"Domácí" dobíjení auta

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

1. 3. 2022, 8:24

To máš ještě dobré, moje zálohy nabobtnaly z 1500 na 2300, ale zachráníme SRN.
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

2. 3. 2022, 4:43

Axim píše: 1. 3. 2022, 7:49
Milan199 píše: 1. 3. 2022, 7:28
Mex píše: 1. 3. 2022, 7:17 A vzali jste v úvahu, že ho to třeba baví? Že je to jeho koníček?
Já taky spoustu peněz cpu do věcí, které nevydělávají a bez kterých bych klidně mohl žít.
Ať se baví // i když bych na to koukat jako soused nechtěl //.

Jenom mi přišlo, že ověsit střechu běžného rodinného domku je na soběstačnost // třeba jen auta // málo. Proto jsem se ptal na praktické zkušenosti.
Ahoj kluci
Vypadá to fakt hrozné , ale jak řekl Mex ho to baví.
Nás hobiky co si kupují stroje , nás to taky baví a taky okolí moc nechápe a kolikrát si ťukají ,na čelo . K čemu ti to je ,říkají i naše drahé polovičky . A to jsem si ještě koupil traktor to jsem tu moji dorazil

Jen taková technická poznámka všimli jste si , jak neobvykle vysoké procento , zde na fóru tvoří lidé s nějakým druhem vzdělání v oblasti elektro a PC (at uz vyučení, SŠ, VŠ (elektro -silnoproud, slaboproud,atd ) ??
Je to fakt zvláštní !
Problém ovšem je v tom, že ty vaše stroje si kupujete za svý a ne, že na ně dostávate dotace a tím, že je nemáte pověšený na fasádě, tak se na ně nikdo nemusí koukat.
Takže pokud to má jako skutečně ostrovní instalaci, tak to možná srovnatelné, ať se klidně baví, za předpokladu, že s tou instalací z hlediska legislativy není problém.
Ovšem na 99,9% to jako ostrovní systém nepoběží, takže aby bylo i těm nejtupějším z tupých jasno - on dělá hnus na ulici ale za Vaše peníze.
Tečka.
Naposledy upravil(a) Sancho Panza dne 2. 3. 2022, 4:49, celkem upraveno 1 x.
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

2. 3. 2022, 4:49

elbarto píše: 1. 3. 2022, 8:24 To máš ještě dobré, moje zálohy nabobtnaly z 1500 na 2300, ale zachráníme SRN.
No, ale zase máš dobrý pocit, že jsi přes německé soudruhy ekonomicky tou trubkou pomohl Carovi válčit na Ukrajině.
Protože i blb (tím nemyslím Tebe, ale obecně) by měl pochopit, kam a v ČEM ty peníze za tu "jakoekologií" :lol: tekly.
A to se fakt vyplatí.
ves178
Příspěvky: 528
Registrován: 25. 3. 2016, 8:23
Bydliště: Tichá okr NJ

2. 3. 2022, 4:57

https://www.idnes.cz/bydleni/architektu ... ektura_web

U nás v ulici, fotka 17, nebo na titulce vpravo nahoře :roll:
WEILER LZ280, FNA22
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

2. 3. 2022, 6:16

Tohle těžko bude za dotace. Je to postavený z vyřazených panelů.
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

2. 3. 2022, 6:30

Nejhorší na tom solárním šílenství je to, že dneska už je téměř nemožné naprojektovat dům bez panelů. Nedávno na to měl Heluz webinář, kde vysvětlovali, že bungalovy od roku 2022 jsou naprostý nesmysl, nevyjdou jim energeticky (spotřeba musí být 75 kWh/m2 plochy). Mají moc velkou plochu obálky, tím pádem větší plochu, kterou může unikat teplo. Z toho důvodu je výhodnější stavět domy patrové, v kombinaci s tepelným čerpadlem, rekuperací a soláry.
Třeba u nás je s těmi soláry sranda, protože obec má v regulačních podmínkách pro výstavbu uvedeno, že na střeše nesmí být soláry. S tím lidi před 3 lety kupovali pozemky, počítali, že soláry mít nesmějí, tak je mít nebudou. Někteří dodnes nezačali stavět a podle regulačních podmínek budou mít velké problémy. Když před 8 lety regulační podmínky vznikaly, nikoho nenapadlo, že jednou budou soláry nutností. Obec dodatečnou montáž solárů neřeší, ale stavební úřad nesmí povolit stavbu, která se soláry počítá, zároveň nesmí povolit stavbu, která energeticky nevychází a proto nutně ty soláry potřebuje. Lidi nakoupili stavební pozemky a teď na nich můžou přes léto akorát tak pěstovat zeleninu, dokud obec nezmění regulační podmínky výstavby :) Ani blbou garáž si tam nepostaví, protože garáž tu máme povolenou pouze v případě, že je součástí domu :)
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

2. 3. 2022, 7:11

No jo, máme tady soudruhy, co se nám musí furt srát do života.
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

2. 3. 2022, 7:54

milan.83 píše: 2. 3. 2022, 6:30 Nejhorší na tom solárním šílenství je to, že dneska už je téměř nemožné naprojektovat dům bez panelů. Nedávno na to měl Heluz webinář, kde vysvětlovali, že bungalovy od roku 2022 jsou naprostý nesmysl, nevyjdou jim energeticky (spotřeba musí být 75 kWh/m2 plochy). Mají moc velkou plochu obálky, tím pádem větší plochu, kterou může unikat teplo. Z toho důvodu je výhodnější stavět domy patrové, v kombinaci s tepelným čerpadlem, rekuperací a soláry.
..............
Patrové domy jsou dnes ve veliké oblibě na západ od našich hranic. Konečně už někomu došlo, že volné plochy je stále méně. Já mám patrový dům, ale je to obrovská ratejna, kterou plně nevyužiju a bungalov by mi bohatě stačil.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2022, 8:40

No v 85 letech je patrový dům výhoda , půl dne lezeš do patra a pak jsi za tři vteřiny dole :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

2. 3. 2022, 8:49

Přál bych ti, aby ses takového věku dožil a doufám, že bydlíš v panekáku, v 11 patře.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2022, 9:26

Ve 4 bez výtahu ,ale přemejšlím o něčem co má jenom přízemí.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

2. 3. 2022, 11:58

Dneska je běhání do schodů ale asi nějaká móda. Minimálně polovina patrových baráků okolo nás je postavená tak, že v přízemí je obývák, kuchyň, technické zázemí a záchod, všechny ložnice jsou v patře. Když už bych měl mít patrový dům, podmínkou by byla jedna ložnice v přízemí. Tohle už nemusím ale řešit, stejně do 60 budu platit hypotéku na dům, který jsem před pěti lety dostavěl.
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

2. 3. 2022, 12:14

No jo, protože mladým běhání do schodů nevadí a když si pořizuješ barák, tak jseš ještě mladej a na stáří nemyslíš.
Milan199
Příspěvky: 2907
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

2. 3. 2022, 12:21

milan.83 píše: 2. 3. 2022, 11:58 Dneska je běhání do schodů ale asi nějaká móda. ...
Vůbec mi připadá, že projektanti studovali spíše sociologii. Barák jsem si navrhoval sám a protože jsem strojař dávala tomu "štábní kulturu" projektantka - mladá žába. Děsně ji trápilo, že chci jenom přízemí. Asi stokrát mi navrhovala ještě patro. Další co nemohla rozdýchat byla technická místnost vprostřed severní strany domu. Okolo je kuchyň, koupelna, hajzlik. Všechny rozvody jsou venku ze zdi v té technické místnosti. Minimum trubek a teplá voda ti teče prakticky okamžitě.
Projektantka se děsně snažila to rozestrkat po celém domě.
Abych jí nekřivdil - dokopala mne k předokením žaluziím a za to jí dneska fakt chválím. V létě to odrazí vedro a v zimě, když jsou ty pošmourné dny to ani nevytahuji - stejně se svítí.
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

2. 3. 2022, 6:20

Milan199 píše: 2. 3. 2022, 12:21
milan.83 píše: 2. 3. 2022, 11:58 Dneska je běhání do schodů ale asi nějaká móda. ...
Vůbec mi připadá, že projektanti studovali spíše sociologii. Barák jsem si navrhoval sám a protože jsem strojař dávala tomu "štábní kulturu" projektantka - mladá žába. Děsně ji trápilo, že chci jenom přízemí. Asi stokrát mi navrhovala ještě patro. Další co nemohla rozdýchat byla technická místnost vprostřed severní strany domu. Okolo je kuchyň, koupelna, hajzlik. Všechny rozvody jsou venku ze zdi v té technické místnosti. Minimum trubek a teplá voda ti teče prakticky okamžitě.
Projektantka se děsně snažila to rozestrkat po celém domě.
Abych jí nekřivdil - dokopala mne k předokením žaluziím a za to jí dneska fakt chválím. V létě to odrazí vedro a v zimě, když jsou ty pošmourné dny to ani nevytahuji - stejně se svítí.
Já si taky barák navrhoval sám a projektant to jen překreslil do výkresů a sepsal zprávu. Přesně jak to píšeš - veprostřed severní strany technická místnost, okolo koupelna se záchodem, samostatný záchod, kuchyň. Projektant mi do rozvržení naštěstí vůbec nekecal. Teď, po 7 letech od tvorby projektu už vidím, co bych udělal jinak. Zásadní změna by byla ve způsobu vytápění - vyprdnul bych se na plynový kotel a dal bych tepelné čerpadlo. S ohledem na to, co se dělo na Moravě, bych nedělal dřevěný strop, ale položil bych tam panely. No a při stavbě se ukázalo, že s Heluzem je dost práce, z Ytongu by se stavělo mnohem jednodušeji.
Sousedova projektantka kecala úplně do všeho. Dokopala je do vazníků a na půdě o ploše 200m2 mají asi 6m2 úložného prostoru. Ta asi opravdu studovala sociologii nebo filozofii :(
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“