"Domácí" dobíjení auta

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

1. 3. 2022, 2:51

mal píše: 1. 3. 2022, 2:03
Milan199 píše: 1. 3. 2022, 9:14 ...

údajně je to někde v Brně
Ano, ulice Jílkova, už je to tam dlouho a když jsem to viděl poprvé, tak jsem nevěřil svým očím, co je někdo ochoten si dát na barák.
Martin
no ty kokso - fakt to :shock: tam je
https://mapy.cz/zakladni?x=16.6386741&y ... 1.257&ds=1
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

1. 3. 2022, 2:55

romanf píše: 1. 3. 2022, 10:58 ak na to dobre vidím, tak tam narátam 16 panelov zvislých a 16 dajme tomu s 35' sklonom strechy.
ak predpokladáme, že vzhľadom na odhadnutú veľkosť panelov (podľa veľkosti okien) sú to dajme tomu 135Wp panely, tak nech má 2kWp zvislo a 2kWp šikmo uložených panelov.
Podľa :
https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/#PVP
by mu tie zvislé mali bez zatienenia dávať ročne 1,4MWh a šikmé 2MWh.
Samozrejme v zime to bez dososávania z DS na 20 jázd do práce mesačne nevydá ale väčšina roka môže byť v pohode.
Ak sú tie panely viac ako 135Wp /kus tak je to eštie priaznivejšie.
Aha - a když do té práce dojede, tak aby se ten pkw mohl z těch panelů dál nabíjet, tak si nátáhne jako prodlužovačku :lol: ? A nebo to snad jako vyjde za těch pár hodin odpoledne?
Samozřejmě pokud jezdí do práce na homeoffice :lol: , tak to bude v poho.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

1. 3. 2022, 3:19

elbarto píše: 1. 3. 2022, 11:01 Počasí posledních měsíců je depka. Ani se nedivím kolik lidí si na Sibiři hodí mašli. Sleduju to, protože do toho hnusného šera je hrozné vstávat. Mám pocit, že za poslední 2 měsíce je dnes 3 možná 4 opravdu slunečný den. Města bydou časem vypadat jako z katastrofických filmů, ani moc nechápu jak tohle můžou uřady povolit. I když v Brně to asi vidí jinak ...
P.S,´. na podobný argument odpověděl evropský komisař v rámci zelené dohody: ... tak ty solární pole postavíme třeba,třeba, třeba ... v Africe ... mazec.
No a jak by města zakazovala slotu ... :lol: :wink:
Ale doopravdy pro povolení městem, no problema, minimálně tam vidím 3v1
- jenom skleněná fasáda, koukněte na tu dnešní "moderní" městskou architektúru
- zateplení
- a ještě to dáva elektriku, no, jak kdy
8)
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5221
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

1. 3. 2022, 3:41

Sancho Panza píše: 1. 3. 2022, 2:55
romanf píše: 1. 3. 2022, 10:58 ak na to dobre vidím, tak tam narátam 16 panelov zvislých a 16 dajme tomu s 35' sklonom strechy.
ak predpokladáme, že vzhľadom na odhadnutú veľkosť panelov (podľa veľkosti okien) sú to dajme tomu 135Wp panely, tak nech má 2kWp zvislo a 2kWp šikmo uložených panelov.
Podľa :
https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/#PVP
by mu tie zvislé mali bez zatienenia dávať ročne 1,4MWh a šikmé 2MWh.
Samozrejme v zime to bez dososávania z DS na 20 jázd do práce mesačne nevydá ale väčšina roka môže byť v pohode.
Ak sú tie panely viac ako 135Wp /kus tak je to eštie priaznivejšie.
Aha - a když do té práce dojede, tak aby se ten pkw mohl z těch panelů dál nabíjet, tak si nátáhne jako prodlužovačku :lol: ? A nebo to snad jako vyjde za těch pár hodin odpoledne?
Samozřejmě pokud jezdí do práce na homeoffice :lol: , tak to bude v poho.
Nebo přes den nabíjí a spí a v noci s tím prdem taxikaří :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

1. 3. 2022, 5:56

Oproti uvodni fotce ve vlaknu je na te fotce z mapy skoro na kazdem druhem svislem/sikmem panelu nejaka sediva zaplata.
To je vypadly clanek nebo nejaky upgrade :) ?

Pokud by to fakt byly vypadle clanky, to jsou ty panely tak neodolne nebo spise mistni vandalismus?
Ale samozrejme nevim, kolik casu je mezi prvni a druhou fotkou ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

1. 3. 2022, 6:46

Sancho Panza píše: 1. 3. 2022, 2:55
romanf píše: 1. 3. 2022, 10:58 ak na to dobre vidím, tak tam narátam 16 panelov zvislých a 16 dajme tomu s 35' sklonom strechy.
ak predpokladáme, že vzhľadom na odhadnutú veľkosť panelov (podľa veľkosti okien) sú to dajme tomu 135Wp panely, tak nech má 2kWp zvislo a 2kWp šikmo uložených panelov.
Podľa :
https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/#PVP
by mu tie zvislé mali bez zatienenia dávať ročne 1,4MWh a šikmé 2MWh.
Samozrejme v zime to bez dososávania z DS na 20 jázd do práce mesačne nevydá ale väčšina roka môže byť v pohode.
Ak sú tie panely viac ako 135Wp /kus tak je to eštie priaznivejšie.
Aha - a když do té práce dojede, tak aby se ten pkw mohl z těch panelů dál nabíjet, tak si nátáhne jako prodlužovačku :lol: ? A nebo to snad jako vyjde za těch pár hodin odpoledne?
Samozřejmě pokud jezdí do práce na homeoffice :lol: , tak to bude v poho.
Prečítaj si pôvodnú úvahu v prvom príspevku, ak má tie baterkomobily dva, jeden zrovna nabíja a na druhom jazdí :)

Samozrejme nijako nepodporujem tú architektonickú katastrofu na fasáde, len som sa zamyslel nad teoretickým množstvom elektriny ktoré mu to môže dodať.
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

1. 3. 2022, 6:58

romanf píše: 1. 3. 2022, 6:46
Sancho Panza píše: 1. 3. 2022, 2:55
romanf píše: 1. 3. 2022, 10:58 ak na to dobre vidím, tak tam narátam 16 panelov zvislých a 16 dajme tomu s 35' sklonom strechy.
ak predpokladáme, že vzhľadom na odhadnutú veľkosť panelov (podľa veľkosti okien) sú to dajme tomu 135Wp panely, tak nech má 2kWp zvislo a 2kWp šikmo uložených panelov.
Podľa :
https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/#PVP
by mu tie zvislé mali bez zatienenia dávať ročne 1,4MWh a šikmé 2MWh.
Samozrejme v zime to bez dososávania z DS na 20 jázd do práce mesačne nevydá ale väčšina roka môže byť v pohode.
Ak sú tie panely viac ako 135Wp /kus tak je to eštie priaznivejšie.
Aha - a když do té práce dojede, tak aby se ten pkw mohl z těch panelů dál nabíjet, tak si nátáhne jako prodlužovačku :lol: ? A nebo to snad jako vyjde za těch pár hodin odpoledne?
Samozřejmě pokud jezdí do práce na homeoffice :lol: , tak to bude v poho.
Prečítaj si pôvodnú úvahu v prvom príspevku, ak má tie baterkomobily dva, jeden zrovna nabíja a na druhom jazdí :)

Samozrejme nijako nepodporujem tú architektonickú katastrofu na fasáde, len som sa zamyslel nad teoretickým množstvom elektriny ktoré mu to môže dodať.
Aha, tak to mi uniklo - že pacient (aby ušetřil) má ty auta dvě (to je hrozně ekologický a ještě to ušetří drahé parkovací místa v POZ před Vídní).
Jinak jak tak koukám - některý články už má zjevně vyčlánkovaný :lol: (nejspíš neobvyklý meteorologický jev zvaný kroupy), má to efektně zaflastrovaný :shock: nějakou izolepou, a i na plotě a těch vratech má taky asi "cosi" :lol: :shock: .
Mj, ikdyby měl těch aut třeba pět, tak když bude neveselo a truchlivo (počasí) v vhodném období (zima) tak bude stejně vymalováno - může jít akorát tak pěšky - viz jak musí být předimenzovaný kolektory aby nelehly všelijaký kamerkový autonomní elektrický věci.
https://forum.root.cz/index.php?topic=25561.0
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1004
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

1. 3. 2022, 6:59

elbarto píše: 1. 3. 2022, 11:01Počasí posledních měsíců je depka.
A to si představ, že by to tak bylo každej rok!
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

1. 3. 2022, 7:17

A vzali jste v úvahu, že ho to třeba baví? Že je to jeho koníček?
Já taky spoustu peněz cpu do věcí, které nevydělávají a bez kterých bych klidně mohl žít.

Je to jako se podivovat nad tím, že někdo chodí do hospody. Nevydělává to, naopak to prachy žere. A ještě to ničí zdraví. Jak jak to může někdo dobrovolně dělat?
Milan199
Příspěvky: 2926
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

1. 3. 2022, 7:19

Ani jsem nechtěl upozornit na to, že to je vopičárna.

Spíše mi nevychází vůbec reálné v zimních měsících dobít auto i za cenu takhle "ověšeného" baráku. Ta letošní zima byla extrémně pošmourná a výkon solárů byl ubohý.

Dnes bylo prakticky dokonalé počasí - chladno // ráno -5, nyní -1, přes den max 5° // a nádherně jasno. O výkonu 7,2 KWp si mohu nechat jenom zdát ! Max co z toho lezlo, bylo 5,12. Průměr od 9 00 do 14 00 je 3,12.

Návratnost v nedohlednu. Jsem z toho dost kyselý.
Zv.Petr
Příspěvky: 337
Registrován: 16. 7. 2018, 7:10
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

1. 3. 2022, 7:26

Jsi jen další, co prozřel...
Milan199
Příspěvky: 2926
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

1. 3. 2022, 7:28

Mex píše: 1. 3. 2022, 7:17 A vzali jste v úvahu, že ho to třeba baví? Že je to jeho koníček?
Já taky spoustu peněz cpu do věcí, které nevydělávají a bez kterých bych klidně mohl žít.
Ať se baví // i když bych na to koukat jako soused nechtěl //.

Jenom mi přišlo, že ověsit střechu běžného rodinného domku je na soběstačnost // třeba jen auta // málo. Proto jsem se ptal na praktické zkušenosti.
Uživatelský avatar
Axim
Příspěvky: 415
Registrován: 13. 10. 2020, 5:57
Bydliště: Mladá Boleslav

1. 3. 2022, 7:49

Milan199 píše: 1. 3. 2022, 7:28
Mex píše: 1. 3. 2022, 7:17 A vzali jste v úvahu, že ho to třeba baví? Že je to jeho koníček?
Já taky spoustu peněz cpu do věcí, které nevydělávají a bez kterých bych klidně mohl žít.
Ať se baví // i když bych na to koukat jako soused nechtěl //.

Jenom mi přišlo, že ověsit střechu běžného rodinného domku je na soběstačnost // třeba jen auta // málo. Proto jsem se ptal na praktické zkušenosti.
Ahoj kluci
Vypadá to fakt hrozné , ale jak řekl Mex ho to baví.
Nás hobiky co si kupují stroje , nás to taky baví a taky okolí moc nechápe a kolikrát si ťukají ,na čelo . K čemu ti to je ,říkají i naše drahé polovičky . A to jsem si ještě koupil traktor to jsem tu moji dorazil

Jen taková technická poznámka všimli jste si , jak neobvykle vysoké procento , zde na fóru tvoří lidé s nějakým druhem vzdělání v oblasti elektro a PC (at uz vyučení, SŠ, VŠ (elektro -silnoproud, slaboproud,atd ) ??
Je to fakt zvláštní !
SCHAUBLIN 53, GACK K15 , Weiler Condor 81, RB40, Avia fnc 25, a další
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

1. 3. 2022, 8:08

Paradoxem je, že v zemích, kde je slunce 365 tyhle "opičárny " po domech nejsou, myslím v obytných zonách. Už to nějakou dobu sleduju. Občas na střeše kolektor s bojlerem na teplou vodu a konec. Tohle je naprostá ekošílenci rozpoutana hysterie. Výsledkem budou miliony problematicky recyklovatelných panelu a baterii, kterí v tichosti nejspíš skončí v nějakém uložišti. Ano hraní nás baví, ale tohle pořadně nefunguje v CZ počasi ani na zahradní jezírko. Poslední 2 měsíce jsou pro lidi fotafoltaikou ve větším měřítku jistě slušná depka.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

1. 3. 2022, 8:19

No teď mi zvedli měsíční zálohy z 1600 na 2010Kč. A příští rok mohu čekat další zvýšení o pár stovek. Tyhlety vopičárny se bohužel lidem vyplatí.
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“