chytalo obrácený tah, stačilo pár delších klacků a už to hořelo zase dovnitř. Řešil jsem to rourou na t-kus, do které jsem klacky nastrkal a rouru nahoře ucpal víčkem, vzduch šel vodorovně otvorem v t-kusu. Když jsem chtěl přiložit, tak sundat víčko a rychle s ním ucpat přívod vzduchu dole, aby to nekouřilo a nehořelo v té rouře dovnitř. Další den jsem podkopal sokl skleníku a přivedl vzduch zvenčí přes husí krk na t-kus. No, v té svislé rouře na přikládání se dělal dehet, kolem víčka, které netěsnilo na švu roury, tou malou skulinou stejně trochu kouřilo a dehet stékal po rouře. Tah slabý, roury studené, kouř na výstupu také. Bylo to zklamání a mrzuté. Tak jsem sundal Hčko z komína a dal tam odtahový ventilátor, nejslabší co se dává do záchodů či koupelen tak, aby odsával spaliny. No to byla radost zatápět, i sirku to sfouklo, za chvilku byl t-kus červený a vše fungovalo. S obavami jsem sledoval teplotu na ventilátoru, ale nikdy teplota nebyla taková, že bych tam ruku neudržel, tak jsem ho tam nechal po celou dobu topení bez újmy. Nelíbí se mi přikládání, vyžaduje ,aby tam člověk seděl, přerovnával klacíky, aby dobře hořely, pořád přidával další. Když jsem dal tyčky 2x2cm v průřezu (od rajčat), nalámal na délku roury a čekal, že budu mít na chvilku pokoj, tak né. Buď se o sebe šprajcly, nebo se třískou zachytily o přechod roury a t-kusu nebo se přilepily dehtem a když už shořely, tak nikdy ne všechny. Nehoří stejně, tak vždycky nějaký shoří dřív a když tam zůstanou dva tři tak to zhasne, aby hořely, musí být blízko sebe. Poučení? Kvůli tomu přikládání je asi stavět v baráku nebudu, alespoň ne v klasické podobě. Vás to nesere furt u toho sedět, hlídat a přikládat? To fakt může dělat Ianto někde v Americe ve srubu x km od civilizace a zasypaný sněhem a nemít nic jiného na starosti než štípat dřívka a topit. Další poznatky příště.



Mně to nesere přikládat :D protože tady nikdo není,kdo by nakládal.Vítám tě v klubu,postavil jsi raketáky,konečně můžeš zhodnotit klady a zápory.Je nás tady dest mega,ty jsi postavil něco co postavilo pár désítek lidí,myslím tady u nás.Oslavuj kurna.
josef.lipka
Příspěvky: 59
Registrován: 23. 11. 2011, 8:22

24. 12. 2012, 9:20

Ty jsi alespoň správný řízek, z této stránky pohledu jsem to neviděl. Dík za odpověď, alespoň vím, že ty moje slinty někdo čte. DAlší názor je v rubrice raketová kamna. A jdu slavit, něco si dát. Teď mi moc šmakuje nastrouhat zázvor (1cm) zalít horkou vodou, vymačkat půl citrónu, osladit medem a pořádně dolít slivovicí, je to fakt dobrý, hlavně prevence proti chřipce nebo když škrábe v krku.
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“