Sobestacnost

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
Odpovědět
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

16. 8. 2011, 7:25

jo to je taky řešení ale budou se tam dělat různé úpravy , bude potřeba dopouštět ubírat a tak podobně , vývěvu mám tak bych si stím chtěl pohrát ,
a hodinovka servisáka není nejnižší , když vidím že si za doplnění autoklimošky řeknou za dopuštění 0,45kg chladiva 1000kč acena kila je tři stovky ??
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 8. 2011, 7:49

to neni moc, prijde mi to obvikle
kdyz to delas na kseft, musis za to vzit zaruku, mas s tim dalsi naklady jako pronajem tlakovych lahvi, dilny atd...
vem si ze budes delat toho servisaka, budes chtit povolit prirezlou cepicku na tom potrubi a kus toho Tcka ti zustane v ruce
to pak plnis x aut zadarmo :(

kdyz to ale potrebujes takhle experimentalne tak si kup propadlou flasku nekde v bazaru a nech si ji vyvakuovat a naplnit ji
vyjde te to treba na 1500 ale muzes si s tim pak delat co chces a budes mit rezervu

mozna by stacila flaska na propan-butan co jsou trikilovky pod varic
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

16. 8. 2011, 8:40

problém je nechat si propadlou flašku někde naplnit , každej stím dělá drahoty a proto to tu poptávám jestly třeba nemá někdo možnost takovou flašku naplnit ??
jasný že nikdo nechce dělat zadarmo ,ale umě to nebude tak jednoduchý stím plněním abych mohl říc natlač mi tam tři kila chladiva a pojedeto , tam se stím musí dost laborovat aby tam nebylo málo ani moc chladiva aby se dosáhlo co nejlepší účinosti při rozumných provozních tlacích.
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

16. 8. 2011, 9:24

zkus kontaktovat pana Zeravika
http://www.eltex-km.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
myslim ze nekomu z konference hw-news flasku plnil.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

16. 8. 2011, 9:33

oscar píše:zkus kontaktovat pana Zeravika
http://www.eltex-km.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
myslim ze nekomu z konference hw-news flasku plnil.
pana žeravíka jsem kontaktoval a budu citovat : kvůli debilům ekologům již chladivo neprodáváme
ale díky
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

20. 8. 2011, 12:37

No comment. Proč státní politika upřednostňuje pěstování "energoplodin" před potravinami? Proč šílená státní byrokracie absolutně znemožnuje budování nových MVE? Proč státní politika poskytuje nesmyslně vysoký zelený bonus 10,50,- na fotovoltaiku? Proč zadávání státních zakázek funguje tak jak funguje? Proč nákladní doprava v rámci ČD absolutně nefunguje, čímž se zadává důvod ke kamionové dopravě? (tady je zajímavé, jak se během pár let nesmyslně změnily veškeré ekonomické, energetické a ekologické bilance viz. http://www.youtube.com/watch?v=vqw0zjOr ... 8g&index=2" onclick="window.open(this.href);return false;).

To, co tam na tom okruhu u Velimi za 30let vyzkoumali je asi dneska úplně na hovno, když ČD kráčí cestou sebezáhuby.
(pochopitelně, je to státní podnik. Až to nějakej horlivec zase zprivatizuje, tak to pak najednou zase půjde)

Cituji: Ekonomické, energetické a ekologické charakteristiky ve srovnání s ostatními dopravními obory mluví jednoznačně ve prospěch železnice......Zajímavé, jak se od těch dob zvýšila účinnost naftových motorů v kamionech a snížil valivý odpor pneumatik. Zvláštní, jak se ekonomie ohýbá dle přání těch co z toho mají nejvíc. Asi protože nejde o vědu, ale jistou formu náboženství. Co platilo za škaredého KOMUNISMU neplatí dnes, při vládě prozíravé, vzdělané a zodpovědné neoliberální většiny!

Ve všem pořád všude jen prachy prachy a zase prachy. Naše prachy, které jdou do kapsy pár vyvoleným. Jenže tohle celé půjde jednou krásně do piče, do piče a zase do piče. Myslím že se nebudem stačit divit jak to bude rychlé. Odpusťte ty výrazy, ale jsem z toho totálně znechucenej.
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 8. 2011, 6:44

uz je to tady
nedavno jsem jel ve vytahu s dvouma vyse postavenejma panama z HP a bavili se o ekonomicke bianci firmy
vcera jsem se docetl ze HP rusi velkou cast firmy, zejmena pocitace tablety a nejake drobnosti
hodla se pry vrhnout na software

no nevim nevim, software jim nikdy moc nesel alespon ten co dodavali k pocitacum a komponentam
zase jedno "moudre" rozhodnuti

je to prolezle vsude
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

20. 8. 2011, 8:38

Nejhorší na tom všem je, že kvůli ekologům se prodrbaly strašné prachy. Dnes je ekologickým odborníkem každý, kdo má v zadku díru. Jde jim jen o to aby udělali někde problém a byli vidět, zřejmě taky "náležitě odměněni". Kde bere hnutí Duha peníze na placení "aktivistů", v Brně platí za vnucování letáků 120,- za hoďku. Kolik a z čeho platili na Šumavě? Pokud to jde z mojich daní, tak mne to sere nejmíň tolik, jako podpora kradoucí a nemakačenské menšiny. Tož tak....
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

21. 8. 2011, 12:57

Josef píše:Nejhorší na tom všem je, že kvůli ekologům se prodrbaly strašné prachy. Dnes je ekologickým odborníkem každý, kdo má v zadku díru. Jde jim jen o to aby udělali někde problém a byli vidět, zřejmě taky "náležitě odměněni". Kde bere hnutí Duha peníze na placení "aktivistů", v Brně platí za vnucování letáků 120,- za hoďku. Kolik a z čeho platili na Šumavě? Pokud to jde z mojich daní, tak mne to sere nejmíň tolik, jako podpora kradoucí a nemakačenské menšiny. Tož tak....
Tak mam pocit, ze se z ekologu udelali novi zide (malinko prehanim :-) ), proste se musi narodu (nebo lidu?) ukazat nepritel ...

Nemyslim si, ze ekologove meli tu moc, aby prosadili tu nesmyslnou fotovoltaickou politiku - to spis nekteri poslanci navazani na velmi mocne investory.
Nemyslim, ze ekologove nakupuji uzasne armadni stroje (CASA; Pandury;Grippeny v pronajmu, Kalouskovy uzasne padaky - sice pouze za nekolik set mega, ale nejmene jeden zabity parasutista; renovace tanku, ktere jsou dale k nicemu atd ....).
Nemyslim, ze ekologove maji pod palcem ceny stavebnich praci (viz nesmyslne drazsi dalnice u nas a to nemyslim kvuli nekolika malo vnucenym obchvatum skutecne kvuli ekologum, ale myslim kilometrovou cenu bezproblemove dalnice).
Nemyslim, ze ekologove byly za uzasnym rozkradanim pri tom, cemu se eufemisticky rikalo privatizace (uz se i skoro oficialne pripousti cca 3 000 000 mega neboli 3 biliony).

Zrovna ted jsem pri instalaci tiskarny sledoval toho uzasneho Kalouska, jak rika u Moravce, ze "... muzime prestat zit na dluh ...". Smat se tomu uz ani neda ...
Nevite, proc se neda zdanit hazard s prinosem cca 7 000 mega rocne? Protoze se nestihne (uz zase) schvalit zakon, protoze ten uzasne ctnostny Kalousek odmita chodit na vladu, protoze ten hnusny Dobes tam drzi toho hnusneho Batoru, ktery urazil toho uzasneho knizete? Prijde vam to normalni? Pokud to stihnou, budu u vytrzeni.
Ale jaksi tomu neverim ...

Tfuj, to jsem se zase rozkecal kvuli tem ekologum. Mozna (dle pani Kikiny) spis ekologistum ... :D
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

30. 8. 2011, 7:24

.
Naposledy upravil(a) Max dne 3. 3. 2019, 10:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

31. 8. 2011, 7:28

Protože mi vždycky zbývá hodně pilin a mám i možnost jejich odběru, chci si ještě k mé home made štípačce postavit lis na brikety, neuvažovali jste taky někdo o něčem podobném:
23289.jpg
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

31. 8. 2011, 10:42

Tohle zařízení znám naprosto detailně. Můj příbuzný se výrobou zabývá již několik let. Dělám mu k těmto lisům řízení.
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

31. 8. 2011, 11:21

.
Naposledy upravil(a) Max dne 3. 3. 2019, 10:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

31. 8. 2011, 8:12

A kdo se dívá na prima COOL tak mohl právě před malým okamihem, shlédnout výrobu bionafty v pořadu Dirty jobs s Mikem Rowem. Dělá ji jeden týpek za 18 centů za litr, což jestli dobře počítám je do 3,50Kč surovinu získává zdarma v místních restauracích, amíci zjevně nikoho nenutí to likvidovat přes razítko a nebo tam prozatím není poptávka, tudíž surovina není vykupována.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

31. 8. 2011, 8:43

jj, díval jsem se, jednoduchá výroba - vlastně v menším výrobní proces, jak se to dělá průmyslově třeba z řepky, tady je to methylester ze směsi olejů, po předchozí předúpravě. Asi je v USA nafta stále poměrně levná, že to tam asi zatím nikoho moc nebere.
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“