kvalita vs cena zahradních pomocníků

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
Odpovědět
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

12. 8. 2014, 6:31

Ahoj,máte někdo něco z mountfieldu?
Potřeboval bych řetězovku a křovinořez a nevím jestli něco serióznějšího jako makita,stihl anebo toho bédu trávníčka.
Jejich cenová politika mi sice připadá dost neseriózní ale jestli se tam teď dá koupit něco v rozumné kvalitě ...
Babo raď...
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

12. 8. 2014, 6:46

já osobně bych tam nešel koupit ani sázecí kolík , protože vše co tam prodávají je v základu předražené jako kráva a kvalita žádný zázrak , když maj akci a je to za půl tak je ta cena docela slušná , jinak ty křovináky a pily oleo-mac
nejsou uplně špatné , ole-mac křovinák jsem dostal darem a slouží už pět let bez problémů
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

12. 8. 2014, 8:03

mě jejich cenová politika taky neleze pod fousy
radši nakupuju tady
http://www.werco.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

13. 8. 2014, 6:50

Když já bych radši nějakou kamennou prodejnu poblíž abych jim to mohl eventuelně jít omlátit o hlavu,až se to vysype... :D
I když třeba ten Hecht tady poblíž určitě někdo prodává.
Hlavně mi jde o to jakou zvolit cenovou hladinu když nejsem profík ale zas se s tím nechci trápit...
Asi se u křoviňáku budu koukat někde kolem 8 tisíc a u řetězovky cca 2500-3500,-...
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

13. 8. 2014, 9:39

Já tyto krámy kupuji většinou v Baumaxu - ale používám ho jako půjčovnu. Pečlivě si schovávám doklady o nákupu a s dotyčné nářadí intenzivně používám, dokud se nevysype. Pak reklamuji, a jelikož je to většinou před vypršením záruky, tak vracejí peníze. Sice ne hned, asi po měsíci, až jim to přijde přes jejich servisy - ale toto zdržení už nehraje roli.

Mimo jiné se mi takto podařilo "vypujičit" si bourací kladivo, dvě vrtačky, dva aku šroubováky a kompresor .....

Co se týče značky Hecht - ta je překvapivě vzhledem ke svému původu kvalitní - mám od nich pilu už asi 7 let, a řeže jako zběsilá - dá v pohodě i kmen s 80 cm na pařezu ....
613ziza
Příspěvky: 196
Registrován: 26. 1. 2010, 11:32
Bydliště: na okraji Moravského Krasu

13. 8. 2014, 9:55

karelsklo píše:... třeba ten Hecht... u křoviňáku budu koukat někde kolem 8 tisíc -...
Nevím, jak často a jak velký obhospodařuješ pozemek, ale mě tráva roste na obyčejné venkovské zahradě cca 1000m2. Tohle http://krovinorezy.heureka.cz/hecht-127-bts/" onclick="window.open(this.href);return false; jsem si pořídil před pár léty od kohosi na Aukru v akci za cca 3 tácy a vloni totéž za 2,5 tis. Mám tedy fungující "Štiky" dvě. Přestalo mě totiž bavit porád přehazovat strunu za plechovou růžici. Uškudlený peníz (z těch 8 tisíc :wink: ) jsem neprohýřil s povětrnými děvčaty, ale investoval ho do pořádného postroje, což je, IMHO, převelice významný díl celku. A ještě mně zbylo 1000 Kč na benzín a struny. :mrgreen: Zahradu seču od května do září max 2x do měsíce, takže starší Štika se strunou má čtvrtou sezonu najeto MAXIMÁLNĚ 60-80(?) motorhodin, ta loňská s růžicí za necelé dvě sezony cca 10-15(?). Obě jsou stále fit a co jsem nezničil já vlastní blbostí (jeden kryt na odletující trávu), to stále bezvadně funguje. :) Tož neber, prosím, moji zkušenost jako návod k následování, ale jen jako letmé zamyšlení nad ekonomikou domácího zahradničení.
P.S. K Mountfieldům už nechodím. Už dlooouho mi tu od nich leží (byla tehdy dost drahá) klasická sekačka ... nic moc. :?
Všechno, co může počkat do zítřka, klidně počká i do příštího týdne. ;-)
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

13. 8. 2014, 10:19

Potřebuji pánové sekačku 40-45 lištu bez pojezdu,bez mulče... mě už dosluhuje plech . A hlavně aby plnila koš i za vlhka. Máte něco z poslední doby?
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

13. 8. 2014, 12:22

No vida,tak Hecht by asi fungoval...Mrknu se kdo ho tu prodává.Zahrádku plánuji tak 500 m2 takže nic extra ale protože u našich občas seču nějakým Stihlem za 11 000,- jsem asi rozmlsaný...Neměl jsem to brát nikdy do ruky :D .
S tou výměnou vadných kusů to mám stejně jako R-stick-co klekne ( čerpadla apod.) prostě nosím zpátky do krámu a většinou si hned odnáším nový kus.
Místní prodejci problémy nedělají a 2 až 3 kus už obvykle funguje...
Poněvadž se ale chci ze zahradní práce těšit ( aspoň se o to pokusím :) ) tak chci něco s čím se dělá v rámci možností dobře.Jenže 11 000,- za Stihla se mi zdá fakt moc.
U té řetězovky ( elektrické ) se teď rozhoduju mezi Narexem a Makitou ( Dolmarem ).Ale asi je to jedno myslím že všechno to bude docela dobré.
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“