kabel přerušený ve zdi

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

24. 1. 2021, 5:15

jenicek píše: 24. 1. 2021, 5:07 Podle toho co jsi psal mě hned jako první napadlo, že to bude spíš blbě identifikovanej kabel. Ono aby se jedna žíla přerušila (zrovna fáze) a druhá šlusla na kostru (zrovna zemák) a nulák byl v pohodě je taková souhra náhod asi jako že vyhraješ 2x za tejden ve Sportce :lol:
A že už jsem jako revizák teda viděl ledaccos :mrgreen:
to je pravda, to mi taky došlo, ale až po....
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

24. 1. 2021, 5:30

Tohle jsou vážně lovy beze zbraní a dokáže to pěkně zamotat šišku i odborníkovi. Já měl něco podobného v létě, když jsem předělával kuchyni a přestala mi jít jedna fáze do sporáku. Už jsem hledal kudy vede kabel, brousil sekáč a krčil se před nadávkami své vyvolené, když jsem našel vadný kontakt na svorkovnici a bylo opraveno. Spadnul mi hodně velký balvan ze srdce, protože se mi vážně nechtělo sekat do čerstvě vyštukované, vymalované a obložené zdi.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

24. 1. 2021, 5:59

jenicek píše: 24. 1. 2021, 5:07 Ono aby se jedna žíla přerušila (zrovna fáze) a druhá šlusla na kostru (zrovna zemák) a nulák byl v pohodě je taková souhra náhod asi jako že vyhraješ 2x za tejden ve Sportce :lol:
Zrovna tohle mi podezřelé moc nepřišlo. Pokud třeba nacouváš s vysokozdvihem do stěny, nebo možná i jenom s kolečkem malty. Když se trefíš do místa, kde je kabel přes roh nějaké traverzy, tak můžeš jeden vodič ucvaknout a druhému prorazit o hranu izolaci a namáčknout ho na ni.
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 1525
Registrován: 17. 9. 2018, 9:35
Bydliště: Vedle Trautenberka

24. 1. 2021, 6:15

...a zrovna fázi, nevylítne jistič, zemák zůstane natlačenej na kostru tak, že je vodivě spojenej...
Je pravda, že některý lidi ve Sportce vyhrajou dvakrát v tejdnu :lol:
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

24. 1. 2021, 7:41

jenicek píše: 24. 1. 2021, 6:15 ...a zrovna fázi, nevylítne jistič, zemák zůstane natlačenej na kostru tak, že je vodivě spojenej...
Je pravda, že některý lidi ve Sportce vyhrajou dvakrát v tejdnu :lol:
Jak - nevylítne jistič?
Já to bral tak, že testone má nějaké vedení, které není a nikdy nebylo živé. Teď se ho snažil připojit a zjistil, že má jeden drát ucvaknutý a druhý šlusnutý někde na kostru.
Takže jistič ještě neměl kdy vylítnout.
Ale třeba jsem to celé pochopil blbě.

Ve sportce jsem nikdy nevyhrál (a nikdy to ani nezkoušel).
Ale zato jsem psal software pro řízení první porevoluční sázkové hry, která se vysílala v TV. Jmenovala se Tutovka.
Takže s mnoha výherci jsem se reálně potkal.
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“